Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnétek otthon, ha engedélye...

Szülnétek otthon, ha engedélyeznék?

Figyelt kérdés
Van aki ragaszkodik a kórházhoz? Vagy otthon,ha lehetne?

2012. jan. 21. 08:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi féle képpen,eszembe se jutott,hogy én otthon szüljek!!!
2012. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Lehet otthon szülni, csak a megfelelő szakemberek biztosítása mellett, ami sajnos nehezen kivitelezhető. Én szülnék bár itt nem érdemes ezt felvállalni, mert le leszek pontozva. Habár mindenkinek a maga dolga, hol érzi magát biztonságban illetve hol szeretne ebben a nagyszerű pillanatban tartózkodni.
2012. jan. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nyugi, én nem pontozok le senkit, nem azért írtam ki a kérdést. Csak kíváncsi volnék.
2012. jan. 21. 08:52
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Mivel én nagyon para mami vagyok, biztos, hogy nem szülnék itthon.

Nem szólom le azokat sem, akik igen, ez mindenkinek magán ügye.

Mivel a terhességem is necces volt, engem megnyugtatott, hogy ha baj lenne szülés közben, akkor kéznél van a kórházban minden lehetőség. Babám belekakilt a vízbe, el is vitték tőlem rögtön, ha ez itthon történik, akkor nem tudom, hova szaladtak volna vele.

Barátnőmnek sima szülésnek indult, és kb fél perc alatt kellett a dokinak a sürgősségi császár mellett dönteni, mert a baba élete veszélybe került.

Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha otthon szül szegény.

2012. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
ez a negyedik terhességem, de semmi esetre sem szülnék otthon.. megnyugtató h ha gond lennne ott a segítség kéznél... nem pedig vajákos asszonyok kísérleteznek rajtam..
2012. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Én semmiképp nem szülnék otthon, hiszen nem véletlenül vannak a kórházak, ne adj Isten bármi baj történik ott nagyobb eséllyel tudják kezelni. Én felelőtlenségnek tartom az otthon szülést, mert sosem lehet tudni...
2012. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Minden hozzászólóval egyet értek. Soha.
2012. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Én is beállok a képzeletbeli libasorba! Semmi pénzért nem szülnék itthon.
2012. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Egy jó kórházban is lehet szép élmény és meghitt a szülés, nyugalmas a vajúdás és szerencsére egyre több intézmény is igyekszik így kialakítani a szülészetet. (Az egy másik tészta, hogy mennyi pénz jut erre...)

Alig négy óra alatt meglett volna nálunk a baba, de úgy beletekeredett a köldökzsinórba, hogy nem tudott lemenni a méhszájig sem. Már teljesen kitágulva, tolófájások jöttek, a baba még mindig sehol, lassuló szívhang, sehogy se tudott volna megszületni. Nekem megnyugtatóbb volt az, hogy alig három perc alatt a műtőben voltunk és most van egy egészséges, 10 hónapos kisfiam.

Nem hiszem, hogy jobban érezném magam, ha a saját "kényelmem" miatt most a temetőbe járkálhatnék, nem a gyerekszobába.

2012. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes kérdés. Én sok otthonszülős sztorit hallottam, mert Hollandiában élek. Itt persze teljesen más, megvan ennek a rendje-módja, szervezett, összeszedett. Ennek ellenére én a kórházat választottam, előtte elképzelni sem tudtam, hogyan lehetne ezt otthon. Most már elgondolkodnék a másodiknál, hol szüljem, már annyira nem zárkózom el, mert láttam, hogy valóban, ha bármi aprócska furcsaságot lát a szülésznő, irány a kórház. Férjem továbbra is elzárkózik, úgyhogy biztos, hogy kórház lesz, de én nyitott lennék már rá.

Beszéltem olyan magyar anyukával, aki szintén itt szült, és elképzelni nem tudta volna, hogy kórházba menjen. Ettől függetlenül bevitték, mert elhúzódott a vajúdás, és utálta, bemenni se akart.

Mások vagyunk.

Én azt mondom, ha megfelelőek lennének a körülmények, otthon is meggondolnám másodszorra. Ha nem lenne utána herce-hurca a gyerek papírjait intézni, ha... értitek. Ha nem lenne sok ha. Na meg persze ha apuka is hozzájárulna. Én úgy gondolom, hiába a nő szül, apukának is joga van beleszólni.

2012. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!