Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többgyerekes, természetesen...

Többgyerekes, természetesen szülő anyukák, akiknél vágtak gátat: a másodiknál is szükség volt rá?

Figyelt kérdés

A második babámat várom, az elsőt könnyen, gyorsan szültem, tele vagyok jó élményekkel. Az egyetlen rossz élményem a gátvágás, ami nekem jobban fájt, mint maga az egész szülés együttvéve... Tudom, "olcsón megúsztam", hiszen az is csak egy pillanatig volt rossz, viszont utána lassan, nehezen gyógyult, ülni alig bírtam hetekig.


Sógornőm a második babájánál megúszta. Most közvélemény-kutatok, hogy ez gyakran van-e így, vagy csak ő volt szerencsés...?



2012. ápr. 13. 11:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom akkor is vágnak csak a másik oldalon.én a gátmetszést nem is éreztem.
2012. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A mi esetünk teljesen olyan volt az első szülésnél, mint nálatok. De a másodiknál megúsztam!!!!! Úgyhogy van remény :)
2012. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
háromszor szültem mindháromszor vágtak ugyanazon az oldalon!másodszorra már nem tartott olyan sokáig a felépülés hamarabb tudtam normálisan ülni stb.
2012. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen , a másodiknál is vágtak , pedig kicsi volt a baba (2880 gramm) , a harmadik szüléstől már nem .
2012. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vágtak ismét és én is gyorsabban épültem. Ugyan ott vágtak. Mondjuk nekem a második gyermekem 400 grammal nagyobb volt az elsőnél.
2012. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Az a furi, hogy ahol "csak" repedtem, azt nem éreztem, és az gyorsabban is gyógyult. A vágást viszont, hiába érzéstelenítettek, nagyon éreztem... És a varratokat is ki kellett szedetni a gyerekágy végén, pedig elvileg felszívódó fajtájúak voltak.


Mindenkinek van "mumusa", nekem a gátvágás. Itthon fogok vuduzni májusig, hátha mégis megúszom, bár ezek szerint nem biztos... :/

2012. ápr. 13. 12:22
 7/29 anonim ***** válasza:

Elsőt gátmetszéssel, másodikat gátvédelemmel szültem, de szerintem azért, mert másik doki, másik kórház. Ugyanaz a doki, mint az elsőnél, hát tuti vágott volna, mert számára ez protokoll.

Milliószor jobb a gátvédelem.

2012. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Csak az elsőnél vágtak, pedig a második 400 g-mal nagyobb volt, 3900 g. Egyáltalán nem repedtem vele.

Amúgy a gátmetszésről, varrásról hasonló emlékeim vannak, mint neked.

2012. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nekem nem vágtak másodszor, minimálisan repedtem, a fejnél nem, csak a válla túl gyorsan jött ki, és egy öltésem volt emiatt. Rögtön tudtam ülni, mert az az egy öltés is olyan helyen volt, amit nem is éreztem.
2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Másodiknál is vágtak, de rögtön utána tudtam ülni. Varrat sem zavart, pedig nem vették ki.(Az elsőnél kivették 3 nap után, az onnantól nem fájt.) Nagyon gyorsan regenerálódtam minden téren.
2012. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!