Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ezt ilyen nehezen viselem,...

Ha ezt ilyen nehezen viselem, akkor hogy fogom túlélni a szülést?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem menstruálni, de úgy görcsöl a hasam, hogy nem bírtam kiegyenesedni és összegörnyedve sírtam.:S Ilyenkor eszembe jut, hogy hogy lehetek ilyen nyámnyila és hogy fogom így túlélni a szülést, ami milliószor rosszabb lehet?:(


Szerencsére csak 3 havonta kell így szenvednem vele, de 1 év múlva szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával. Nagyon szeretnénk gyereket, de én már most rettegek a szüléstől. A terhesség alatt lehet valamit csinálni, hogy könnyebben viseljem a szülés fájdalmait?


2012. júl. 25. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

a szüléstől ráérsz rettegni ha a szülőszobán vagy :)


nem piszkálni akarlak, de a mensis görcs és a vajúdási fájdalom k ilyen: mensi görcs 1,vajúdás 1000


agyilag hangolódj rá majd h ez van és kész. de addig ezen agyalni kár mert így a baba sem fog könnyen összejönni mert leblokkolsz. amúgy ha minden jól megy majd akkor fokozatosan emelkedik a fájdalom, és egy idő után olyan lelkiállapotba kerülsz mintha transzban lennél. ha minden oké kapsz majd fájdalomcsillapítót is. lehet h te 2óra alatt megszülsz,ki tudja?


szóval nyugi!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden hónapban meg akarok pusztulni, ehhez képest a szüléseimet teljesen jól viseltem. Egyrészt szerintem nem olyan jellegű a fájdalom, engem inkább gyomorgörcsre emlékeztetett, másrészt meg annak - a menstruációs görcsöktől eltérően - van értelme, és azért az sem mindegy.
2012. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Edával is szülhetsz, és más egyéb fájdalomcsillapítót is kaphatsz szülésnél. Nekem a hozzáállásom a szüléshez az volt, hogy mindenki így vagy úgy körülöttem világra jött, lesz ami lesz... Nem akartam fájdalomcsillapítót alapból, de én gyenge voltam ehhez a fajta fájdalomhoz, nem bírtam elviselni, és bizony áldottam a dokim nevét, mikor beadta az Edát. Szóval szerintem alapból te is úgy állj neki, hogy nem fáj, nem fáj, aztán mikor ott leszel és tényleg nem bírod, akkor kiálts! Egyébként nekem is szülés előtt iszonyú fájdalmas volt a havim, algoflextől szinte elmúlt, mostmár meg sem érzem.
2012. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fogjunk kezet. Én is elgondolkodtam már rajta, hogy mi lesz szülésnél. egyszerűen a legapróbb hasi fájdalmat se tudom elviselni.Rögtön halni készülök, ha megjelenik. Minden más testrészem fájhat amennyire akar elviselem, de a hasi az nem megy. Én is úgy vagyok vele, ahogy az utolsó válaszoló írta, hogy azzal nyugtatom magam, hogy majd ráérek akkor ott törődni ezzel.
2012. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Valóban ráérek ezen aggódni még, csak akaratlanul is eszembe jut, hogy kemény menet lesz a szülés.:S


Én már most tudom, hogy szeretnék fájdalomcsillapítást, de ha más nem, akkor gázt (édesanya is azzal szült kétszer meg egyik barátnőm is és csak dícsérni tudták.:). Tudom, hogy túl fogom élni és utána valószínűleg el is felejtem, ha már a kezemben lesz a gyermekem, de azért nagyon rá kell gyúrnom a terhesség alatt, hogy átprogramozzam az agyam.:)

2012. júl. 25. 09:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy OFF, de segíteni szeretnék vele. Nemrég olvastam talán a Nők Lapjában, hogy ha a menstruáció viszonylag rendszeresen az átlagosnál nagyobb fájdalommal jár, az egy betegség jele is lehet, aminek sajnos nem emlékszem a nevére, de a nőgyógyász biztos tud benne segíteni! Az biztos, hogy gyógyítható, de ha nem foglalkoztok vele, később még több női baj táptalaja lehet. Persze egyáltalán nem biztos, hogy erről van szó, de nem árt utánanézni.

A szülés miatt meg tényleg kár előre aggódni, mert erős ugyan a fájdalom, de pár óra alatt vége, és természetesen nem mindegy a "végeredmény".:)

Üdv, 30 hetes kismama

2012. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Hogy érted, hogy csak 3 havonta kell szenvedned vele? Ugye nem csak 3 havonta menstruálsz?
2012. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os. Amire gondolsz az az endometriózis. Valóban erősebb görcsökkel jár. De az is lehet, hogy a kérdezőnek csak alacsony a fájdalomküszöbe :) DE minden rendben lesz a szülésnél! :))
2012. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán magas fájdalommal jár a menstruációja, és lehet, hogy egy szülést könnyedén kibír majd, amúgy meg nőgyógyászatilag egészséges. Mindenesetre elmennék nőgyógyászhoz egy rutin vizsgálatra.
2012. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy aggódtok így ismeretlenül, jól esik!:) Hát ez a 3 havonta szenvedés kicsit bonyolult. A lényeg az, hogy amióta először megjött nekem nagyon sokáig rendszertelen volt a menstruációm, volt, hogy csak 3-4 havonta jött meg. Most 24 vagyok és rengeteg orvost megjártam ezzel, de általában nem foglalkoztak vele. Mostanra beállt úgy a menstruációm, hogy erős, görcsökkel járó rendes vérzésem 3 havonta van, de a köztes hónapokban is van barna folyásom, amik szintén időre jönnek. Erre az egyik nőgyógyász azt mondta, hogy ha minden hónapban van valami, akkor nincs miért aggódni. Én azért nem nyugodtam meg teljesen, úgyhogy tervezem egy újabb nőgyógyász megkeresését a közeljövőben...


A betegséget egyébként az esetemben ki lehet zárni (már ami az erős fájdalmat illeti), mert az algoflextől mindig elmúlik és ha megnézem édesanyát vagy a húgomat, akkor én még szerencsés vagyok, mert nekik még migrénes fejfájással is jár, ami viszont semmitől sem múlik el.:S Egyszerűen csak ilyen alacsony a fájdalomküszöböm, de ez mindenre igaz nem csak ezekere a görcsökre sajnos.:(

2012. júl. 25. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!