Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valaki, akinek a SOTE...

Van valaki, akinek a SOTE II-n indították be a szülését? Leírná, hogy pontosan hogyan zajlott? Nekem holnap kell befeküdnöm, és szerdán indítják majd meg (túlhordás). Miért kell egy nappal előbb befeküdni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott orvosom, és Ő is úgy csinálta, hogy 41+2 -n befektetett, és másnap reggelre beszéltük meg az indítást. Nem tudom miért kell, aznap végül is több UH volt, 1x magzatvízvizsgálat, más nem. De kibírható volt ez az 1 nap. Éjféltől nem lehet enni, csak vizet inni, elméletileg reggel 8 - ra kell készen állni, nővérke lekísér a szülészetre.

Innen mr változó, hogy mi történik, függ az orvosodtól, szülésznőtől (én ügyeletes szülésznőnél szültem, nem fogadtam)

Ált. oxytocin infűzióval kezdenek, ja meg rád rakják a CTG -t, hogy figyelhessék a babát is, hogy reagál, nem esik - e le a szívhangja a fájáserősítőtől. Én zselét nem kaptam egyik indításomnál sem, burkot nem kellett repeszteni, hamar elfolyt magától a vizem. Innen már csak a sors keze, hogy mennyire tágulsz, hogy reagálsz az oxyra. Általában egy előre megbeszélt időt (x órát) adnak a dolognak, folyamatosan nézik a méhszájat, hogy alakul a tágulás. Délutánra vagy meg is lesz a baba, vagy elkezdenek elgondolkodni azon, mit is tehetnének még a tágulás érdekében (én pl ekkor kaptam méhszájlazító injekciót, amikor 3 infúzió oxy után is csak 2 ujjnyi volt a méhszáj)Ha eddig is eljutsz, itt már nagyon orvosfüggő, hogy meddig várnak még, vagy elvisznek a műtőbe.


Sok sikert, és ne aggódj, ne félj!

2012. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a gyors választ. Nekem is fogadott orvosom van, remélem nem hagy majd sokat szenvedni, ha esetleg valamiért nem megy majd a dolog. Neked mennyi idő alatt lett meg a baba sikerült végül hüvelyi úton megszülni? Tényleg sokkal erősebbek a fájások az oxytocin inúziótól (mint amilyenek természetesen lennének)?
2012. máj. 21. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!