Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés először a kézben...

Milyen érzés először a kézben tartani a babámat szülés után?

Figyelt kérdés
Lehet hogy kicsit bután hangzik a kérdés de nagyon kiváncsi vagyok, hogy ti mit éreztetek mikor megfogtátok először a babátokat. 33 hetes vagyok, első babás és már nagyon várom ezt a pillanatot. Igaz, egy kicsit félek azért a szüléstől.:)
2012. júl. 1. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezt éreztem:

Jesszusom, anya lettem, mekkora súly a felelősség... jó anya tudok majd lenni? Meg tudom védeni ezt a pici életet? Olyan jó anyának lenni, menjünk már haza... Milyen lesz később? Mi lesz az első szava? Tiszta apja :D

2012. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem leírhatatlan érzés. Semmihez nem hasonlít. Az illatát a kis testét, ahogyan hozzám ért, soha nem felejtem el. Szerelem első látásra. Mégis valami teljesen más. Tényleg nem tudom leírni...
2012. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én konkrétan nem éreztem semmit,olyan kimerült voltam. :/ Gondolom más válaszra számítottál,de ilyen is van.
2012. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt éreztem, h ezért a babáért minden megérte!:) A 2-nál meg annyira erősen felszabadultak a hormonok, h az osztályon fél óráig azon gondolkoztam, h milyen gyönyörű babát szültem és küldözgettem az sms-eket :)
2012. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Leírhatatlan. :-) Maga a csoda. Egy eufórikus pillanat, nekem semmi nem járt az eszemben, csak csodáltam a gyerekemet. Ilyen boldogság nincs másik, azonnal feledtet minden fájdalmat is, ott a büszkeség is, hogy lám, képes voltam rá, megszültem... Mindhárom gyerekemmel az első pillanatok feledhetetlenek voltak. :-))
2012. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Én sürgősségi császárral szültem. Végig remegtem az egész beavatkozást. Nem nagyon érdekelt, hogy velem mi lesz .. a lényeg csak a lányom volt. A nővérkék, orvosok nagyon precízek, körültekintőek és gyorsak voltak. Kb. 18 perc alatt ki is vették a lányunkat.

Ettől függetlenül egy leírhatatlan csodás érzésnek tartom. Akárhányadik gyermekét szüli egy anya, elmondhatatlan pillanatoknak lesz tanúja.

Sosem felejtem el a lányom hangját, azt a kétségbeejtő üvöltést, amit hallottam. De az a legfurcsább, hogy egyáltalán nem féltem/izgultam, hogy mi lehet a baj. Talán tudat alatt tudtam, hogy ez a legszebb öröm, amikor felsír.

A másik legszebb pillanat pedig, amikor odahozták megmutatni. Csak sírt és sírt, majd amikor meghallotta a hangomat, az arcán láttam a csodálkozást. Esküszöm olyan volt, mintha azt mondta volna, hogy: "Jééé! Szóval te vagy az a hang?! Te vagy az én anyukám?!"

Jaj egyszerűen olyan csodálatos érzés volt és még most is és életem végéig is az, hogy egyszerűen zokogás tör rám, ha csak belegondolok.


Amikor levittek a gyermekágyi osztályra a műtős szobába, akkor láttam újra a lányunkat. Behozták szopó reflex vizsgálatra és ezzel együtt szoptatásra is.

Mivel nem emelhettem fel a fejem és nem mozoghattam (leginkább az érzéstelenítés miatt), így alig - alig láttam.

Tartotta a nővérke szopás közben én pedig fogtam az egyik kezemmel. Csodás érzés volt :)))))

Ezután a mellkasomra fektették és kb. 10 percig együtt voltunk, csak kettesben. Igazából semmit se mondtam neki, csak figyeltem és hallgattam, ahogy szuszog :)))

Sajnos, amíg a császáros szobában voltam csak pár percre hozták be (etetésekkor). Második nap pedig már velem volt éjjel - nappal is :)


Ez a kép este készült, amikor az apukája először jöhetett be hozzánk pár perc látogatásra:

[link]


El sem hiszem, hogy lassan egy éves lesz a kislányunk!

Tudnék még regényt is írni, de úgyis átéled majd ezeket a csodálatos pillanatokat!

Szeressétek és ölelgessétek, amikor csak tehetitek majd :)))


Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok nektek :))

2012. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat:) Jaaaj már nagyon várom hogy én is átélhessem ezt.

Utolsó: gyönyörű a babád:)

2012. júl. 1. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem is császárom volt.nagyon féltem,mi lesz velünk.aztán meghallottam sírni és nagyon örültem.aztán odahozták,megsimogattam,mondtam neki,szia kicsim.ő pedig nagy szemekkel nézegetett.nem tudom elmondani igazán.de nagyon örültem,hogy ő jól van.
2012. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

először is míg megfürdették vettem néhány mély levegőt

amikor a mellkasomra tették megrémültem, te jó ég milyen pici és törékeny, teljesen ránk van utalva, igazából ennek a súlya abban a percben tudatosult bennem.

nagyon boldog voltam, hogy végre velünk van, az illata is olyan volt, előtte sosem éreztem a tipikus babaillatot. :D

apa velünk volt, csodálatos volt, abban a percben lettünk igazi család.


további jó babavárást, kívánok neked ill nektek is szép élményeket

2012. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó érzés, de én nem tudom megfogalmazni. Csodás. Gyönyörű.

Bennem az utolsó szülésemnél az maradt meg, hogy kibújt, sírt, majd ahogy rám tették, felnézett rám és csak csöndben nézett, én meg el sem akartam hinni, hogy végre ott van. :)

A végén már üvöltöttem, de ahogy kicsusszant a kicsi teste, már csak nevettem a boldogságtól.


De ez leírhatatlan. Örülök, hogy nő vagyok és átélhettem már többször.

2012. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!