Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan győzzem le a 2. szülést...

Hogyan győzzem le a 2. szüléstől és a gyermekágyas időszaktól való félelmemet?

Figyelt kérdés
Fél éve szültem, jobban fájt, mint amire számítottam, a gátsebem hetekig gyógyult, addig ülni (sokszor állni se) se tudtam, a babám rengeteget sírt, totál kimerültem akkor idegileg is. Szeretnénk még egy babát, de nem tudtam még túltenni magam ezeken a fizikai és lelki megrázkódtatásokon. Más hogy csinálta, hogy ismét nagy kedvvel vetette bele magát a próbálkozásba? Hogy dolgozzam fel minél előbb? Olyanok írjanak, akik sikeresen dolgozták fel a szülést, rémtörténeteket inkább nem olvasnék, ami csak még jobban elriaszt.
2011. máj. 9. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Erőltetni nem tudod, az idő fog segíteni! Még korai ezen gondolkodnod!

Én 6 hónappal szülés után el se tudtam volna képzelni, hogy újra végig csináljam, de mikor a fiam 14 hós lett már vágytam az újabb gyerekre! Ekkor tudtam,hogy lelkileg és fizikailag is kész vagyok rá! Most vagyok 16 hetes! :)

2011. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem rémtörténetként éltem meg az elsőt sem, 8 hónapos volt a kicsi, amikor megfogant a tesó. Vártuk, akartuk. Egyik pillanatról a másikra döntöttük el, hogy jöhet már, aztán jött is egyből. A második szülésnél, amikor már kemények voltak a jóslók, akkor mondtam a páromnak, hogy már el is felejtettem ,hogy ez ennyire fáj, legközelebb szóljon, mielőtt belevágnánk a következőbe. A második szülés még gyorsabb volt az elsőnél, 1,5 óra alatt megvolt a baba, mindkettőnél gátvédelemmel szültem, nem repedtem, nem kaptam fájdalomcsillapítót. Harmadszorra is simán belevágnék. Én nem a fájdalomtól féltem a második szülés előtt, hanem az esetleges komplikációktól, de ezt a gondolatot meg gyorsan el kell hessegetni. Meglátod, nem lesz semmi baj, és lehet, hogy a regenerálódás is gyorsabb lesz a második után.
2011. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Sorstárs! No, itt az én történetem: első babámmal nehéz volt a várandósság, és nagyon nehezen szültem (15 óra), baromira fájt is, utána 7 hétig véreztem, depis is lettem eléggé a tehetetlenség és a bezártság miatt, nem tudtam szoptatni egyáltalán, szóval padlót fogtam rendesen. Aztán nálunk is téma lett a második, és hallani sem akartam róla. A férjem rám bízta hála Istennek, én pedig azt mondtam, hogy akkor jöhet csak, ha már tényleg nagyon vágyom rá. Sokáig ment ez a párbeszéd: "Na? Hogy érzed?" - "Nem, még nem, egy frászt." Aztán, amikor egy éves lett a gyermekünk, és eljött újra a tavasz, újra lett kedvem a szexhez (merthogy addig nem ment a dolog), és ez valahogy meghozta az erőt, a kedvet a másodikhoz. Egyszer csak úgy ébredtem, hogy "oké, jöhet".

Persze paráztam rendesen, amikor megláttam a két csíkot...no de arra gondoltam, hogy milyen jó lesz a nagynak is, lesz kivel játszani, én pedig kapok új esélyt, hogy ezúttal jól éljem meg a szülést és ami utána jön, mert az sem tart soká. Sokkal nagyobb önbizalommal éltem meg a második várandósságot, hiszen ekkor már ismerősek voltak a vizsgálatok, no és a pelenkázástól sem volt halálfélelmem, vagy attól, hogy elejtem. A második szülés előtt még egész nap a nagyfiamat emelgettem be a hintába, aztán ki - sajnos nem tehettem meg, hogy pihenek, pedig veszélyeztetettnek minősítettek, mivel az elsővel az voltam. De nagy bizalommal igyekeztem helytállni. Aztán jött az a vicces délután: egy barátnőmnél voltam vendégségben, és éreztem olyan furcsa jósló dolgokat...akkor tudtam meg, hogy az milyen, mert a nagyfiam nem jósolgatott, ő kapásból nagyokat fájt...aztán hazamentem, és éjfél felé azt éreztem: "hm...mintha erősödne...de olyan összevissza...á, megnézetem azért." Bementem a kórházba, ez volt fél 1-kor, és negyed 3-ra kibújt a kis rakéta. Az elsővel 15 óra volt, a másodikkal 2 se, na és utána a nagy boldogság, mert már nem féltem, tudtam, mit kell csinálnom, tudtam, milyen az a nemalvás - így hát átadtam magam annak, hogy megéljem az egészet örömmel. Hogy aggódás helyett merjek örülni. Tudtam is szoptatni kemény 2 hónapig :-) (Wow...)

No, ez jó hosszú lett, de csak azért, hogy lásd, másodjára tényleg minden jobb, a tested is gyakorlottabban reagál. Ne félj, ha babát kapsz, lesz hozzá erőd is, meg a szívedben kitartás, önbizalom és szeretet! Bízz Magadban!!!

Én most a harmadikra próbálom magam elszánni...csak még előtte fogynom kéne, mert túlsúllyal nem lenne jó indítani...drukkolok neked így ismeretlenül is!!!

2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi elsőnk azért elég rémes volt: korai burokrepedés (31. héten) miatt három nap aszalódás a szülőszobán, fél nap vajúdás indítást követően, szívhang-eltűnés miatt sürgősségi császár (ahonnan kérdéses volt, hogy ki jön ki élve), majd hetek a koraszülött-osztályon. A babám most fél éves, de remélem, jövő szeptemberben a 38. héten, problémamentes terhességet és szülést követően megszületik a tesó. :)

Mi arra jutottunk, hogy most vagy soha. Később már nem biztos hogy lenne merszem belevágni.

Szóval csak pozitívan. És még valami: sokat-sokat beszélni a történtekről a pároddal. Hidd el, sokat segít.

2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanigy voltam, végül a kislányos 2,5 éves lett mire megszületett a második. A szülés ugyan jobb nem volt, de legalább tudtam mire számitsak. A gátsebem ha összesen 2 napig érzékeny volt, mig a lányomnál hetekig. 4 napos volt a kicsi, amikor otthon a kisszéken már gyúrmáztam a nagyobbal. De szülés sem éreztem frissen szültnek magam, pedig az elsőnél kiegyenesedni sem tudtam.
2011. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből is látszik, hogy korai még a másodikon gondolkoznotok :) Nekem a szüléssel nem volt gondom, gátvédemmel szültem, viszonylag gyorsan meg is lett. De: a fiam egy folyton ordító baba volt :( Totál ideg voltam állandóan, 11 hónapos koráig folyamatosan, minden evés után kb 10-15x bukott! Nem tudott tőle aludni, napi 2* fél órának már örülhettem napközben. Reggelente 9kor már mindketten a 3. garnitúra ruhában voltunk, esténként napi 15-20 előkét mostam kézzel és szárítgattam a radiátoron, amikor végre elaludt. Meséljek még? :D

Most 19 hónapos. 13 hónapos volt, amikor úgy éreztem, jöhet a következő :) Egyből összejött, 25 hetes km vagyok. Bár utána jött még csak a rettenetes rámolós időszak, meg most nőnek az utolsó rágófogak, hisztizik sokszor ezerrel, mégis sokkal könnyebb vele, mint az elején. Már látni, hogy egy kis ember lesz belőle, nem csak egy ordító csomag :)Szóval IDŐ! Csak akkor vágj bele, ha már Te magad is vágysz rá ;)

2011. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Olyan jó olvasni, hogy egyrészt nem csak én voltam ilyen szerencsétlen, hogy hetekig gyógyult a sebem, másrészt azt is, hogy a második babával tényleg könnyebb. Ezzel fogom magam biztatni. Lehet, hogy az idő is segíteni fog, bár azt hittem, igaz az, amit mondanak, hogy a szülés utáni boldogság kitörli a fájdalom emlékét. Nekem nem törölte ki, hiába voltam olyan boldog, mint soha azelőtt. A férjemmel kibeszélni minél többet: igen, ezt szoktuk néha csinálni, de kissé "vak vezet világtalant" a helyzet, mert ő is totál kikészült a szüléstől. Nem gondolta, hogy vér is fog folyni :-))

Mindenesetre bátorító, hogy idővel változni fog a hozzáállásom, várok akkor türelmesen. Tényleg nagyon köszönöm mindenkinek, hogy elmesélte a történetét! Külön köszönet Sorstársamnak a hosszú beszámolójáért!

2011. máj. 10. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!