Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten a II. sz. Szülészet...

Budapesten a II. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán akik szültek, mik voltak a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónap múlva fogom az első babámat ott szülni, és szeretnék tanácsokat kérni, illetve tapasztalatokat olvasni, hogy tudjam, mire számítsak. Pl. hogy van-e fittball/bordásfal/kád, lehet-e enni és inni közben (ha igen, mit engednek meg), lehet-e sétálgatni közben stb.

Előre is nagyon köszönöm!


2009. júl. 9. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

az a baross utcai vagy az az 1 es.

mi a cim.

2009. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az Üllői út 78. alatt van.
2009. júl. 9. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor ez nem az sajnos nem tudok segiteni.
2009. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak szőlőcukrot ehettem, inni meg 1 kortyot lehetett, amikor megjött a dokim.

Nem fogadtam szülésznőt, amit azóta is bánok, mert az ügyeletesek le se sz..tak.

Az ágyak borzasztó kényelmetlenek, kispárnát vigyél!

Én nem találkoztam bordásfallal, labdával,... de a szülőszoba szép, igényes.

Mit szeretnél még tudni?

2009. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a gyors választ. A kispárnás tippet is köszi, belerakom majd a kis pakkomba!

Hát, olyan sok jót olvastam, hallottam a klinikáról, aztán volt, aki épp az ellenkezőjét mondta, most már nem tudom, hogy jó ötlet-e oda menni szülni (bár a dokim ott dolgozik, szóval kénytelen leszek). Nagyon sokan mondták, hogy a fittball milyen jó, meggyorsítja a tágulást. Szerinted megengedik, hogy vigyek be?

És a szülésznők nem segítettek? Sokan szültetek éppen, vagy miért nem?

Van ott lehetőség gátvédelemmel szülni?

2009. júl. 9. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én áprilisban szültem. A szülésznőm mondta, hogy csokit, szőlőcukrot vigyek. Vizet ihattam, sétálni bármit csinálni lehet. Van egy olyan szülőszoba, ahol nagy kád van. Én sajna nem azt fogtam ki, de az enyémbe volt tusolási lehetőség, mosdó, saját szekrény, vajúdó labda....lehetett zenét is kérni....szóval tényleg magad lehetsz a szobában. A csecsemős részleg már kicsit rosszabb, de ki lehet bírni.

Könnyű szülést kívánok. Engem ugyan császároztak, ha esetleg arra kerülne sor, ne félj, nagyon profik.

2009. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Örömmel olvastam, amit írtál, nagyon jó, hogy ezek szerint pozitív vélemény is van a klinikáról! Megnyugtató! :) Köszönöm a jó kívánságot, nektek pedig további minden jót, jó egészséget kívánok!
2009. júl. 10. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

15:32-es vagyok.

Sokan szültünk akkor. Én 13 órán keresztül voltam a vajúdóban, sétálni nem lehetett (nem csak nekem nem), szinte mozdulatlanul kellett feküdnöm a CTG miatt. Ha mégis megmozdultam, vki beszaladt, leszúrt, hogy elmozdult a készülék, megigazította, majd rohant tovább. Más fogadott szülésznőjét kellett megkérnem még arra is, hogy engedjen ki pisilni végre. Ez 1 alkalom volt, de még erre is húzták a szájukat.

Az orvosomat nem engedték felhívni, mondván majd ők hívják, ha itt lesz az ideje. 13 óra elteltével hívták. Onnantól kezdve, hogy beért, mki körülöttem sürgött-forgott, azonnal mehettem szülőszobára, végre ihattam 1 kortyot.

5 órát töltöttem a sz.szobán, végül császároztak. Se labdával, se mással nem találkoztam. A sz.szoba szép, bár a cd-s lejátszó nem működött.

Az őrzőben bunkók a nővérek, a gyermekágyon szintén. Mkit "anyukának" hívnak. Jöjjön anyuka ide, csinálja anyuka azt.

A csecsemősök viszont extra profik, és a szoptatós nővér is segítőkész.

Én vittem cumisüveget, hátha kell. Kellett. Ha nem indul be a tejed időben, érdemes vizet adni a babának, hogy ne sárguljon be. Az ottani c.üvegekből ömlik a cucc, talán még az őskorból maradhatott a kórházon ez a sok vacak (pici üveg üveg, rajta egy levágott gumikesztyű egyik ujjához hasonlító cumifej, ami sugárban engedi a vizet).

Nekem nem jók a tapasztalataim, egy hetet töltöttem ott. Ha legközelebb szülök (ott vagy máshol), mindenképpen fogadok szülésznőt.

Ja, a szobatársam gátvédelemmel szült, fogadott dokija és szülésznője volt. Másról nem hallottam. Akivel beszéltem, mkit vágtak.

Neked több szerencsét kívánok, jó egészséget és babázást!

És nyugi, azt a pár napot ki lehet bírni, bármilyen is legyen!

2009. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató(bb) választ, egy szülőszoba látogatásra feltétlen el szeretnék menni, illetve ezek szerint tényleg érdemes szülésznőt is fogadni előre! Ha esetleg van valaki, akit szívesen ajánlanátok, azt megköszönném!

Próbálok felkészülni testileg és lelkileg is a szülésre, de tényleg nagyon sokat számít a környezet, és hogy kik vesznek aznap körül, ezért kérdezősködök ennyit. :)

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszaitokat, jó kívánságokat, és Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Ha bármi eszetekbe jutna még, kérlek írjátok meg! Köszönöm!

2009. júl. 13. 07:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Írok neked szivesen priviben, ha szeretnéd. És ha kell szülésznőt is ajánlok.:)
2009. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!