Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent István Kórházt vagy a...

A Szent István Kórházt vagy a Baross utcai kórházat válasszam?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok erről is arról is?

Én a Barossban szültem, de szeretnék átmenni a másikba. Megéri? Úgy hallottam mind a kettő kórház profi, csak nekem a csecsemősök bunkósága rémíszt meg (Baross), reménykedem, hogy a másik helyen nem bunkók. Plusz császáros voltam, a babámat csak majdnem 1 nap után hozták nekem, a szoptatás nem ment, a csecsemősök iszonyat bunkók voltak, le sem sz*rtak, kértem segítséget de nem adtak.És nem bababarát volt a kórház. No ezek miatt gondolkozom, hogy átmegyek az Istvánba? Vélemény?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2009. júl. 15. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Istvánban sosem szülnék, nekem ott dolgozott a nőgyógyászom és ezért váltottam mert nem akartam odamenni. A barátnőm ott szült és kész rémálom meg kosz meg minden. Inkább budai kórházat válassz!! A Kútvölgyi egy hotel és a személyzet mindent megér!
2009. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is a Barossban szültem, s teljes mértékben egyet értek veled. Édesanyám is egészségügyben dolgozik, de én még ilyen nemtörődöm nővérkéket nem láttam. A császáros őrzős személyzet (nem is érdemlik meg, hogy nővérkének nevezzük őket, kivéve Betti nővért) meg egyenesen katasztrofális volt.

Ettől függetlenül az orvosommal elégedett voltam. Miatta lehet, hogy újra a Barosst fogom választani, pedig a varratszedés után megfogadtam, hogy soha többé nem teszem be a lábam oda.

A Szent István szülészetét, csecsemőosztályát nem ismerem. Mindössze a fül-orr-gégészeten jártunk egyszer ott. Hát, mit mondjak. Ha a csecsemőseik is olyanok, mint ott a dokik és nővérkék voltak, akkor a Baross utcai személyzetet átküldhetnék oda emberséget, segítőkészséget, kedvességet és nem utolsósorban hivatástudatot tanulni.

Bocsi, gondolom, nem igazán tudtam segíteni, de jól esett kiírni magamból.

2009. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszotokat! Igazából a dokik szakmaisága érdekel, meg a csecsemősök hozzállása, sajna otthon sem tudtam szoptatni de ehhez azért nagyban hozzá segítettek ők is az biztos, plusz az is negatív volt, hogy a császáros őrzőben sem kaphattam meg szoptatni...Gondoltam kapok majd olyan választ ahol az Istvánról pozitív doldolgokat írnak ezen szempontokból.
2009. júl. 15. 20:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem ki volt az orvosod a Barossban? Mert nekem az is a problémám, hogy dokit váltanék, és elég ciki lenne emiatt is a BArossban maradni...de ha találnék ott egy jó orvost talán maradnék, mert tervezem, hogy szoptatási tanácsadóba is eljárok majd, hogy menjen majd a szoptatás és ne legyek ezekre a hülyékre szorulva.
2009. júl. 15. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem több ismerősöm szült az Istvánban, de csak rosszat hallottam róla.

A Barossban csak a csecsemősökkel van baj, de második babánál az ember már tudja mi a dörgés. Szakmailag viszont nagyon felkészült kórház, és ha bármi baj van ott jó kezekben van az ember. Én mindkét fiamat ott szültem, és ha lenne még sem mennék máshová.


Judy

2009. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az Istvánban szültem, tulajdonképpen nincs rossz tapasztalatom, kedvesek voltak a nővérek és a szülésznő is. Bár mivel ez volt az első szülésem nincs összehasonlítási alapom, hogy más kórházban milyen lett volna, de azt hiszem én a második babát is itt szülném, majd ha lesz.
2009. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha küldesz privit, megírom, ki volt az orvosom, illetve a tapasztalataimat is megosztom róla.

Második voltam.

2009. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 5 hete szültem ikreket a Szent Istvánban és csak jókat tudok írni.

Császár után 6 órával már megkaptam a babákat, addig is egyszer behozták őket és mellre rakták, illetve a csecsemős nővérektől bármikor bármit kérdezhettem, készségesek voltak. Volt arra is példa, hogy külön csak velem foglalkoztak (például megmutatták, hogy kell ápolni a köldökcsonkot, hogy tudok jól kézzel fejni stb.).

Ha lenne kérdésed, nyugodtan írj privátba!

2009. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én első babámat az Istvánban szültem és megvoltam elégedve mindennel. Vajúdáskor,szüléskor mindent ugy csinálhattam ahogy nekem jól esett,a babát ott rögtön segitettek mellre tenni. 2 óra mulva mehettem a szobába egy óra mulva már hozták utánam a lányom és senki nem zargatott minket amig bent voltunk. Este kellett csak a fürdetésekre vinnem. A nővérek maguktól ott sem mondtak vagy csináltak semmit de ha valamit megkérdeztünk akkor segitettek. Most 33 hetes vagyok és a Barossban fogok szülni,(az Istvánból elment már a dokim azóta azért váltottam most,) A dokim egy tündér,a szülésznőm ugyszintén. Azt tudom hogy a kórház profi szinten van felkészülve minden esetre és az orvos szülésznő csapat is nagyon jó. A szülésznőm nekem kerek perec elmondta hogy ami kellemetlen lehet az majd tényleg a csecsemős osztály,mert eleve 4 ágyas szobák vannak,kissé zsufolt az egész,kevés a nővér,de ha szólunk valamiért akkor segitenek. De jó esetben csak 3 napot kell bent tölteni és az kibirható ha már a nehezén túl vagyunk,és én ezzel egyet értettem. Ha már ott fog szuszogni mellettem a baba kit érdekel hogy egy két nővér bunkó? A lényeg hogy a dokim és a szülésznőm oké legyen:-) Ugyhogy szerintem egyik kórházzal sem jársz rosszul. Ha a Baross mellett döntesz és érdekel jó doki és jó szülésznő szabott tarifa nélkül akkor irj privit és segitek.
2009. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!