Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két lézeres (PRK) szemműtét...

Két lézeres (PRK) szemműtét után kockázatos természetes módon szülni?

Figyelt kérdés

Az utolsó műtét 2,5 éve volt. Azóta is szinte mindennap ég és kora délutánra már vöröses, fáradt mindkettő. Nemrég visszamentem a fenti problémáimmal, de azt mondták minden rendben van, használjak néha műkönnyet. Nem örülnék,ha szülés után továbbromlana ezen állapot...

5 hetes kismama


2012. máj. 27. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de egy szemorvost + a nőgyógyászt kellene erről megkérdezni!
2012. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen mondd el a nőgyógyászodnak és ő kérjen egy független szemész szakorvosi véleményt (de ráér a szülés előtt néhány héttel). Bár nekem nem volt szemműtétem, csak -9,5 dioptriás kontaktlencsét viselek, az orvosom elküldött szemészhez, hogy nézze meg a szemem, szemfenekem, szaruhártyám stb. állapotát, és a szakorvos megmondta, hogy van-e akadálya a természetes szülésnek.

37 hkm

2012. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2005-ben volt ilyen műtétem, és 2009-ben szültem. Nem volt gond, fel sem merült senkiben, hogy ne természetes úton szüljek.
2012. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem prk volt, mert túl nagy volt a dioptriaszámom hozzá, de amikor az első gyereket vártam, visszamentem a szemműtétemet végző helyre, ahol egy ingyenes vizsgálatot követően adtak egy helyre kis igazolást, mely szerint szülhetek természetes úton. (Más tészta, hogy más okból végül mégis császár lett...)

Szerintem kérj te is ott igazolást, biztosan lelkiismeretesen meg fognak vizsgálni, hiszen az igazolás kiadásával felelősséget is vállalnak. De persze nem árt, ha egy független szemésszel is megnézeted...

És tényleg használj műkönnyet, ha sokat ég a szemed. Továbbá javaslom, hogy figyelj oda a pislogásra, az emberek hajlamosak megfeledkezni róla, ha nagyon elmélyülten figyelnek valamit (főleg monitort!), s a szükséges percenkénti 4-5 helyett csak 1-2-t pisognak. Én is sokszor ezen kapom magam, így elkezdtem tudatosan odafigyelni a dologra, azóta kevesebbet is ég a szemem. :)

Minden jót neked, és jó egészséget mindkettőtöknek! :)


32 hetes kismama :)

2012. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!