Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Választott-e valaki ikerszülés...

Választott-e valaki ikerszüléskor rooming in rendszert? Mi volt a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy inkább érdemesebb ikerbabákkal a hagyományost választani?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 15:18
1 2
 1/12 Sókristály ***** válasza:

Én ugyan nem szültem ikreket, de remélem azért hasznosnak fogod találni a válaszomat. Kétféle tapasztalatom is van.

Unokatesóm ikreket szült a régi MÁV kórházban. Ott nincs is normál elhelyezés, minden szoba baba-mamás.

Én két kórházban is szültem, az egyik a MÁV, a másik az István. Mindkettő csak baba-mamás. Az Istvánban ikres anyuka volt a szobatársam. Nem volt sokkal nehezebb dolga, mint nekünk. Segítettek neki a csecsemősök, napközben ha kellett, én és a másik szobatárs is, a babák meg javarészt aludtak.

Ez a leányzó és az unokatesóm is azt mondták, jó volt ez így, mert ikreknél még fontosabb, hogy valamennyire összeszokjanak velük az anyukák, mire hazamennek. A szoptatás is könnyebb volt így, mint időhöz kötve.

2012. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

Mindenképp legyetek együtt, hisz ha fáradtnak érzed magad, oda tudod őket majd adni a csecsemős részlegre. De szerintem is nagyon jó lenne összeszoknotok mire hazaértek, ráadásul én nehezen tudnám elképzelni, hogy távol legyenek tőlem a picikéim, akikkel eddig 24órából 24et együtt töltöttünk.

2012. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Bajcsyban szültem az ikreimet. Reggel születtek, szinte rögtön megkaptam őket,ahogy rendbejöttek egy kicsit, és ahogy visszamehettem a szobámba, akkor is ott voltak. Én éjszakára beadtam őket, ez azt jelentette,hogy kb. este 11-től reggel 6-ig voltak a csecsemősöknél. A szobatársam is ikres volt, így nappal azért nagy volt a felfordulás ketten 4 babával, de jó volt. Kövezzetek meg, én nem bántam,hogy éjszka nem velünk voltak, akkor regenerálódtunk egy picit. A szobatársam császáros volt én pedig egy egész éjszakát vajúdtam folyamatos oxitocin adagolása mellett. Ennyi kellett, éreztük.

Reggelente viszont 6-kor mindig megkaptuk őket vagy mi már mentünk értük. Aludni kell ott is vmennyit, utána ha hazamentek, nem sok részed lesz benne:)

2012. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Nagyon megnyugtattatok. A rooming in-t fogom választani mindenképpen. Én is a Bajcsyban fogok szülni.

2012. máj. 22. 19:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Kinél fogsz szülni a Bajcsyban?Hány hetes vagy?

Azt ugye elmondta a dokid,hogy ha ne adj isten, koraszülés vagy bármi baj adódna közben és úgy indul be szülés, nem jó ha a Bajcsyban szülsz? Engem felkészített a dokim,hogy min. betöltött 36. hetesnek kell lennem,hogy nála ott szülhessek. Ha elöbb beindult volna, ő azt tanácsolta,hogy a sote1-re menjek, ugyanis ott van PIC. Mármint szülhettem volna akkor is ott, de a babákat lehet elvitték volna a sote-ra, az meg ugye nem szerencsés,ha külön vagy a babáidtól. (ez pont aktuális a kérdésed kapcsán)

Nekem szerencsém volt, simán húztam a 40. hétig, tehát így szülhettem ott és megfelelő súlyú babáim is lettek ebből kifolyólag.

Kívánom Neked is,hogy jól alakuljon minden, a Bajcsy tényleg egy jó kórház, a szülésznők is kedvesek. És nem utolsó sorban könnyű szülést, bár nem tudom mennyire aktuális már!

2012. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!


A 35. hét végén járok. Minden rendben van, így reménykedünk, hogy nem lesz koraszülés. Mosonyi doktornál fogok szülni.Igen, tudok róla, hogy koraszülés esetén elvitték volna a babákat máshová, de valahogy a kezdetektől fogva biztos voltam benne, hogy rendben lesz minden, és nagyon ragaszkodom az orvosomhoz, már évek óta hozzá járok, nem szívesen mentem volna máshová. Köszönöm szépen a jókívánságokat!

2012. máj. 24. 03:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor jó, örülök:) Képzeld, én pontosan így álltam mindenhez hozzá a terhességem során, csak pozitívan, ragaszkodtam a dokimhoz és a természetes szülésre törekedtünk. Minden sikerült, én hiszem,hogy a pozitív szemlélet és hozzáállás miatt. Tehát csak így tovább, akkor tényleg könnyű szülést! Bár az enyém nem volt az, de akkor is szép volt:)
2012. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztatást!


Még lenne egy kérdésem. Ikerbabakocsit szeretnénk vásárolni, és nagy gondban vagyunk, nem tudunk dönteni. Peg Perego SW duett kocsit néztünk ki, de sokan lebeszélnek róla, mert nagyon hosszú, mivel ebben egymás mögött vannak a babák. Állítólag nehéz vele buszra szállni stb. De hát melyik ikres kocsival könnyű ezt lebonyolítani? Ti milyen babakocsit vásároltatok? Melyiket ajánlanád?

2012. máj. 25. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kezdetben egy Jané twin two volt, ez a travel-system-es, tehát rá lehetett kattintani a vázra a hordozókat,amik autósülésként is funkcionlnak ugyebár. Nekünk ez jó volt, mert autóztunk viszonylag sokat és nem kellett ki-be rakosgatni a gyerekeket. Ja, persze ez is egymás mögötti kocsi. Elég hosszú volt a hordozókkal, de talán a PegPerego még hosszabb, ezt nem tudom. Viszont ezzel beférsz egy sima ajtón is, mert nem szélesebb egy egyes babakocsinál. Ezt lecseréltük, mert a sportülések (amikor már az kellett volna, olyan 6 hónapos koruktól) biztonsági öveinek pontjait olyan nagyra csinálták, hogy simán lecsúsztak benne a gyerkek. Akkor vettünk kényszer megoldásként egy Chicco Evolution twin kocsit, ez egymás melletti, a mai napig ezt használjuk.(most 15 hónaposak) Azért volt kényszermegoldás, mert ez esernyőre csukható és csak ez fért el a csomagtartónkban.Mára lecseréltük az autónkat egy kombira, tehát bármi beférne, pont most gondolkodunk,hogy lecseréljük-e ezt a Chicco-t. Nagyon szeretem, mivel egymás melletti, máshol van a súlypontja és könnyebb megbillenteni (a 2 10 kilós gyerekemmel:) ha mondjuk buszra szállunk vagy járdára kell feltolni, mint a hosszú kocsikat. Viszont kicsik a kerekei és nem bír bármilyen terepet.

Ami viszont még nagyon jó a Janéban, hogy ez az egyik legkönnyebb vázú ikerkocsi, talán 9 kg mindössze. Ez nem mindegy.

Tehát mérlegeld,hogy Neked mi a fontos. Könnyű legyen vagy travel-system-es, lapra vagy esernyőre csukható stb..Ezt mindig az is határozza meg,hogy hol laktok, mennyit autóztok stb..Egy biztos, ha a hosszú kocsi mellett döntesz, a Jané Twin Two-t vagy Jané Powertwin-t ajánlom, tapasztalatból. Csak hallásból ajánlom a Cam Twin pulsar-t, nem próbáltam, de sokan szeretik. Egyik sem olcsó kocsi, nem tudom mennyit szántok rá, de Jané-ból több használt is van eladó, persze meg kell nézni milyen állapotúak. Így olyan 60-120ezer között lehet megkapni (attól függően,hogy mit adnak hozzá, milyen állapotú, stb...) Újonnan 160-tól kezdődnek.

Egymás mellettiből pedig talán amit én vennék újszülött babáknak, az a Hoco Monterio Twindem, bár ebben nem vagyok olyan tájékozott, mert nekünk csak sportüléses a Chicco-nk, amit ugye Te még nem használhatsz. Ha ilyen egymás melletti mellett döntesz, az ilyen nagyon széleseket kerüld! (pl. Retrus meg társai) Van amelyik 80-82 cm széles!!!)

Remélem érthető voltam, én ezeket választanám. Ha pedig már sportüléseket használhattok, sokkal egyszerűbb lesz, könnyebb lesz válogatni.

Majd írd meg mi lett veletek végülis, babakocsi meg szülés fronton:)!

Kitartás! Mekkora a pocakod? Én ilyenkor már eléggé szenvedtem:)

2012. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsot!


Szerencsére továbbra is jól érzem magam, elég jól alszom, nem zavar a hasam. 14 kg-ot híztam eddig, a haskörfogatom 107 cm.


Majd megírom, hogy mire jutottunk babakocsi ügyben, illetve a szülésről is beszámolok.


Kellemes hétvégét kívánok!

2012. máj. 26. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!