Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem altatásos császárnál...

Nem altatásos császárnál engedélyeznék a füldugó használtatát?

Figyelt kérdés

volt már érzéstelenített műtétem és nem bírom a vágás hangját

ha császárra kerülne a sor,úgy érzem épp elég trauma lenne hogy ott matatnak rajtam, bennem de nem akarnám tudni éppen hol tart, melyik szervemet rakták odébb stb. és a vágás hangát is szeretném megúszni

lehet ilyet kérni hogy ne tájékoztassanak közben, és bedughassam a fülem füldugóval?

alatatást azért nem akarnék kérni, mert gondolom nem véletlenül csak a sürgős esetekben adnak, biztos nem jó a babának

de ha nem muszáj, nem hallgatnám ahogy boncolnak, épp elég lenne érezni a matatást


2012. jún. 18. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az orvossal kéne megbeszélni, mert lehet, hogy kórházfüggő, hogy hol mi fér bele a protokollba... mi itt nem nagyon tudunk neked biztosat mondani.
2012. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet, nem a tájékoztatás miatt, de fontos, hogy beszéljenek hozzád, kérdezzenek, és válaszolj (nem a tájékoztatás miatt). Nem használhatod, ebben szinte egészen biztos vagyok.


Orvos anyuka

2012. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ez akkora szemétség...nem elég hogy ébren kell kínlódni végig :(
2012. jún. 18. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is császárom volt,de én semmiféle vágáshangot nem hallottam,meg azt sem mondogatták,hogy épp mit raknak arrébb.Meg nem is kínlódtam,vártam hogy végre felsírjon a babám.

Szerintem sem engednék,hozzám is végig beszélt az aneszteziológus.

2012. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


Ez nem szemétség, hanem a te jól felfogott érdeked. Sajnálom, hogy rosszak az emlékeid, talán az felülemel ezen, hogy akkor fog megszületni a gyermeked. Lebegjen ez a szemed előtt, a műtét elé pedig állj picit érettebben. Nem lesz semmi baj. :)

2012. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Eddig két császárom volt érzéstelenítésben. Valóban azt tudom mondani, amit előttem már leírtak. Nem téged akarnak bántani ezzel, de az anesztes végig ott van a fejednél, és beszélget veled, kérdezgeti nem szédülsz-e, nincs-e hányingered, nem érzel-e semmit stb-stb. Ez a te érdeked, mert ha észrevétlenül elájulsz valamiért az senkinek nem jó.

Annyit szerintem meg tudsz beszélni, a dokival, hogy lehetőleg az hangozzon a műtőben, ami az orvosoknak feltétlenül szükséges, de téged ne tájékoztasson külön az eseményekről. Az anesztest pedig megkérheted, hogy amennyit tud beszéljen hozzád, mert félsz a hangoktól, kéne egy kis figyelem elterelés.

Mellesleg én egyszer sem hallottam a vágás, meg a turkálás hangját, egyedül azt hallottam, amikor a magzatvizet leszívják.

És a mi a legfontosabb, amikor a babádat először meghallod felsírni, nagyon boldog leszel, hogy akkor éppen nem volt bedugva a füled!

2012. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem, de kicsit most ledöbbentem a kérdésen: szikével vágnak, így ezt nem hallod. A műtét alatt pedig tudod, mit vártam végig, mire koncentráltam: hogy meghalljam, mikor először felsír a fiam. Ott annyira el leszel érzéstelenítve deréktól lefelé, hogy nem vagy képes követni az apróbb részleteket és nem tudod majd, hogy épp mikor is vágják át az összesen 5 réteget.
2012. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Úristen! Ne máár!!!

az érzéstelenített műtéted mi volt? Leszedtek egy anyajegyet? Csak mert kb az az amit hallasz... Másnál nem igen.

Hidd el, ha császárod lenne nem azon gondolkodnál, hogy jajj, nem akarom hallani, ahogy a doki a kötelességét teljesíti azzal, hogy tájékoztatja a KOLLÉGÁIT, hogy hol tartanak a műtétben, hanem azzal, hogy minden rendben legyen és a babád egészségesen jöjjön a világra. Azzal, hogy a doki mondja, hogy mi történik, NEM NEKED akar rosszat, hanem ez a feladata!!! Más részről, amit meg neked mond, azt pont azért mondja, hogy felkészítsen arra, hogy mi kövektezik, nem pedig mert egy gonosz állat!

De ha neked az fontos, hogy még a babádat se halld rendesen, amikor fel sír, akkor dugd csak be a füled füldugóval. Gondolom majd éjszaka is füldugóval fogsz aludni, mert nem akarod hallani, ahogy a babád a cicért üvölt...

Komolyan mondom, az ilyennek inkább ne is legyen gyereke!!!

2012. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehet hallani a vágást!! Max az eszközök csattogását. Én orvos vagyok, láttam pár császármetszést és nagyon koncentráltam, hogy tudjam épp hol tartanak. De nem sikerült... :) Úgyhogy csak vártam a sírást.

De előtte még hallottam, hogy mondja a doki: "hú mekkora ez a gyerek!" Ez boldogsággal töltött el, mert tudtam nem véletlenül kellett a császár... Aztán nagy mozgolódás a műtőben, belibbent egy üres lepedő és kilibbent egy visító teli lepedő! Csuda jó érzés volt.

2012. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A vágás hangját tényleg nem lehet hallani.Az én császárom közben a műtőben a stáb arról beszélgetett,hogy mit vesznek a gyerekeknek karácsonyra :)Az anesztes meg a nővérkék beszélgettek velem közben. Amikor kiemelték a babát megjegyezték mekkora nagy és röhögve mondta az aszisztáló orvos,hogy : Anyuka a 48-as ruhákat ki lehet dobni! közöltem vele,hogy olyat nem is vettünk :)

Egyetlen mondat hangzott el a műtéttel kapcsolatban azután,hogy kivitték a babát: Ki kellene szívni még....J a már megcsináltad?Mikor?Akkor varrjunk! Ez meg szerintem annyira nem hátborzongató!

Régebben is volt már érzéstelenítéses műtétem (térd) és ott sem hallottam a vágás,sőt semmi mást,mert közben vicceket meséltünk egymásnak az anesztessel és a műtős stábbal,csak az figyelt az orvora akinek az volt a dolga,hogy segítsen neki :D

2012. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!