Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi okozhatja a koraszülést?...

Mi okozhatja a koraszülést? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy a babám koraszülött lesz. Egyik ismerősöm a 26. héten szült, meghalt a babája. Most én is 26 hetes vagyok, s nem tudom kiverni ezeket a gondolatokat a fejemből.. :-(
2008. máj. 3. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 26. heti szülést még vetélésnek hívják.Abban a korban a magzatok sajnos még nem életképesek.A 28. héttől tudnak érdemben tenni érte az orvosok.De akkor is igen keveset.

Van olyan,akinek egy betegség indítja meg a szülést.

Van olyan,akinek a túlhajtott életvitel.

Van olyan,akinek be kell indítani a szülést,mert idekint meg mindig többet tudnak tenni érte a dokik,mint odabent.Vagy az édesanya kerül életveszélybe,ha tovább egyben maradnak.

Nos,ne parázz koraszülésen/vetélésen.Sajna valami nem volt rendben a barátnőd várandósságával,és át tudom érezni,hogy mennyire szörnyű elveszteni egy magzatot,de hidd el a babának is jobb így.Gondolj bele,egyfolytában műtögetni kellene,esetleg élete végéig beteg lenne...Ha az én gyermekemről lenne szó,akkor is azt mondanám,hogy jobb ez így neki,és a barátnődnek is.

Amit te magadtól tudsz tenni ellene,hogy maximálisan betartod az orvosod utasításait,mindig megjelensz a vizsgálatokon,megpróbálsz sokat pihenni(ez nem azt jelenti,hogy ágyban fekvés,elég a bőséges alvás).Kerülöd a stresszt,és sehova sem rohangálsz.Én közöltem mindenkivel,hogy egy kismama nem késik el sehonnan,hanem pont időben érkezik mindenhova.(Igaz tényleg nem kések el.)Mivel a főnököm megértette,és elfogadta,hogy kötetlen munkaidős legyek,így még most is,majd 38 hetesen is dolgozom még,és nem megeröltető.

Summa summarum: Kiegyensúlyozott életmód,jó,vitaminokban gazdag táplálkozás,és pozitív gondolkodás.

2008. máj. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem ez a félelem teljesen normális,mostanában én is ezt csinálom.van egy 4 éves kislányom, és mikor ő született, semmi ilyen félelem nem volt bennem. most szeretnénk megint babát, és elég sokat gondolok ilyenekre, hogy baj lesz. annyi szörnyűséget lehet látni mostanában.próbálom magam eltéríteni ezekről a gondolatokról, és pozitívan felfogni az egészet. az, hogy az ismerősöddel ilyen tötént, nem törvényszerű, hogy veled is fog. próbálj jókat gondolni, és vigyázz magatokra!!!
2008. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia .Szerintem is normálissak ezek a félelmek.Én is így vagyok az első 3 hónapban mindig azon aggódtam hogy ne menjen el,most meg így 34 hetessen nehogy megszülessen 36-38 héttnél hamarabb.De ne is gondolj ilyenekre,nem fogsz megszülni legalább 12 hétig.Én is ezt mondogatom magamnak kíbirjuk még 3-4 hétig.Boldog babavárást.És nyugi!!!!
2008. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!