Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második terhességemet sokkal...

Második terhességemet sokkal nehezebben viselem, mint az elsőt. A szülés is nehezebb lesz? Van valami összefüggés?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél a 3 hónap hányást leszámítva semmi bajom nem volt. A szüléstől sem féltem egyáltalán, nem tudom ezek miatt-e, de könnyű és gyors szülésem volt. (Első fájástól kezdve 3 óra alatt megvolt a baba.) Most viszont minden kellemetlen tünetem meg van: vizesedek, hátfájás, húz nagyon a bőröm, légszomj, vérszegénység, alacsony vérnyomás, nagyon hamar elfáradok, kifulladok stb. Ezek miatt ráadásul elkezdtem félni is a szüléstől. Szerintetek nehezebb lesz, vagy ez nem ezektől függ?
2012. júl. 27. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Abszolúte nem függ össze! 1. babámnála rosszulléteket leszámítva egy tök nyugis, szupi terhességem volt, 17 órás vajúdás, nehéz szülés.

2. babánál ugye már ott volt a nagyobb, arra figyelni, játaszani vele, mikor baromira fáradt vagy, a végefelé hatalmas pocakkal tényleg terhességnek éreztem nem várandóságnak, legszívesebben lecsatoltam volna a nagy pocim, itt fájt, ott fájt, ülni nem bírtam, állni nem volt jó, nem bírtam már feküdni se -végül 40+3 naposan kibújt mindennel együtt 4 óra alatt, gátvédelemmel! :) Ilyen szülést kívánnék mkinek /de terhességet nem :)/

2012. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az első terhességem teljesen problémamentes volt se hányás semmi, a vége felé volt kínlódás a gyomorsavval, 3 óra alatt lett meg a kislányom, nagyon nehezen jött ki a feje, és a fájások is szörnyen erősek voltak.Most a kisfiam 3 hónapos vele a terhesség szörnyű volt hányás, émelygés...stb.Mire beértünk a kórházba 7 cm-re ki voltam tágulva, kevésbé voltak fájdalmasak a fájások és az első fájástól számolva 1,5 óra alatt megszületett.Szerintem könnyű szülésed lesz.Legalábbis szorítok, hogy olyan könnyű legyen mint nekem a második.Addig is kitartás és boldog babavárást!
2012. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok!
2012. júl. 27. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem az első terhességem problémamentes volt, de a szülés iszonyatos. most az elejétől problémák voltak, remélem legalább a szülés könnyű lesz
2012. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!