Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Váltsak orvost? 23 hetes...

Agleh kérdése:

Váltsak orvost? 23 hetes kismama vagyok és a magándokimmal egyáltalán nem vagyok elégedett. Szerintetek keresek más magándokit? Vagy járjak az SZTK- ba terhesgondozásra és inkább szülésznőt fogadjak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyike vagyok azon keveseknek (szerintem), aki magánorvostól mentem el, mert elégedetlen voltam vele, kórházba, aholis kaptam egy nagyon lelkiismeretes dokit.

Figyelj, az orvosban ha nem bízol, akkor inkább ne legyen a dokid!

2012. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3. babámat várom. Eddig kizárólag magándokihoz jártam, nála is szültem mindkét gyereket. Biztonsági érzetet adott.

Viszont most anyagi szempontból elkezdek körzeti dokihoz járni.

Szülésznőt se fogok fogadni. Egyik szülésemnél se fizettem a szülésznőnek, csak a doki kapott. Most a a pénz is megmarad a babára:)

2012. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most váltottam magándokit, mert nem voltam elégedett azzal akihez jártam! Szerintem mindennél fontosabb, hogy nyugalmat és bizalmat érezzek! Na ez nem volt meg! Illetve oda se figyelt rám, sőt elfelejtett vizsgálatokra küldeni! :S És elég sokat hagytam nála, nem is ritkán! És néha még azt se tudta ki vagyok! na nekem ilyen emberre nem volt szükségem!

30hkm

(és 3hete váltottam) akkor sokaltam be végleg!

Az új dokival pedig eddig, elmondhatatlanul elégedett vagyok!

2012. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy biztonságot ad ha van magándokim, de nem biztos, hogy ha újat választok, vele elégedett leszek, vagy ki tudja, hogy beér- e a szülésre.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 13. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én előző terhességemnél jártam hasonló cipőben. Nagyon sokat vaciláltam, hogy meg merjem-e lépni a dokiváltást. És nem mertem, de nagyon megbántam! Egész terhességem alatt semmi olyat nem nyújtott, amit sztk-ban ne kaptam volna meg. Így is magamnak kellett intéznem mindent(regényt tudnék írni), sztk-ba kellett uh-ra járni stb. A pénzlehúzásról szólt az egész. És ez szülésnél sem változott. Eléggé "lesz@rta" a szülésemet. Bejött éjjel, de MIATTA komplikációk adódtak(24 óra vajúdás után született meg a kislányom oxigénhiánnyal és mikor varrt össze a szülésznő odabökte neki, hogy "Doktor úr! Már látszott a burokrepesztésnél hogy mekóniumos a víz!" Válasza: "Igen, de akkor műtenem kellett volna..." És persze ezt a fülem hallatára!!! Mondanom sem kell, hogy az ügyeletes doki nagyon rendes volt és ő már rég nem kockáztatott volna, de nem mert lépni, mert a magándokim rangban felette állt. Így kénytelen volt megvárni míg bejön. Mai fejjel biztos, hogy a második negatív élménynél otthagytam volna!!! Gondold meg!!!
2012. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most már egyre biztosabb,hogy váltani fogok!

Már csak az a kérdés, hogy fogadott dokim vagy szülésznőm legyen.

Mindenkinek köszöntem!

2012. jan. 13. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is váltottam és eddig nem bántam meg. Előző dokimat,mikor behívták az első szülésemhez felvolt háborodva, hogy már hívták, mikor még sehol semmi. Gondolom csak "elkapni" akarta a gyereket és eltenni érte a 90 ezret. Így most a másodikat már másik dokinál szülöm.
2012. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Sokat olvasgattam a neten, én úgy döntöttem csak szülésznőt fogadok. Nagyon sok rosszat hallottam a fogadott orvosokról, és az előttem válaszolók megint csak megerősítettek abban, hogy jól döntöttem. Általában a szülésznő az aki végig a kismama mellett van, az orvos általában csak akkor jön be ha már toló fájások vannak, vagy valamilyen komplikáció adódik. Inkább fizetek a szülésznőnek 20-30 ezret, minthogy kifogjak egy nemtörődöm orvost, aki pofátlanul elkéri ennek a 4x-t is. /tisztelet a kivételnek/

Boldog babavárást: 30hkm

2012. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!