Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik mostanában szültek...

Akik mostanában szültek Egerben, mit kell vinni a szülésre és kórházi napokra a babának?

Figyelt kérdés

Mit adnak? Babaruhát, pólyát, pelust, ilyeneket vinni kell? Valami rongyot is vinni kell, amibe rögtön szülés után beleteszik a babát?

Az én holmim már össze van készítve, csak azt nem tudom, hogy a babának mit kell vinni. Azt hallottam, hogy alkoholon és gézlapon kívül semmit nem adnak!


2012. júl. 23. 07:34
 1/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem irtad hol szulsz,de a fehervari korhazban babaruha csak a hazavitelhez kell,ami feltetlen szukseges a koldokcsonk tisztitashoz a gezlap,alkohol,hintopor, a tisztabatetelhez positorlo,popsikrem,pelus.
2012. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:

na most latom,hogy Egerben... mar olvasni sem tudok

:-)

2012. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én kifejezetten az egri kórházra vagyok kíváncsi, ugyanis mindenhová mást kell vinni, mást adnak, nem adnak!
2012. júl. 23. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Badyt,rugdalózót(3-5 napra)pelenkát,anyagpelenkát(a feje alá,büfizéshez)"Rongyot" :) nem kell,az ellátás után felöltöztetik a ruhájába.Popsikrémet,törlőkendőt,és a köldökre való sebhintőport.A popsira való hintőport egyik csecsemős ajánlja,másik nem(én nem használtam soha).Ja és egy kis takarót.

Remélem semmit nem felejtettem ki,könnyű szülést! :)

2012. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Body, rugdalózó, pelenka, textil pelenka, popsitörlő, popsikrém, takaró. Esetleg kis sapka, zokni, időjárástól függően.

A szülőszobai csomagba külön tegyél másik takarót és kis sapkát, ugyanis szülés után, mielőtt rád teszik a babát, abba bugyolálják, abban lesz rajtad. Egyébként azt visszaadják, amikor elviszik mérésre és vizsgálatra, amikor már a babás osztályon megkapod, már az ő kis ingükben és pólyájukban lesz.

Tavaly augusztusban legalábbis még ez volt.

2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor csak jól mondták, hogy kell valami "rongy" féle. Egy rossz törölközőt vagy lepedőt mondtak nekem, amit nem sajnálok utána kidobni. Ha kórházi ruhában lesz minek a body és a rugi? Az csak a hazajövetelhez kell, nem?

Köszi a válaszokat.

2012. júl. 25. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: a kórházi ruhát nálunk csak az első alkalomnál adták. Utána a saját ruhát adtad a gyerekhez, amikor vitték fürdetni.

Igen, rosszabb takarót vigyél a szülőszobára. Én nem tudtam, mire kell, és fehéret vittem...

2012. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal nyugtatót is mert,az osztályon dolgozó banyák botrányosan viselkednek a kismamákkal.3 hete szültem ott,minden anyuka teljesen ki volt akadva rájuk,úgy beszéltek velünk mint a kutyákkal.ha segítség kellett úgy kellett őket lasszóval fogni.

egyébként jobban jársz ha viszel mindent ruhát,pelenkát,popsitörlőt,krémet,mert követelni fogják.Alkohol és gézlap sem volt soha,úgy kellett azt is kérni.Botrány ami ott zajlik!Botrány!

2012. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!