Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek szüléstől lett valamilyen maradandó "sérülése" (méhfalsüllyedés, hüvelyfalsüllyedés stb. )?

Figyelt kérdés

#hüvelyfal-süllyedés #méhfalsüllyedés
2012. júl. 22. 12:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az arcom májfoltos lett :( Hasizmom állandóan begörcsöl, ha rosszúl fordulok, vagy emelem a gyereket, olyan mint a vádligörcs, csak a hasamban.Valószínű ahogy széthúzkodták császárnál. Kötényhasam maradt, amit valószínű, ha meglesz a tesó meg kell műteni...De a legrosszabb az az állandó kéz zsibbadás. 18 hetes terhesen kezdődött most 11 hós a fiam, és a mai napig tart :-(
2012. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyfal süllyedésem lett. Funkcióra tökéletes amúgy, csak esztétikailag nem a régi...
2012. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Gondoltam leírom, hogy velem mi történt, hátha tudok segíteni sok ilyen helyzetbe került nőnek, akiknek az orvosok csak legyintenek és elintézik a dolgot azzal, hogy: "Hát, igen, szülés után sok nő így jár, tessék intim tornázni!"

Nekem is lett sajnos maradandó sérülésem a szüléstől, pedig könnyű, gyors szülésem volt és a baba is átlagos méretű volt. Kívül, belül szakadtam, ezt ugye összevarrták, viszont ami maradt: tág hüvely, hüvelyfalsüllyedés, hólyag- és végbélsérv, a gátizomzat teljes elgyengülése, vizelettartási problémák szerencsére nem, de a szeleket nem tudtam tartani, a gátam szinte teljesen "eltűnt" és így tátongó maradt a hüvelynyílásom. Az orvosom nekem is rendszeres intim tornát javasolt, az egy kicsit javított a helyzeten. Vagy inkább szinten tartotta. Plusz szülés után két hónappal gátplasztikát csinált, kétszer is, mert az első után szétmentek a varratok. Egyébként nem tudom mit csinált gátplasztika néven, mert semmi változás nem történt, ugyanaz a tátongó hüvelybemenet, és alig-gát.

Aztán a problémák ellenére vállaltunk egy kistestvért, aki viszonylag problémamentes terhesség után programozott császárral született, hogy elkerüljük az "aljam" amúgy is rossz helyzetének romlását.

Mivel több babát nem szerettünk volna, elkezdtem nézelődni, hogyan lehetne műtéttel rendbe hozni a sérüléseket. És ekkor találtam rá erre az oldalra és Németh Zoltán doktor úrra: www.ladypower.hu. Mindenkinek nagyon ajánlom az ő módszerét! (Itt most nem részletezém, mindenki olvasson utána, akit érdekel)Győrben rendel és úgy tudom, hogy Miskolcon foglalkoznak még ezzel a terápiával. Ő volt az, aki harmadszor is csinált egy gátplasztikát, ezúttal sikeresen. Hála neki, ma már sokat javultam és nem csak testileg, lelkileg is! Akinek ilyen jellegű problémája van, az tudja, hogy lelkileg is nagyon megviseli az embert.


Kedves kérdező! Nem tudom neked mennyire súlyosak a sérüléseid, de ha teheted, keresd fel Dr. Németh Zoltánt! Hidd el, ő helyre fog hozni téged műtét nélkül is!

Remélem tudtam segíteni!

2012. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Kedves utolsó válaszoló, Tőled még kérdeznék egy pár dolgot, írok privit majd.

2012. aug. 7. 11:53
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nekem is viszamaradt egy igen kínos problémám...

Talán ti tudtok segíteni ,hogy mi lehet ez,nálam székelési problémák jelentkeztek szülés után,a hátsó hüvelyfalam beboltosul ,mert székeléskor nem vagyok képes megkönnyebbülni ez állandó kényelmetlenséget okoz,mosakodáskor is érezhető és a nemi életet is befolyásolja.

Emellett fájdalmas lett a házasélet is :-( .

2012. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mélyvénás trombózist kaptam császár után. Másfél évig napi 2x kellett "vérhigítóval" szurkálnom magam, amitől totál felkopaszodtam. A gyerekemet hónapokig nem tudtam egyedül ellátni. Mivel hajlamom nincs trombózisra, a gyógyszert abbahagyhattam (rá 1 hónapra ki is nőtt a hajam, bár most fél év elteltével is csupa szurinyom vagyok), viszont javasolt életem végéig combtőig érő gumiharisnyát hordanom.

Bár toxémia miatt 20 kiló víz lett rajtam pár hét alatt és a kórházban három hétig fekvést javasoltak, hivatalosan nem tartoztam a rizikócsoportba, mert még nem voltam 35 éves a szüléskor és nem fordult elő a családban trombózis, ezért nem kaptam "vérhigító kúrát" a műtét után. Aztán senki nem is mondta, hogy fáslizzam a lábam, polcoljam fel, igyak sokat vagy bármi ilyesmi - nem ijesztgetik a kismamákat feleslegesen ritka szövődményekkel...

Talán lassan rászánom magam, hogy elajándékozom az összes nyitott cipőmet, szoknyámat, harisnyámat, rövidnadrágomat... strandolni meg több, mint "élmény" így.

...ráadásul szeretnénk még egy gyereket...

2012. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon tág lett a hüvelyem és székelési problémám is lett. A nőgyógyász megvizsgált aki szerint teljesen normális, szerinte a nők 80%-nak így néz ki a hüvelye szülés után. Hát nem tudom, igazából ezzel nem nyugtatott meg. Nekem is az intimtornát javasolta és a fennálló problémáim miatt ha a torna nem segítene akkor az intim plasztikát. Nekem nagyon kellemetlen pl. ha tornázok és felemelem a lábam egyből bemegy a levegő, feszít és fáj. Arról nem is beszélve hogy utána olyan hangot ad ki a hüvelyem hogy húúúúúúúúúúúúú. Mintha a fenekemből jönne és persze kontrolálni sem lehet. Az edzőtermi torna kilőve. Nekem az intimtorna egyelőre nem sokat segített.
2012. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kedves 15.ös válaszoló: nem voltál ezzel a problémáddal nőgyógyásznál? Nekem mellső hüvelyfalsüllyedésem van, ami a húgyhólyagomat nyomja (az orvos szerint hólyagsérvem is lett). Olvastam valahol, hogy a hüvelyfalsüllyedés lehet mellső (mint nekem - ez a hólyagsérv) és lehet hátsó, amikor a végbelet nyomja - ez a végbélsérv - lehetséges, hogy ez lenne neked? De egy nőgyógyász meg tudja mondani, ha elmész és remélhetőleg talál(tok) rá gyógymódot.
2012. aug. 8. 22:33
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves 16.os válaszoló: nagyon durva ami veled történt, még nem hallottam ilyen esetről, mint a Tied. Minden jót Neked!
2012. aug. 8. 22:36
 20/22 anonim ***** válasza:
31%

Voltam...és nem mertem megmondani a székelési nehézségeket és a hátsó hüvelyfali beboltosulást sem ,előtte használtam valamit,hogy a végső bélszakasz üres legyen és ne okozzon kényelmetlenséget a vizsgálatnál.

Annyit mondtam,hogy fájdalmas a házasélet,rákérdezett,hogy vizelési nehézség van e,de azt én nem mertem megmondani,hogy székelési nehézség van és szinte állandóan érzem a hüvelyembe a végbél felőli beboltosulást,ami iszonyú kényelmetlen,a házaséletet nagyon megnehezíti.


Úgy szégyenlem...


A vizsgálattal azt mondta ,hogy ő nem érez süllyedést,de nem konkrétan azt nézte,hogy van e hátsó fali süllyedésem és mint írtam éppen sikerült praktikákkal kiüríteni úgy magam,hogy nem is boltosúlt be éppen semmi.


Lehet,hogy akkor semmi bajom nincsen ?

Vagy pedig akkor tudott volna rendesen megvizsgálni ,ha őszinte vagyok elmondom a panaszom és végbélen keresztül is megvizsgál ?

2012. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!