Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocin próba? Tapasztalatok?

Oxitocin próba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Oxitocin próbára megyek első alkalommal, 41+2 hetes kismama vagyok. Mire számíthatok? Mennyi az esélye annak, hogy beindulnak végre a fájások - már elég nehezen bírom sajnos...
2012. júl. 2. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagy az esélye hogy meglesz a baba, így vagy úgy!


Én nekem bekötötték, jöttek is a fájások rendesen, előtte egy jóslóm semmvolt, teljesen zárva volt a méhszájam, 12 óra múlva császár lett a vége, mert toló fájsok nem jöttek, pedig már 6 óra után teljesen kitágultam.

2012. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, az oxitocin terhelés a legtöbb esetben beindítja a fájásokat.

Nálam is baba lett a dolog vége, de nem úgy, ahogy kellett volna. 41+6 naposan kötötték be, de semmi nem történt. Még csak egy kóbor kis fájás sem jelentkezett. Utána 2 óra múlva kellett mennem nst-re, ahol a baba szívhangja nem volt jó.azonnal toltak a műtőbe. az orvosom szerint az oxitocin miatt lett rossz a baba szívhangja.

2012. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem régen szültem és hát olyanokkal voltam egy szobába akik mind elmúltunk 41-42 hetesek. Mind a 4-en kaptunk opt-t (oxit). Aki elsőnek megszült közülünk ő a 3.után,a következő az mindjárt az elsőnél,aztán jöttem én. Kétszer kaptam,egyiknél sem,hanem rá 2 napra megrepedt a burkom. A 4. kismama pedig 5-öt kapott,de hiába. Már a 43. hetében járt és így végül megcsászározták. Úgyhogy változó kinek hogy reagál a szervezete rá. Igazából nekem az fájásokat nem csinált,csak méhösszehúzódásokat ami segít tágulni vagy éppen megrepeszti a burkot. Sok sikert és könnyű szülést! :)
2012. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Általában igen, beinditja, ha érett a méh és a méhszáj a szülésre.


Nekem indították 36 hetesen, rossz NST miatt, 12 órán keresztül csepegett,0 fájás.

Császár lett a vége :(

2012. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem terheléses nst-t csináltak kevés oxitocin-nal 40+2 naposan. Fájásokat nem éreztem, csak méhösszehúzódásokat mutatott az nst. Azt mondták minden rendben, és szépen haza mentem, és másnap reggel indult be a szülés.
2012. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem indította be. Két naponta mentem, de semmi, valamicske kis mozgás látszott az nst-n, és ennyi. 42-ik héten magától indult be a szülés, de sajnos nagyon megszenvedtem vele, végül megint kaptam oxitocint....Na...ekkor már segített, irtó rossz volt. Remélem a következő babaánál nem kell oxi...

Kitartás!!!!!!

2012. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, az én dokim ellenzi és nem csinálja a POSE-t. Pénteken töltöttem a 40. hetet, azóta 2 napja nst, minden rendben, ha szerdáig semmi, nst, uh, befekvés és csütörtökön egyből indítás, nem engedi túllépni szerencsére a 41. hetet :)
2012. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mindkettő indított volt, bár az elsőnél burokrepesztéssel indult oxytocin után 2 órával megvolt a baba. A másodiknál 3-as oxytocinnal indítottunk és nézték, hogy reagál a baba szíve,majd fokozatosan emelték az adagot, nem egészen 4 óra múlva már meg is volt a baba. Mindkettőnél 2 ujjnyira nyitva voltam az indításnál.
2012. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!