Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váci kórházban szülés választo...

Váci kórházban szülés választott doki nélkül? SOS!

Figyelt kérdés
Választott dokim nincs, nem is lehet. Ilyenkor mit lehet tenni? Milyen a bánásmód? Oxitocint automatikusan nyomják az ember lányának, vagy lehet szólni, hogy ne már? Császárt mikor csinálnak? Mennyi az annyi? Apa bent lehet? Ha igen, mit kell neki vinni? (cipőre húzós nejlon meg ilyenek?) Gyermekágyas részleg milyen? Már fölújították, vagy olyan "jó" állapotban van, mint évekkel ezelőtt? Csecsemős nővérek, szülésznők, nővérek milyenek, pláne, ha nincs választott? Baba veled lehet a szülés után? Tápszerezik vagy etetheted? Vajúdóban mennyire kell küzdeni a helyért, eszközökért (pl. egy szem labda)? Vélemények? Tapasztalatok? Minél frissebb az élményed/infód annál jobb. Köszi. sokadik hetes váci kismama.

2012. júl. 12. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves infóm van:

- apa bent lehetett vajúdásnál/szülésnél (császárnál nem), akkor még ingyen kapott ruhát (lehet ez azóta változott)

- a vajúdószoba fel van újítva, szerintem teljesen oké volt, és nem kellett küzdenem a labdáért (volt bordásfal, ladba is minden szobában akkor)

- szülésznők velem rendesek voltak, bár kicsit rutinból dolgoznak, keveset mosolyogtak, de az ellátásra nem panaszkodhatok

- én kaptam egyből oxit, mert meconiumos volt a magzatvíz, így meg kellett indítani a szülést (amúgy nem adják egyből - legalábbis ha nincs rá ok, mint pl. sógornőmnek sem volt, akkor nem adják)

- akkor még nem volt felújítva az újszülött osztály, de alapvetően nem volt gáz nekem. Tény, hogy a mosdók nem a legjobbak, de nekem nem volt különösebb gondom a szobákkal. Nem tudom mikorra lesz kész amúgy a felújítás. Most januárban szült ott az unokatesóm, akkor még el sem kezdték, de ugye ígérték, hogy hamarosan meglesz.

- engem végül császároztak, mert nem tágultam fél nap alatt sem semmit sajnos, a császár jól sikerült, nagyon gondosak voltak

- szüléshez fényképezőgépet lehetett bevinni, mást nem

- bababarát kórház, vagyis veled van a kicsi szülés után (nővérekhez be lehet adni, ha valami dolgod van, vagy épp fáradt vagy és pihenni akarsz, legalábbis nála így volt, nem néztek rám rossz szemmel, ha betoltam hozzájuk a kicsit)

- tápszert/vizet nem adnak alapvetően, csak ha súlyos fogyás van a babánál

- szoptatásban segítenek, csak kérni kell (úgyhogy nyugodtan nyisd ki a szád, ha baj van, ezt azért írom, mert írta valaki, hogy nem segítettek neki. Én meg kértem és egyből ugrottak és segítettek, nincs rossz tapasztalatom)

- a csecsemősnővérek közül a fiatalabbak nagyon jó fejek, az idősebbek (én kettővel találkoztam) kicsit furcsák, de kezelhetőek



Én rosszabbra számítottam, mert olvastam pár furcsa véleményt, de nem volt olyan gáz egyáltalán.

2012. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Az ügyeletes orvos ki volt? Vagy választottnál szültél?
2012. júl. 12. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Dubecz volt az orvosom, aki amúgy épp ügyeletes volt.

Sógornőmnek Félix doki volt az ügyeletes, és nagyon dicsérte! Állítólag anno én is nála születtem 29 éve. :)

Szülésznők Balog Erzsi és Pintér Mónika voltak, és tényleg jól elláttak, rendesek voltak!

2012. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 timszy25 ***** válasza:

Szia!

Én egy hónapja szültem vácon és nem volt fogadott orvosom se szülésznőm.Nagyon megvoltam elégedve mindennel nagyon rendes volt az orvos meg a szülésznő is,elég sokszor jöttek be hozzám vajúdás alatt,beszélgettek velem,nem hagytak magamra órákra.Nekem indított szülésem volt én kaptam oxítocint meg akik velem voltak egy szobába ők is kaptak ugyhogy szerintem ezt adják:)Apa természetesen bent lehet,nekem is bent volt és nem kellett neki semmilyen ruhát vinni mindent adtak.Amúgy már felújították a szülőszobát,nagyon szép lett.Van minden ami kell(labda,bordásfal)ja és van egy alternatív szülőszoba ahol van jakuzzi is oda is be lehet menni ha épp üres.Hát a gyermekágyas rész már nem olyan szép sőt....A zuhanyzó borzasztó,nincs wc papír se szappan de azt a pár napot igazán kilehet bírni szerintem.A baba végig veled már szülés után rögtön beviszik hozzád.Nem tápszerezik a babákat mivel bababarát kórház ezért nagyon a szoptatás mellett vannak.A csecsemősök nagyon rendesek,megmutatnak mindent,segítenek a szoptatásban,pelenkázásban és a köldökápolásban is.Összességében nekem pozitív tapasztalataim vannak annak ellenére hogy nem sok jót mondtak a kórházról.

2012. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából, én attól tartok, hogy ha nincs választott orvosom, se szülésznőm, akkor hátrányba kerülök azokkal szemben, akiknek van. Vagyis azokkal foglalkoznak, a magamfajta ambuláns esetekkel meg annyira nem. És félek, hogy esetleg valami baja lehet a gyereknek, ha nem figyelnek kellőképpen az illetékesek. :P Persze, lehet, hogy ez tévhit, nem tudom, még sosem szültem Vácon, ezért kérdezem.

A másik amit nem tudok, hogyha nincs választott doki meg semmi, és túlhordásra kerül sor, ki dönti el és mikor, hogy be kell-e feküdni a kórházba?

Én nem szeretnék oxitocint kapni, ha nincs rá feltétlenül szükség, nem tudom, hogy ilyet meg lehet-e beszélni, vagy anyuka nem szólhat bele az eseményekbe?

2012. júl. 12. 17:18
 6/9 timszy25 ***** válasza:

Én is túlhordtam 41+1 napra szültem.Úgy volt hogy aznap mikorra ki voltam írva kellett mennem NST-re és onnan leküldtek a nőgyógyászatra a doktornőhöz aki megvizsgált és ő döntötte el mikor kel befeküdnöm.Szerdai napra esett a kiírt időpont és utána való hétfőn kellett befeküdnöm.

Szerdáig vártak az indítással:(Kaptam ilyen tágító zselét szerda délelőtt és este indultak be a fájások de akkor azt mondták hogy ez még nem szülés csak a zselé hatása és ezért leküldtek a szülőszobáról.Aznap éjszaka szinte semmit nem aludtam annyira görcsölt a hasam.Másnap reggel mentem fel megint hogy tesznek fel zselét(Mert 3X próbálkoznak ezzel a zselével)de akkor már nem kellett mert 2 ujjnyira nyitva voltam így burkot repesztettek.amúgy az oxitocin tényleg nem a legjobb mert brutál fájásokat csinál viszont 4 óra alatt meglett a fiam.begyorsítja a dolgokat.

)

2012. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet tudni valamit az orvosokról? Kik szoktak ügyelni? Ki milyen? Mind rendes, vagy vannak bunkók, akik csak nézik, ahogy szenvedsz? Melyik milyen szakembernek tűnik? A védőnő szerint mindenki aranyos meg minden, de az ő dolga, hogy engem megnyugtasson. :) Mivel nincs fogadott doki, így egyikük sincs előre "lefizetve", úgyhogy tudja kánya mire lehet számítani... tapasztalatok e téren?
2012. júl. 13. 10:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: mellettem négyen szültek fogadott doki nélkül, és nem szenvedtek hátrányt emiatt. A dokim rohangált hozzájuk is, így max. én szenvedtem hiányt néha. :)

Szerintem nem kell félned, mert akikkel én találkoztam (pl. vizitek alkalmával minden nap mással) mind rendesek voltak! A szülésznőket meg kifejezetten dicsérik, és ők vannak veled többet a vajúdáskor, tehát nagyon ne izgulj.

Egyik barátnőmnek Bényi volt az orvosa, ő meg volt elégedve.

Egyik sógornőmnek Ferenczy volt a dokija, és a terhesgondozás alatt rendes volt, szüléskor csak tette a dolgát, de végülis nem volt gond vele sem.

Félix dokit mindenki dicséri.

Dubecz tök jófej.

Nekem róluk van infóm, és végülis mind jól végzi a dolgát.

Sokan szülnek fogadott doki nélkül, és hátrányok nélkül.

2012. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez jó hír. Köszönöm. :)
2012. júl. 13. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!