Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szülés? Tapasztalatok?

Otthon szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

akinek volt már otthon és kórházban is, összehasonlítaná?


az lehetséges, hogy végig egyedül legyek?

Mikortól kell feltétlen ott lennie valakinek?


2012. júl. 2. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
31%

szerencsére ilyen meg sem fordul a fejemben.

lehetséges persze hogy egyedül legyél,kimehetsz egy rétre is szülni...ha már ott kéne lennie vkinek és nincs ott,akkor jó nagy szarban vagytok!

2012. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
37%

Olvass utána, van már itt kb 100 ilyen kérdés, és 100 értelmes nőre jut egy idióta, akinek fontosabb a saját önzése, mint a babája egészsége.

Ha egyedül akarsz a lakásodban vajúdni, akkor imádkozz hogy ne lépjen fel komplikáció, különben otthagyjátok a fogatokat mindketten. Nem értem hogy juthat ekkora ostobaság valakinek az eszébe, már bocsi.................



Igen, tudom, régen is otthon szültek a nők. Csak nézhetnél valami statisztikát, mekkora volt a halandóság rátája akkoriban, hány nő halt bele a szülésbe!

2012. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:

akkor még egyszer


legyen kedves CSAK AZ írjon, akinek TAPASZTALATa van!

2012. júl. 2. 17:45
 4/81 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, rossz oldalon tetted fel a kérdést, mert itt a legtöbbeknek nincs elegendő tudása az otthonszülésről, ezért tudatlanul elítélik (pedig egészséges terhességnél, egészséges anyánál/babánál semmivel sem veszélyesebb, mint a kórházi, sőt, a káros rutinbeavatkozások hiánya miatt egy kicsit jobb statisztikákkal is rendelkezik). Viszont, amire te készülnél, az valóban veszélyes (pontosabban ezek a szülések, ahol nincs szaksegítség rontják a legjobban az otthonszülés statisztikákat is)! A biztonságotok érdekében mindenképpen lennie kéne egy szaksegítőnek (bába, vagy szülésznő), aki felismeri az apróbb jeleket, hogy esetleg kezd rossz irányt venni a folyamat, és mikor kell kórházba menni! Ezek a segítők nem zavarnak, csak figyelik a folyamatot, segítenek, ha szükséges. Ha otthonszülésben gondolkodsz, feltétlen hívj szaksegítséget, a saját érdeketekben!
2012. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
41%
"pedig egészséges terhességnél, egészséges anyánál/babánál semmivel sem veszélyesebb, mint a kórházi" ... - ezzel vitatkoznék. Egészséges terhességnél, egészséges anyánál és babánál is lehet komplikáció (sorolhatnám sokáig, de az anya elfáradhat, tónustalan lesz a méhizomzat, elakadhat a baba félúton és fogóra vagy vákumra lehet szükség, idő előtt leválhat a placenta, vagy akár atóniás vérzés is felléphet, és ezek még csak az első tippek, nem is merültem el benne, hisz van aki erről könyvet is írt...) Az egészséges, korábban panaszmentes terhesség esetén is szükség lehet orvosi segítségre. Nem hiszem, hogy a mai egészségügyi rendszerben, ahol a kórházakban épp szekrénysor és könyvek nincsenek a szülőszobán, mint otthon a nappaliban, nem lehet találni egy otthonos, csendes nyugodt helyet, és egyedül kell szülni kint a pusztában, vagy otthon, eü szmeélyzet tudta nélkül. Aztán meg ha gond van, akkor legyen okos, aki az utolsó vagy az utolsó utáni pillanatban kapta keze közé drága "anyukát"! Lehet lepontozni, jelentgetni, off miatt bármi miatt, de az ilyen felelőtlenségtől elszáll az agyam!
2012. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, a problémák nem hirtelen jönnek sosem, mindig van előjelük! Erre írtam, hogy egy jó szülésznő/bába (elvileg ugyanaz) felismeri az első jeleket, és még ekkor kórházba küldi az anyukát, mielőtt komolyabb probléma fellépne! Fiziológiás terhességnél az anyukák 90 (!!) %-a minden probléma nélkül meg tud szülni orvosi segítség nélkül. Az a baj, hogy a többség azt hiszi, hogy az édesanyák az otthoni környezet miatt akarnak otthon szülni, ezért elég átfesteni a falakat a szülőszobán, esetleg berakni egy szép képet, és kész az "alternatív" szülőszoba. Ez nem így van! Az otthonszülésre készülők a HÁBORÍTATLANSÁGÉRT szeretnének otthon szülni, ahol nincs oxi, kőmetsző pózban kitolás, gátmetszés stb. Ez a magyarországi kórházak döntő többségében nincs meg, még az alternatív szülőszobákban is az orvos irányít, levezeti a szülést, ahelyett, hogy kísérné. Ajánlom neked ezt az olvasmányt, egy szülész-nőgyógyász ír benne, aki eddig külföldön (Svájcban) kísért otthonszüléseket is:

[link]

2012. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
71%

Hahh, felettébb érdekes. A férjem szülész, folyamatos monitorozás alatt voltam, TÖKÉLETESEN problémamentes terhességgel, csodás NST eredményekkel, még szebb flowmetriával, háborítatlan szülés párti szülésznővel, aztán egy "szép" napon a semmiből, rutin NST-n a 39. héten a lányom szívhangja 40 és 210 között kezdett ugrálni... Sőt, először be sem tudták mérni, azt mondták, hogy itt már nincs szívhang (aki hallott már ilyen mondatot, azt hiszem, sosem vágyna többé semmilyen plusz kockázatra). Azonnal megcsászároztak, a zsinór 4x a nyakán, 2x a karján volt. Semmi, de semmi jele nem volt, előtte 10 órával készült flowmetria (a férjem csinálta ezt is, mindent hatszor, alaposan átnézett), ami tökéletes lett, a kismanó ugyanúgy mozgott, mint bármikor. Sőt, a rossz NST után is megnézték uh-n, semmi nem látszott, lepény tökéletes, csak a szívhang volt borzalom. Tehát semmi nem utalt bajra, csak épp már kezdett összeomlani a keringése. Nekem senki ne mondja, hogy nem tud hirtelen baj történni, mert körberöhögöm.


Azt is hozzáteszem, hogy abszolút hiszek az otthonszülésben, de itthon jelenleg ehhez sem megfelelő infrastruktúra, sem megfelelően képzett személyzet nem áll rendelkezésre.

2012. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
38%

"

Utolsó, a problémák nem hirtelen jönnek sosem, mindig van előjelük! "



Ekkora baromságot maximum egy kisgyerek írhat le a szülésről. Istenem, ha nem lenne ennyi tudatlan ember talán nem beszélnék rá egymást a veszélyes ostobaságokra sem.


NINCS mindig előjele a veszélyhelyzeteknek. Jobb, ha tudod. Ha hirtelen kell császár, több orvos, speciális mérőszer, meghaltok otthon. Lehet töröltetni a kommentemet az egyenes, őszinte szavak miatt, ha valaki nem bírja hallani az igazat.

2012. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
46%
szülésznő vagyok.a problémák 90%-nak nincs semmilyen előjele...ha így lenne nem merülnének fel komplikációk,és nem lenne sürgősségi császármetszés sem.
2012. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
79%
Könyörgöm, nem kell ennyire indulatosnak lenni! Amit leírtam, nem a kisujjamból szívtam ki (gyakorlatilag a fél család orvos, anyós, após, nagynéni, párom, én is), hanem a tapasztalatot és a statisztikákat idéztem. Az otthonszülések döntő többsége nem úgy történik, hogy akkor mindenáron maradunk otthon, ha beledöglünk is, hanem, a baj legapróbb jelére irány a kórház, hisz akkor már patológiás szülésről beszélünk! Sajnos ma, Magyarországon, a sürgősségi császármetszés sem úgy történik, hogy akkor azonnal irány a műtő, gyakran 40(!!) percet is kell rá várni. Ezalatt bőven be lehet érni a kórházba, és onnan a műtőbe. Ez külföldön működik is, senki sincs felelőtlennek (sőt, gyerekgyilkosnak) kikiáltva, aki egészséges terhességgel otthon kívánja világra hozni a babáját, pedig ott messze nem ilyen korszerűtlen a kórházi ellátás, sokkal háborítatlanabb. Azonban nagyon eltértünk az eredeti kérdéstől. Nem az szaksegítséggel történő otthonszülés a veszélyes, hanem amire a kérdező készülne, na az tényleg veszélyes! De erre nem az indulat a válasz.
2012. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!