Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utan spiral felhelyezes...

Szules utan spiral felhelyezese? Velemenyek? Tapasztalatok? Bovebben lent

Figyelt kérdés

4 honapja szuletem.

Fogamzasgatlot szedtem 9 evig, megis terhes maradtam. Tudom hogy hihetetlen, de nem volt semmi olyan tenyezo ami csokkentette volna a fogamzasgatlo hatasat, megis osszejott a picurkank.

Most egy honapja ujra fogamzasgatlot irattattam fel, de majdnem megkopaszodtam tole, mert amig a gyogyszert szedtem tobbszor volt koztes verzesem tole, es pluszba iszonyatosan kihullott a hajam.

Igy szeretnek valamilyen fogamzasgatlot hasznalni, de az ovszerre allergias vagyok, a megszakitasos vedekezes meg szamomra nem vedekezes.

26 eves vagyok, es csak egy gyermekem van.

Ettol fuggetlenul felhelyezik??? Vagy csak x kor utan helyezik fel??? Mi szolhat mellette es ellene???

Van valakinek ebben tapasztalata?????


2012. júl. 4. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Annak helyeznek fel spirált, akinek legalább 1 gyermeke van, életkor lényegtelen. Valamennyivel biztonságosabb, mint a tabletta. Na most jónak mondom, de lényeg a lényeg, elég megbízható, ritkán sikerül be mellette a baba. Kicsi az esély, de mégis előfordulhat, akárcsak a tablettánál.

Mellette az szól, hogy hosszú távon biztosít védelmet, de mégis akármikor levetethatő, és nem pumpálod a szervezeted hormonokkal.

Ellene az szól, hogy kb 5 évente cseréltetni kell.

Szerintem ez a legjobb védekezési módszer az anyák részére.

2012. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem bevált egyelőre, bár kb. fél évig erősebben véreztem. Mechanikus van, tehát nincs hormon és olcsóbb. Hátránya, hogy meddőséget okozhat és gyakoribb a méhen kívüli terhesség lehetősége. Nekem 30 évesen helyezték fel, mikor közöltem, hogy nem kell több gyerek. Ha akarod, neked is felteszik, hiszen elég idős vagy és gyereked is van.
2012. júl. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En meg soha nem hallottam hogy spiral meddoseget okoz. Igaz ez?? Szeretnenk meg egy babat, de nem most, es ezert is gondoltam a spiralra, hisz a tobbi egyeb fogamzasgatlastol mar tartok egy kicsit.

2012. júl. 5. 07:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Én félek a spiráltól, nem egy olyan volt a környezetemben,hogy baba lett mellette, hát annál rosszabb nem nagyon kell,hogy spirál mellett foganjon egy baba sztem. A másik ok, hogy sokan azt mondják, aki akar még gyereket,az ne tetesse fel. Én elhiszem és tudom,hogy sok nőnek megoldást jelent, de én ezek miatt félek tőle. Nem tetettem fel, helyette Nuvaringet használok. Sima fog.gátló gyógyszert én sem igazán szedhetek, de ez bevált.
2012. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!