Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két könnyű és gyors fejvégű...

Két könnyű és gyors fejvégű szülés után bevállalnál harmadikra egy faros babát természetesen megszülni?

Figyelt kérdés

Ezt engedik az orvosok, vagy harmadikra is egyből császár, mint első faros babáknál?

Van erről valami tapasztalat?


Én inkább bevállalnám a természetes faros szülést, mert nagyon félek a császártól.


2012. júl. 1. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
én jobban félnék a faros baba megszülésétől!De nekem nem volt császárom és nem volt faros babám.
2012. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Igen, ilyen válaszok is érdekelnek, ahol nincs tapasztalat, csak vélemény!!

2012. júl. 1. 20:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így lett volna. Az orvosom természetesség párti, magától értetődőnek tartotta, hogy farosan szülünk. AZ első kettő sima szülés volt, fejvégű.

Mígnem a babám a 39 hét derekén úgy döntött, hogy megfordul. :o))

Így sima lett ez is, 41+6-ig túl is hordtam...


Nekem a szülésznőm is és az orvosom is azt mondta, hogy nem nehezebb ez, és simán meg lesz.

Amúgy ismerek egy 5 gyerekes anyukát, aki kettőt farosan szült, és ő azt mondta, az volt a könnyebb mindig.


Természetesen csak akkor van mód erre, ha popsival megy előre, ha bármilyen végtag van előre, akkor császár, mert az sérülésrizikós.


Hajrá, és reméld, hogy még befordul!

Szülésznőm szerint a szülés indulásakor is még befordulhat, mert az erős méhösszehúzódások beterelik a babát.

2012. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első szülésem fejvégű babával 7 óra alatt zajlott le.

Második gyerkőc végig faros,itt is hüvelyi szülésre készültünk.Féltem,de a dokinőm azt mondta semmi okom az aggodalomra.A kiírt napon fájásaim voltak bementünk,megvizsgált a doki és a Drágám a popója mellett szerette volna megmutatni a lábacskáját is,így császár lett.(lábtartásos farfekvés).

Ja és megszenvedtem a császárt,vagyis az utána következő időszakot. :(

2012. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Általában engedik az orvosok, főleg, hogy már kettőt is szültél simán. Sokat láttam, mert sokáig voltam kórházban, szóval ezt akár tapasztalatnak is nevezhetjük.:)

De ahogy előttem is írták, csakis akkor mehet, ha csak a popsija van elöl a babának, a lába nem kukucskál ki mellette. Hány hetes vagy amúgy? Az én kicsim 39 hetesen fordult át farosba, és nekem császár lett a vége, de nem a fekvése volt a fő ok, ha csak az lett volna, akkor sima szülésnek indult volna a dolog.

2012. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kérdésem most még elméleti, mert még bőven van ideje megfordulni a babámnak (még hátravan 3 hónap).

Csak ezen gondolkodtam, hogy mit tennék, ha faros lenne.

2012. júl. 2. 07:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik babók szeretnek későn fordulni - nálunk is így volt, 36 hetesen még csücsült, aztán pontosan 40+2 napra normálisan született, fejjel volt a drágám. :-)

Amúgy én is inkább farosan szülnék, mint császárral, nálunk van a kórházban egy doki, aki vállal ilyet, neki is mindkét gyerekét farosan szülte a felesége, de azt mondta, annyival rosszabb a császár anyára és babára nézve is, hogy inkább szüljön farosan a felesége. Ez azért elgondolkodtató szerintem....

2012. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanígy voltam mint te, nekem is két könnyű fejvédű sima szülés után a 3. baba a 30 és 32heti UH-n még faros volt- mondták, hogy nem gond- ezt így is meg fogom tudni szülni.

34. héten már harántba feküdt dokim mondta, hogy ez jó jel, próbál befordulni. Végül a 38.hétre sierült is neki, és 39héten simán nagyon könnyen fejvéggel megszületett.

Szerintem még a tied is be fog fordulni!!

Könnyű szülést!!

2012. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Utolsó vagyok- ez volt az én kérdésem ... azért én is aggódtam a faros szülés miatt!! :))

2012. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs, mi a jó- ezt előre leszögezem. Én nagyon nem szeretnék császárt, 3 hét múlva vagyok kiírva, de befordult a babám.

Viszont a férjem faros baba volt és emiatt csípőficamos lett, túl sokáig volt bent, hosszú volt a vajúdás. Természetesen született. 5 hónapig kengyelben volt.

Szóval, biztosan elfogadnám, amit a doki javasol. Nehéz kérdés.

2012. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!