Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közben nagyon kijön...

Ha szülés közben nagyon kijön az aranyér, azzal a doki csinál valamit amikor összevarr, vagy úgy hagyja?

Figyelt kérdés
Nekem terhesség előtt volt elég erős aranyerem, ami bőven romlott még, most szülés után 3 héttel meg mintha nem lenne ott. Lehet, hogy a doki azt is megstoppolta már, ha ott van, mint "a cég ajándéka", vagy ők ehhez nem értenek? mondott valami olyasmit, hogy sérült a popóm is...
2012. jún. 22. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem, azt csak a sebész csinálja. Valószínűleg a szülésznőnek, az episiotómiának és a saját szervezeted gyors regenerálódásának köszönheted, h visszaállt a rend. Az orvos munkája annyira van benne, h szépen összeöltötte a hüvelyed, így képes volt megtartani a méh és más belsőrészeket és nem húzza nyomja a gátad semmi. Szóval neki is köszönheted, de nem úgy, ahogy te gondolod :) Gratula a babához :)
2012. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Illetve nem is értem annyira... Mi a nyavalya az a epi...valami..?
2012. jún. 22. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Gátmetszés, bocs a zsargonért :) Legalábbis, ha volt gátmetszésed. Ha nem akkor a szülésznőd volt nagyon-nagyon ügyes, te pedig szintén, mert figyeltél és úgy nyomtál, ahogy kell. :)
2012. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem már terhesség előtt is kint volt picit, de szülés közben diónyi aranyerem lett, mondta is a doki, miután összevarrta a gátamat. Azt mondta visszahelyezi, mert kijött az aranyerem, de nem ért semmit, mert utána is ugyanúgy kint volt. Végül nekem egy homeopátiás szer hozta rendbe, persze nem teljesen, olyan mint terhesség előtt.
2012. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát de nekem sem teljesen olyan, mert nekem meg teljesen elmúlt. Legalább is lekopogom, eléggé úgy néz ki... Olyat én is hallottam már, hogy rosszabbodott a szüléstől, de hogy javult volna, olyat még nem....
2012. jún. 22. 22:36
 6/9 A kérdező kommentje:
És olyan pl. nem lehet, hogy az epi...gátmetszésnél belevágnak az aranyérbe és akkor már muszály vele valamit kezdeni is?
2012. jún. 23. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, h ki volt, de köszi a lepontozást. Azt viszont értelemsen el lehetne mondani, h mi volt a probléma, nem rögtön pontozni.
2012. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, én jó pontot adtam :((( ...
2012. jún. 24. 00:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt vészes, így az enyémen csak a reparon krém segített szülés után, de a szobatársamé nagyon csúnya volt, neki 2x is visszarakták a 3 nap alatt, egyszer varrásnál a doki, egyszer meg az egyik fertőtlenítős lemosásnál egy szülésznő. Ez annyiból áll, hogy ujjal szépen visszanyomják, az ember magának is meg tudja csinálni. Sokszor segít, de még többször újra kijön.
2012. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!