Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek az altatástól. Megtudnát...

Félek az altatástól. Megtudnátok nyugtatni?

Figyelt kérdés
Császáros leszek és ha véletlen altatásra kerülne a sor akkor mindig attól rettegek, h fel fogok-e ébredni belőle:(
2012. júl. 2. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha programozott császárod van,akkor a doki kellett volna mondja,hogy miként fogják csinálni.Nagy általánosságban,gerinces érzéstelenítéssel csinálják,ilyenkor ébren vagy,de az ég világon semmit nem érzel deréktól lefelé,kellemes meleg érzés,ennyi,meg egy paraván előtted,és sok maszkos emberke körülötted.Ha meg altatnak és jó az altató doki,akkor nem fogsz felébredni,csak mikor költenek,de ezt az eljárást ritkán alkalmazzák vagy sürgősségi császárnál,mikor nincs idő a gerinces érzéstelenítő hatóidejére.

Nyugi,aludni fogsz mint a bunda,de inkább ébren legyél,mert így hamarabb láthatod a babádat,ennyit megér a dolog.

2012. júl. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem attól rettegek, h nem fogok felébredni, hanem attól, h mindent érezni fogok közben.
2012. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom a menetet, csak azt írta errefelé vki h autoimmunitással nem engedik a gerincérzéstelenítést, mondjuk nekem csak autoimmun pajzsmirigyalulműködésem van és asszem a szklerózis multira mondták, de nem tudom. vki hallott ellenjavallatokról?
2012. júl. 2. 08:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Annó kivették az epémet, mert be gyulladt, volt benne egy jó nagy kő.

Altattak, de akkor annyira nem foglalkoztam vele, mert annyira fájt az epém, mindegy mit csinálnak velem, csak ne fájjon!


Elaltattak, nem éreztem semmit, felkeltettek, aznap még fájtak a hegek, de utánna már olyan jó volt hogy nem fájt az epém!


Terhes lettem rá egy fél évre, császárral szültem, mert hosszú vajúdás után sem jöttek a toló fájások!

Ott is már kértem a dokit, császározzanak meg, mert annyira fáj, hogy meghalok!

Na gerinc érzéstelenítéssel kivették a babát.

Semmit nem éreztem, csak a megkönnyebbülést hogy nem fáj!


Igazából most van időd rajta gondolkozni, de ne tedd, mert csak jobban fogsz félni!

Én is halogattam az epe műtétet mert féltem, de mikor már annyira fájt hogy semmit nem aludtam, nem ettem, elegem lett, bele vágtam.


Igazából ha megéreznéd a szülés fájdalmát, te is azt mondanák mindegy mit csinálnak, elaltatnak vagy sem, a kényes ne fájjon már:)


Itt most gondolj arra, hogy ha túl leszel rajta így vagy úgy, meglesz a babád, ez adjon erőt!


Ne félj, mert a műtét nem fáj, utánna 1-2 napig gyenge az ember, itt ott húzódik, fáj, de utánna majd csak mosolyogsz magadon, mennyire féltél, és ahhoz képest semmi se volt!


Olyan mint a fogászat! Attól is fél az ember, utólag vissza gondolva meg semmiség volt, kár volt halogatni gonoljuk magunkban!

2012. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy betegségednek semmi köze a gerincérzéstelenítéshez, SM-ben sem az autoimmun volta miatt nem lehet. Simán lehet altatás nélküli császárod, de esetleg kérdezd meg a saját orvosodat, hogy miként tervezi a műtétet.


Orvos anyuka

2012. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már kicsit megnyugodtam.Utolsó, látom levágtad, h kb 3 kérdést feltettem:), ma sajni pánikolós napom van. már csak 4 hét és tényleg egyre jobban megkattanok.köszi mégegyszer!
2012. júl. 2. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, a másikhoz nem én írtam. De legalább ugyanazt mondtuk. :D
2012. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, én voltam, aki azt írta, hogy autoimmun miatt altattak most 1 hónapja, amikor szültem. Ott nem akartam részletezni, de itt leírom, mivel érdekel Téged :)


Első baba gerincérzéstelenítéssel, de 6x szúrtak meg, és emiatt elindult egy autoimmun folyamat nálam, ami a bal szemem látásának elveszítésébe került. Ez egy olyan speciális autoimmun, ami a szemet és/vagy a gerincet támadja. Nekem a szemet támadta.

Második babát az immunológusom azért engedte csak altatással, mert az én autoimmunomnak köze van a gerinchez s nem merték megkockáztatni, nehogy megint baj legyen - pl a gerinccel, mert az bénulást okozhat.


Másfajta autoimmun betegségnél nem ellenjavallt a gerincérzéstelenítés, de egyeztess az immunológusoddal.

És ha gyógyszert kell szedned, kérdezz rá, lehet-e mellette szoptatni, mert nekem pl azt sem lehet s el kellett apasztani a tejet. Én Imurant szedek, szülés utántól.



Ne izgulj, minden rendben lesz :)

Sok sikert, könnyű szülést, gyors felépülést és egészséges babát kívánok! :)

2012. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: lemaradt az, hogy nem SM a betegségem, hanem Devic neuromyelitis optica. Ez egy ritka betegség, az országban is alig vagyunk páran.
2012. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál kedves Utolsó! Nagyon sajnálom, ami veled történt. Ezek olyan szerencsétlen helyzetek. De azt is látom, hogy olyan erős vagy, mert olyan kiegyensúlyozottan tudod leírni a történteket. Le a kalappal előtted! Én most vagyok egy holtponton, amikor már mindenen aggódok és már mennék, hogy legyünk túl mindenen. De még van 4 hetem és meleg is van és ma spéci fáj a fejem is. AMúgy egész végig nem volt semmi panaszom, víz sincs rajtam, jól vok, csak agyilag kezdek megkattanni azt érzem. Általában nagyon aktív típus vok, jövök megyek egész nap, ha meg nem akkor itthon mindig csinálom ezerrel a dolgokat, de most meg a férjem visszafog a meleg miatt. itthon kell üljek, rend van, tisztaság és nincs mit csinálnom, csak aggódgatok a kanapén ülve, ez szörnyű, utálok henyélni! Esténként már jobb mert akkor már a nagy meleg lemegy és 4évesünkkel mindig elmegyünk valahova, sétálni, vagy csak szüleimnél kiülünk a kertbe és dumcsizunk, pancsolunk stb. Szóval sztem valójában a tétlenség megy az agyamra:) Na bocsi, hogy ilyen semmikkel traktáltalak, igazából, már nemsokár itt lesz a picúr és lesz bőven tennivaló!üdv és jó babázást és jo egészséget!!!!
2012. júl. 3. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!