Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor van szükség császárra?

Mikor van szükség császárra?

Figyelt kérdés
Egyre több anyukától hallom, hogy császárral szült, pedig nem is akart. A kifejezetten veszélyes helyzeteken kívül: rosszul fekszik a baba, csökken a szívhangja, nyakára tekeredett a zsinór, stb. mi lehet az ok a császárra?

2012. júl. 13. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Igen, amiket felsorolták, azok miatt is lehet császár.

Nálunk fekvési rendellenesség miatt volt várható a császár: ikreket vártam, és egyikük medencefekvésben, másikuk harántfekvésben volt. Végül amúgy is műtétre került sor, mert toxaemiás lettem, és ki kellett venni őket, viszont fájásokról, burokrepedésről még szó sem volt, magyarul magától nem indult meg a szülés.

Remélem, a kistesót már meg fogom tudni szülni hüvelyileg.

2012. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Fájásgyengeség,magyarul nem tágulsz. Téraránytalanság,kicsi az anya medencéje a baba méreteihez képest.

Ha az anyának bizonyos szemproblémája van,nagyon magas vérnyomás,cukorbetegség.

A baba belekakált a magzatvízbe.

2012. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
illetve terhesség előtti okok is lehetnek.Nekem a nagy méh műtétem ,csecsemőfejnyi(!)mióma miatt ami a méh falán volt.A méh fal heges vékonyodott ezért már akkor mondták hogy csak programozott császárral szülhetek.Még a vajúdást sem kockáztatták nálam.2 császárom volt.
2012. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"A baba belekakált a magzatvízbe." nem indítják olyankor a szülést, hanem rögtön császároznak?
2012. júl. 13. 18:16
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Az én fiam elakadt a szülőcsatornában ezért császároztak.
2012. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha belekakált a vízbe akkor általában indítanak,abban az esetben császároznak azonnal ha a baba szívhangja nem jó.
2012. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok.

Az lemaradt,hogy nálam vajúdás alatt derült ki a téraránytalanság és amiatt császároztak.

2012. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Fájásgyengeség miatt császároztak :( (tényleg nem volt semmi fájásom, oxit kaptam de úgy is csak fájdogált....)
2012. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Avery ***** válasza:

A mekóniumos magzatvíz nem császárindok. Sőt, jobb a babának, ha normál úton születik meg ez esetben.

Engem császároztak, mekóniumos volt ugyan a víz, de a gyenge szívhang miatt volt császár, és nem emiatt, alaposan utánakérdeztem.

2012. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!