Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most már csak az szülhet a...

Most már csak az szülhet a Honvéd-ÁEK-ben (MÁV), akinek rendőr, katona vagy vasútnál dolgozó rokona van vagy területileg oda tartozik?

Figyelt kérdés
2 éve még nem volt ilyen probléma, de a nőgyógyászom említette, hogy a XIII. kerületi Honvédba már nem tud küldeni vérvételre, mert nem oda tartozom területileg. Ez rendben is lenne, elintézem a vérvételeket a háziorvosommal, de utánaolvastam fórumokon és kiderült, hogy a szülést is beszigorították. Lehet, hogy nem is szülhetek az ÁEK-ban? Pedig ott van újszülött intenzív is és profi orvosgárda meg az én dokim is ott vezet le szüléseket.

2012. jún. 19. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,valóban így van.

Igény jogosultként lehet oda menni,vagy ha magánrendelésre jársz,és "maszekba" vállal az orvos.

2012. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezek szerint ha már van orvosom, aki ott vezet le szülést, akkor szülhetek ott? Évek óta hozzá járok, szültem már nála a Honvédban, de ugye akkor nem volt ilyen probléma.
2012. jún. 19. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, én a IV kerületben és oda tartozom, ott fogok szülni és két hét múlva oda megyek uh-ra. Nem vagyok se katona, se rendőr.
2012. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az ÁEKban fogok szülni nemsokára (a szülészete a Dózsa György úton van, a volt MÁV). Én oda tartozom, mert 13-ik kerületi lakos vagyok, de nem vagyok se katona, se rendőr. A magándokim is ott dolgozik, nála fogok szülni.
2012. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a kérdésem nem volt egyértelmű. Nyilván, aki a IV., VI, XIII. kerület valamelyikében lakik, területileg az említett kórházhoz tartozik, joga van ott szülni, a mentő is valószínűleg oda szállítja be, ha megindul a szülés.

Nemcsak hogy nem dolgozik családtagom az említett szerveknél, de területileg SEM tartozom a VI. kerületi kórházhoz és rokonom, barátom sem lakik a környéken, hogy bejelentkezhetnék hozzá ideiglenesre. Tudom, hol van a szülészet, 2 éve is ott szültem, csak vérvételre küldtek a régi Honvédba (amit ma I. számú telephelynek hívnak), akkor senkit nem érdekelt, hogy hol van a lakhelyem, de most nagyon beszigorítottak. Sajnos Budán lakom, így a Szent Imréhez tartozom területileg, de persze elvileg bárhol szülhetnék, így a Honvéd-ÁEK (régi MÁV-ban) is, ha nem lettek volna a szigorítások.


Igazából az a kérdésem, hogy vajon ha évek óta ugyanahhoz az orvoshoz járok, nála szültem a kétéves fiamat, most is az ő magánrendelésére járok terhesgondozásra, akkor mégsem szülhetek abban a kórházban, ahol ő vezet le szüléseket? Területileg nem tartozom oda, nincs vasutas, katona, rendőr családtagom, csak az orvosom tartozik oda. Mert nagyon ragaszkodnék mind az orvosomhoz, mind a kórházhoz. És azért írtam ki a kérdést, hogy van-e valakinek BIZTOS információja róla. Bár bízok az orvosomban, most mégis megijedtem, hogy esetleg elhallgatja előlem, hogy nem is vagyok jogosult azon a szülészeten szülni. Mondjuk az első terhességem kezdetén korrekt volt, megmondta, hogy nyaralni fog, így nem biztos, hogy itthon lesz, amikor szülök, mehetek máshoz is, nem haragszik meg. Remélem most is szól, ha kiderül, mégsem tudok ott szülni.

2012. jún. 20. 10:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éve és 5 hónapja szültem ott és Dunakeszi lakos vagyok. Magánrendelésre járok az orvosomhoz. Annyi volt más most mint 3 éve, hogy nem a honvédkórházba kellett menni vérvételre hanem a Máv-ba de ez igy sokkal kényelmesebb is volt (legalábbis nekem), hogy nem összevissza szaladgálok (uh itt, vérvétel ott) hanem minden egy helyen van. A mellettem fekvő anyuka se volt se rendőr se katona és még Bp-i lakos sem volt de mégis ott szült mert a dokija ott dolgozik. Ő is a dokija magánrendelésére járt. Szóval nyugi, szülhetsz ott ha a dokid abban a kórházban van. :)
2012. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm ezt a megnyugtató választ! Picit féltem, hogy már nem is szülhetek ott, hogy így beszigorítottak. A vérvételt nekem a háziorvossal kell intéznem, picit macerásabb, mert ő a régi lakhelyemen van egy másik kerületben, a beutalóit sem mindenhol fogadják el, így rohangászhatok külön nőgyógyászhoz, háziorvoshoz meg vérvételre 3 különböző helyre. De ennek örülök, hogy nem hallgatott el előlem semmit a doki (mondjuk nem szokása). Nagyon jó volt 2 éve ott szülni, nem szeretnék most sem máshol.
2012. jún. 24. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!