Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan orvost keresek, aki...

Olyan orvost keresek, aki lézeres szemműtét után a császármetszést pártolja. Ha valaki ismer ilyet, írna nekem privit?

Figyelt kérdés
Amióta terhes vagyok, az erőlködéstől többször csúnyán bevérzett a szemem (előtte soha), a nőgyógyász is elszörnyedt amikor látta. Nem szeretném kitenni még nagyobb erőlködésnek egy hüvelyi szülés kapcsán, nem szeretném, hogy valami gond legyen szülés közben. Negatív "kommentelők" kíméljenek! Nem kívánom nyíltan megvitatni ezt a témát.
2012. jún. 14. 15:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazából orvost nem tudok ajánlani, de anno én úgy csináltam, hogy elmentem oda, ahol műtötték, és megnézettem a szemem, hogy szülhetek-e természetes úton (én úgy akartam mindenképpen).

Ott azt mondták, nyugodtan, de ha bármit látnak, ami miatt inkább nem javasolják, akkor írnak egy állásfoglalást a nőgyógyásznak, hogy ellenjavallt a természetes szülés, mert az erőlködéstől sérülhet a szem.


Esetleg hívd fel a klinikát, ahol műtöttek, és kérdezz rá. Ha tőlük viszel igazolást a császárhoz, a dokid biztosan nem fog ellenkezni.

2012. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia, érdemben én sem tudok segíteni de szerintem ha a saját nőgyógyászodnál szülsz és kötöd az ebet a karóhoz, találni fog olyan indokot hogy császár legyen. Barátnőm szimplán addig kérlelte a dokit, míg mindkét szülése császár nem lett.Nem hiszem hogy bárki bevállalná hogy megsérül a szemed mert nem engedte. De ha viszel szemészeti igazolást, az a legegyszerűbb.
2012. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs helye negatív kommentelőknek, abszolút indokolt a császár, ha ilyen tüneteid vannak. Először szemészhez, majd ezt követően terhesgondozásra kell menni a szemészorvos szakvéleményével. Nem lenne jó ötlet megkockáztatni egy retinaleválást, szerintem minden orvos a sectio mellett döntene.


Könnyű szülést, és sok boldogságot kívánok!


Orvos anyuka

2012. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sajnos a szemészek nem így látják. Az orvosom abszolút támogatja a császárt mindezek tükrében, viszont két szemésszel is beszéltem, azt mondták, hogy csak -2 dioptriás volt a szemem, az semmi és hogy a bevérzéssel sincs gond, legfeljebb a szülésnél is be fog vérezni, na és, majd elmúlik és hogy semmi komoly bajom nem lehet belőle. Én viszont félek és kész! Tényleg nem azért adtam ki egy rakás pénzt annak idején, hogy most egy rossz döntéssel elrontsanak mindent.

Hétfőn megyek oda ahol műtöttek, lehet erőszakosnak kell lennem? És ha ott sem adnak? Vagy mondjam meg nekik, hogy oké, akkor állítsanak ki egy papírt, hogy szülhetek rendesen, de beperelem őket ha bármi történik az ő rossz döntésük miatt.

Félnek, mert ha komlikáció lépne fel, akkor ugye egyből azt kérdeznék, hogy miért lett császár? És akkor őket vennék elő. De én nem hiszem, hogy egy egész más jellegű komplikáció miatt őket bárki elővenné őket. Nem?

2012. jún. 14. 17:26
 5/28 anonim ***** válasza:
Dehogy félnek, bármilyen komplikáció nem azért történne, mert ők javasolták a császárt. Ha ilyen panaszok vannak, ez a protokoll. Csapj az asztalra nyugodtan.
2012. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönön! :)

Azért még bízom benne, hogy valaki ismer olyan orvost aki megértené a problémámat... Tudom, hogy pénz beszél... az sem érdekel! Mert még mindig olcsóbban megúsznám, mint egy újabb szemműtét 300ezerért...

2012. jún. 14. 17:48
 7/28 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészítem a kérdésemet, hogy ilyen szemész orvost keresek, nőgyógyászom van!
2012. jún. 14. 17:50
 8/28 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt lézeres látásjavító szemműtétem(LASIK kezelés) 2004-ben. 2011-ben szültem a műtét végző doki javaslatára. A nőgyógyászom kérte az Ő állásfoglalását. Nekem a műtétet követően a mai napig nincs gondom a szememmel. +10 dioptriás volt mindkét szemem.Tehát mindenféleképpen kérj igazolást a szemésztől, és utána konzultálj a nőgyógyászoddal.

Boldog babavárást!

2012. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Vagy menj el egy magán szemész orvoshoz és vele beszélj. Mindenképpen kell egy igazolás, hogy mit javasolnak.
2012. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Voltam ott, ahol műtötték a szemem... Természetesen abszolút passzív hozzáállás, hogy a bevérzés bármitől lehet stb, ez nem indokolja a császárt. Megkérdeztem, hogy és ő tud-e olyan papírt kiállítani amiben leírja, hogy nem indokolt a császár, mert minden oké a szememmel és garantálja, hogy nem lesz semmi gond. Erre persze közölte, hogy hát ő olyat nem tud. Tehát semmiért nem vállal felelősséget...

HELP!!!

2012. jún. 18. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!