Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a menstruációs görcsei...

Akinek a menstruációs görcsei erősek voltak mindig is, és nagyon fájt, annak nem fáj kevésbé a szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
egy pillanat mindjart megnezem mert asszem elraktam a papirt
2012. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
rossz hir nincs meg!emlekezni +nem emlekszem mert nagyon latinos volt a tema.akarod,h +kerdezzem a szulesznomet?mar 14honapos a lanyom de meg ma is tartjuk a kapcsolatot
2012. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
ááh, nem, köszi, hagyjad csak, majd én is utánajárok. :) ezelőtt is néha szedtem homeós szereket, és nekem bevált!
2012. júl. 1. 21:10
 14/17 eszterke4 ***** válasza:

Én is mindig nagyon görcsöltem a menstruáció első napján, annyira, hogy enni sem tudtam és többször hánytam is. Csak feküdtem, míg ez el nem múlt kb. fél nap alatt jobb lett általában.

A szülés ennél viszont sokkal fájdalmasabb volt, a menstruációs fájdalom sokszorosa volt az első szülésnél, amit a vajúdás alatt éreztem. Akkor nálam kb. 2 percig tartott egy fájás (körbe a derekam körül) és egy perc szünet volt közte "pihenni", amikor már jobban beindult a szülés. Ez nagyon megviselt, vagy lefárasztott, mert pár órán keresztül tartott. Fordítva könnyebb lett volna, mondjuk, ha egy perc fájás, két perc szünet... A tolófájásokat jobban "szerettem", mert ott már legalább lehetett tudni, hogy kifelé tart a baba minden nyomásnál. A tolófájások máshogy fájnak, amikor már a szülőcsatornában van a baba, az egy kemény fizikai munka.

Egy jó hír! Szülés után viszont sokkal kevésbé fáj a menstruáció, többen mondták már nekem, és én is ezt tapasztaltam.

Egy jó tanács a szüléshez: nagyon fontos, hogy ne avatkozzanak bele a szülés menetébe fölöslegesen, mert ezek a beavatkozások ronthatják a szülés menetét és még császármetszéshez is vezethetnek. Ha érdekel írok konkrét példákat. Nem tudom hol szülsz, mennyire rugalmas helyen, mit engednek vajúdás alatt, esetleg meg lehet-e velük beszélni, hogy Te mit szeretnél.

2012. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Más összefüggés van: aki görcsölős volt szülés előtt, annak szülés után nem lesznek görcsei menstruációkor, és fordítva.
2012. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Húúúú, ez nem hangzik rosszul!!! :) köszi!
2012. aug. 25. 11:31
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, én nagyon görcsöltem mindig szülés előtt, állandóan gyógyszerrel indítottam... Ennek ellenére 7 hónapja szültem, és még mindig baromira fáj, bár nem görcsöl annyira, hanem szúr és iszonyat fájdalmas így is.
2012. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!