Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek fogadjak orvost...

Antus kérdése:

Szerintetek fogadjak orvost vagy szülésznőt?

Figyelt kérdés
Most 22 hetes terhes vagyok. A mostani lesz a 2. babám. Az elsőnél fogadtam orvost, császár lett a vége, de most sajnos nem engedhetjük meg magunknak a magánorvost. A helyi SZTK-ba járok havonta és a Dél pesti kórházban fogok szülni, mivel oda tartozok. Sokan mondják, hogy nem félek, hogy egy idegen embernél fogok szülni, aki éppen akkor dolgozik? És hogy miért nem fogadok legalább egy szülésznőt? Szerintetek is mindenféleképpen fogadjak vkit, vagy nem lesz semmi gond, ha rábízom magam a sorsra? Van vkinek tapasztalata erről a kórházról?
2012. júl. 13. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokan orvost fogadnak, nem igazán értem még most sem miért. Jó szülésznőt kell fogadni, az úgyis leüvölti az orvos fejét, ha nem normálisan jár el:)Tapasztalat.Szülésznő voltam:)

2012. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz.Nekem fogadott orvosom volt,de tök felesleges pénzkidobás volt.A 2. babánál már tuti szülésznőt fogadok,ő rajta múlik minden.Ő van veled végig,ő adja az instrukciókat.A doki lényegében a uyge kitolásnál van jelen,leszemlézi a lepényt,varr.És kb. ennyi.

Azt lehet tudni,h a 2. babád is császáros lesz-e?Mert ha igen,akkor viszont szülésznőt sem érdemes fogadni,hiszen műteni fognak.Az NST-t meg bárki rád tudja rakni;ne fizess ,ha nem muszáj.

Én mondjuk nem ott szültem, általánosságban írtam.

5 hónapos kisfiú édesanyja

2012. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem, mindkétszer ügyeletesnél, és szülésznőt sem fogadtam. Na most ha nagyon akarnék sem tudnék semmi negatívumot mondani egyik esetben sem. Mndkétszer rendben ment minden, mindenki normális volt velem, és semmi olyan nem történt egyik alkalommal sem ami miatt úgy gondolnék vissza a szülésre, hogy rossz volt. Én vidéki vagyok, azt a kórházat ahol te fogsz szülni, nem ismerem, de szerintem nyugodtan menj be, nézz körül, és nyugodj meg :) A szülés az szülés fogadott orvossal is, és annélkül is, nálunk pl nincs lehetőség fájdalomcsillapításra, csak a császár elött van érzéstelenítés, és ezzel kifújt. Ettől függetlenül nekem semmi kellemetlen élményem nem volt a kórházi személyzet miatt, és a szülés maga sem volt vészes. A második babámat egy mumus hírében álló orvosnál szültem pl, de velem normális volt ő is. Ismertem, tudtam milyen ( nem közvetlen személyiség, ezért nem szimpi sok kismamának, de szakmailag meg jó), levezette a szülést, elvégezte a varrást ( gátat pl nem metszett, azt mondta nem kell, csak egy öltésem volt, minimális hámsérülés, ezt varrta), és szerintem ezzel ki is merítette a feladatkörét. Szóval én nem tudom milyen a fogadott orvos, de szerintem felesleges fogadni.
2012. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ue a helyzet nálam is, én is ott fogok szülni 24 hetes vagyok.( éve szültem ott. A szülésznő nem volt fogadott, de egy nagyon jó fej csaj volt, most gondolkodom, hogy őt esetleg megfogadom. De dokim nem lesz, az tuti.

Annó volt, de mostanra nagyon sokat kért, ezért kihagytam. Amúgy tapasztalataim szerint rendes dokik vannak ott, tehát jó esélyed van normálisat kifogni, ha ügyeletesnél szülsz is.

2012. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 éve
2012. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok jó választ! Szerintem sem kéne orvost fogadni. Szerintem rábízom magam az orvosokra. Sajnos nem tudom, hogy hogyan fogom szülni a 2.-at. Az elsőnél azért kellett a császár, mert a nyakára tekeredett a köldökzsinór, tehát könnyen lehet, hogy a 2.-at rendesen fogom szülni, ha nem lesz ismét komplikáció.
2012. júl. 13. 18:30
 7/7 Avery ***** válasza:

Én "félős" vagyok. Az elsőnél is volt dokim is és szülésznőm is (bár a Sotén), most is lesz. Nekem szükségem van a tudatra, hogy az ott lévő orvos ismer engem, ismeri a hátteremet, anélkül hogy a papírjaimat nézegetné.

IGen, a szülésznő van ott végig, egyébként normál esetben ő a "lényeg", de engem pl. császároztak, és örültem, hogy hajnali 1-kor nem az ügyeletes doki műtött, hanem a sajátom.

2012. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!