Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, ha 17évesen már...

Normális, ha 17évesen már mindent elterveztem a leendő kisbabáimmal kapcsolatban? Nevek, hol fogok szülni, stb.

Figyelt kérdés
17 éves,gimiben végzős lány vagyok.Már több mint egy éve van barátom,és lehet hogy hülyeség,de úgy érzem,ő az igazi.Tőle szeretnék majd gyerekeket is.Egyik alkalommal azt hittük,hogy terhes vagyok.Édes volt,bíztatott,hogyha tényleg így van,akkor mellettem marad,és együtt felneveljük.Nem voltam terhes végül,akkor ez megnyugtatott.Még egy év se telt el az eset óta,de már nagyon szeretnek kisbabát.Kiválasztottam a neveiket.3kisbabát szeretnék,2fiút,és 1 lányt.Ha nem így jönne össze,arra is felkészültem,már minden lehetséges variációra találtam név kombinációkat:)Épp most rendeltem meg Katja Kesslertől a Kismamák könyvét.Hónapok óta vissza jártam a könyvesboltba olvasgatni azt a könyvet,és most végre megrendeltem:)Már a kórházat is kiválasztottam,ott szeretnék szülni,ahol én is születtem,a Szent István kóházban:)Normális vagyok,hogy ennyire szeretnék már kisbabát,és hogy mindent tudni akarok róla?Kicsit még félek a szüléstől,meg a gátmettszéstől,meg ezektől,de úgy vagyok vele,hogy ki fogom bírni,mert utána úgyis elfelejtem az egészet,ha már a kezemben fogom tartani az élet legapróbb csodáját:)Ki hogy volt ezzel a babavárással?Szívesen olvasgatnék az enyémhez hasonló történeteket,hogy ki hogyan készült a babázásra:)

2012. júl. 23. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez mind szép és jó, és természetes hogy benned van az anyai ösztön, de előbb még tanulj tovább, utána ráér jönni a gyerek. Ezzel, ha továbbtanulsz, a leendő gyerekeidnek teszed a legnagyobb szivességet, ugyanis jobban el tudod majd tartani őket. Nem megbántani akarlak, én is 17 évesen jöttem össze a férjemmel, akivel már van egy gyerekünk. De sajnos én nem tanultam amikor még lehetett volna, és így borzasztó nehéz ám.
2012. júl. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a névválasztással kapcsolatban mesélem el a történetemet. Gimis voltam amikor először találkoztam egy Koppány nevezetű fiúval. Nagyon megtetszett a név, elhatároztam ha fiam lesz ezt a nevet fogja kapni. Erre föl 10 év múlva lett egy kutyám és elneveztem Koppánynak. Mikor 2 évre rá kiderült hogy fiút várok, esett le a tantusz hogy a kutyának adtam a nevet :D Egyébként nem bántam meg mert a magyar vizsla kutyus nagyon Koppányos a fiam viszont egyáltalán nem. A lány nevet is kiválasztottam ideje korán. Luca!!! Erre lett egy angol párom, így viszont már nem lehet Luca a lányom, mivel ha Angliában ez egy fiú név. Hiába tetszik eszméletlenül a név, nem szeretnék kitolni a kislányommal, már ha lesz.

Elég fiatal vagy még a babázáshoz, de persze vannak akik már ilyenkor érettek rá. Ezt csak ti tudhatjátok, mennyire vagytok érettek a feladatra és hogy a szüleitektől mennyi támogatást kapnátok, mind anyagilag, mind lelkileg. Hidd el jól jön a segítség egy baba mellett.

2012. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de én nem történeteket akarok neked írni, hanem lebeszélni szeretnélek még a babázásról, mert az nem mindig olyan könnyű és Te még hidd el, hogy nagyon fiatal vagy hozzá. Egy baba nagyon sok lemondással jár. Lehet, hogy egy év múlva Te még szeretnél bulizni menni, mert éppen az kezd el érdekelni és akkor majd nem tudsz eljárni, mert egy kisbabát nem tehetsz be a szekrénybe, hogy majd később előveszed. Még Te is és a párod is nagyon sokat fogtok változni és lehet, hogy az egyikőtök pár év múlva megunja a másikat, ami teljesen normális dolog, hisz még kíváncsi lehet másokra is és akkor a babával mi lesz. Több ilyen esetet láttam már, hogy túl korán jött a baba a nagy szerelem miatt és a gyerekek szenvedték meg az egészet. Hidd el, hogy neked még élned kell előbb. Bőven ráérsz még a babázással!!
2012. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy normális, hogy így gondolkodsz.teljesen normális, hogy dolgozik benned az anyai ösztön. Volt egy osztálytársam 17 éves koromban, aki már a sapkákat is megkötötte a majdani gyerekeinek. Ez teljesen normális anyai ösztön fiatal lányoknál. Viszont azt ne felejts el, hogy gyereket vállalni marha nagy felelősség, nem csak abból áll, hogy simogatom meg pelenkázom a gyerekemet, hanem etetni, ruházni, iskoláztat is kell őt míg fel nem nő és a saját lábára nem áll. ahogy az első hozzászóló is írta, előbb tanulj tovább valamit az érettségi után, akár szakmát, akár főiskolán/egyetemen, tanulj nyelveket, stb. Mert egy gyerek mellett ezt nagyon nehéz kivitelezni, és nagyon nagy áldozatokat követel. A másik felelősség, hogy a gyereknek nem csak anya, de apa is kell. Az, hogy egy-két éve jártok a barátoddal az még édeskevés. Tanuljon ős is, és ha huszonévesen is így gondolja, hogy veled szeretne családot alapítani, és te is vele, akkor hajrá! Házasodjatok össze, és vállaljátok együtt a nehézségeket amik egy házassággal, önálló élettel és kisgyerekkel járnak. Mert persze, úgy könnyen vállalja a srác a nehézséget, hogy a gyereket te szülöd meg, és te kelsz föl hozzá éjjelente, de leszel depressziós és kialvatlan, nem ő. Pláne, hogy nem is laktok együtt se, hiszen 17 évesek vagytok csak. Meg persze neked is könnyebb lenne most, hiszen a szüleid biztos sok mindent átvállalnának helyetted, de ez nem jó a gyerekednek hosszútávon, mert neki egy anyára és egy apára van szüksége, akik szeretik egymást és aztán szeretik őt. Felelősséggel kell egy gyerek mellett dönteni, nem csak azért, mert te szeretnél babázni, hanem azért mert ő egy önálló élet, és igenis felelős vagy a neveltetéséért és az életéért. Nem szórakozhatsz egy gyerek életével csak mert benned most dúlnak az anyai ösztönök, ami persze természetes. Úgyhogy nem vagy bolond, de várj még a gyerekáldással. Érettségizz le, tanulj és/vagy szerezz állást, köteleződjetek el a barátoddal, és utána jöhet a gyerek. Ha tényleg komolyan gondoljátok, nem kell megvárni mondjuk az egyetem végét, lehet házasodni/gyereket vállalni egyetem alatt is, csak tudni kell, hogy az iskola befejezése, az állásvállalás sokkal nehezebb lesz ebben az esetben, és nagyon stabil párkapcsolatnak kell lennie (ahol már rég nem csak a romantikus szerelem játszik, hanem jóval mélyebb érzelmek) ahhoz, hogy ezt kibírja. Mindenképp megalapozott és átgondolt döntés legyen a gyerekvállalás részetekről, mert ez a gyerek érdeke. Akkor teszel vele a legjobbat, ha egy szerető otthonba szülöd, ahol egy anyja van és egy apja, akik szeretik egymást és a gyereket, és tudnak és képesek is gondoskodni róla.
2012. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szép, hogy felkészülsz, hogy terveid vannak, a célok pedig majd visznek előre. De még várj a gyerekvállalással. Felkészülni nem csak nevekkel és kórházválasztással kell, hanem minden szempontból. Legyen előtte tanulás, egy kis munkatapasztalat.

Nem mondom, hogy várj még évtizedekig, csak legalább pár évig.

Amúgy az jó, ha felkészülsz és olvasgatsz. Ezzel nincs baj, sőt!

2012. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek,még nem szeretnék gyereket!:)Mármint igen,de persze nem most fogok teherbe esni.Még előtte tanulok,leérettségizek,szakmát szerzek,egy két évet dolgozok,és utána fogok teherbe esni:) a kérdésem csak annyit volt,hogy normális-e,hogy ennyire felkészülök a gyerekvállalásra.természetesen felkészülök rá rendesen,érettségivel,pénzzel,lakással,anyagi hátérrel:)nem fogom elhamarkodni,csak szeretnék rendesen felkészülni,minden infot begyűjteni:)nem most akarok teherbe esni,ne aggódjatok,nem ezért kérdeztem:)nem vagyok ennyire felelőtlen,hogy most szüljek kisbabát:)
2012. júl. 23. 11:20
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Az meg, hogy a terveidből mi lesz, hogy melyik kórházban szülsz vagy, hogy mi lesz a gyerekeid neve, szép eltervezni, de az egyáltalán nem biztos, hogy így lesz. Lehet, hogy nem fog majd tetszeni a párodnak az a név, amit kiválasztottál. Lehet, hogy elköltözöl majd Pestről (gondolom pesti vagy, a kórház miatt), mert olyan munkád lesz, hogy el kell költözz és akkor szóba sem jöhet a kórház. Lehet, hogy máshol találsz jó orvost, aki nem a Szent Istvánban van, és akkor is máshova mész majd. Lehet, hogy nem lesz gátmetszésed, mert lehet, hogy császárral szülsz majd. Lehet, hogy csak két gyereked lesz, mert nem jön össze a harmadik (ilyet is láttam már), de az is lehet, hogy negyedik is lesz. Lehet, hogy ezzel a barátoddal szakítani fogsz és egy teljesen más emberrel fogod összekötni az életedet, akinek más lesz az ízlése, más lesz a neve, mások lesznek az elvárásai.

De ettől függetlenül készülhetsz a kismama létre, hogy egyszer majd (pár év múlva) felkészült kismama legyél. De akkor majd azért a szülésszel, meg a védőnővel is beszélj meg dolgokat, mert rengeteg szakirodalomban van hülyeség. Egyik barátnőm 15 évesen tudta már, hogy milyen lesz az esküvője, hogy fogják hívni a gyerekeit stb. a Legapróbb részletekig kidolgozta, hogy a férje ilyen meg olyan lesz, itt lesz a templom, ahol összeházasodnak majd, ott meg majd lakni fognak, stb. Ennyi gyerekük lesz, és ez lesz a nevük, hogyha lány, ez, ha fiú. Nincs ezzel baj, de az élet úgy hozta, hogy jelenleg külföldön él a barátjával, és a terveknek eddig 0 százaléka valósult meg. Van ez így.

2012. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Tudod jó lenne, ha több fiatalt érdekelne a dolog, és képesek lennének utánaolvasni, hogy némi ismeret is legyen a gyerekvállalás hátterében.

Úgyhogy azzal csak jót teszel, ha tervezel, ha utánaolvasol. Így legalább elméleti tudásod már lesz, ami szerintem jó.

Kevés fiatalt érdekel ez a téma, úgyhogy ebből a szempontból "furcsa" vagy. :) Ezt amúgy pozitívan értem.

2012. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen, az előző vagyok. Helyes, készülj. Legalább lekötöd magadat valami normálissal. Mint írtam is, azért majd alkalomadtán beszélj meg bizonyos kérdéseket majd a szülésszel, védőnővel, háziorvossal. :)
2012. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%
OFF: A 9. és a 7. is én voltam. :) Csak közbeírtak. :)
2012. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!