Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococussal, ha indítják...

Streptococussal, ha indítják a szülést, az nem gáz?

Figyelt kérdés
Streptococcus hordozó vagyok. A doki azt mondta, hogy antibiotikumot kell kapjak a szülés elején, meg 4 óra vajúdás után. Viszont mi van, ha indítani kell a szülést valami miatt, vagy nem lesz meg a 4 óra vajúdás? Esetleg előbb elfolyik a magzatvíz, mint ahogy beérek a kórházba? (Nem a dokimnál fogok szülni.)

2012. júl. 13. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, nekem is indították. Az nem befolyásolja. Nekem sem volt 4 óra a vajúdás, így a babám már a születése után kapta meg a második adag antibiotikumot.

A "szülés kezdete" egy elég nehezen körülhatárolható időpont, gondolom, spontán szüléskor akkor adják be az elsőt, amikor beérsz a kórházba.

2012. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is indítottak streptococcus hordozó vagyok szintén. Vajúdás elején megkaptam az antibiotikumot, majd minden 4. órában. 9 órát vajúdtam, így 3x kaptam.
2012. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. Többedik baba így 4 óra se volt a szülés vajúdással (de azért kaptam mikor beértem a kórházba és utána szülés után is). Az egy másik dolog hogy sajnos a babámnak is kapnia kellett mindennap, annak ellenére hogy nem volt vérvételen rossz a crp-je (fertőzést mutató marker) csak így megelőzésként kapta.
2012. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a szobatársam a 35. héten szült emiatt, szülés után derült nála ki , hogy ez volt a baj, a kicsi is meg ő is napokig antibiotikumos kezelést kapott.
2012. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is rajta volt a papíromon hogy streptococus hordozó,de én nem emlékszem rá,hogy kaptam volna antibiotikumot a vajúdás alatt.Viszont a babám kb 3 napos korától kapott,mert valami nem volt jó a vérképében.
2012. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!