Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hasznos tipp a tolófájások...

Hasznos tipp a tolófájások idejére, és a szülésre? Légzőgyakorlatra gondolok.

Figyelt kérdés
Első babámnál kaptam papírt, hogy mi a menete ennek, hogyan érdemes lélegezni, de nem találom, most meg nem kaptam ilyet.
2012. júl. 27. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

HÁt ha már egyszer szültél, akkor szerintem most is menni fog, meg a szülésznő is segít. :o)


Amúgy nagyjából úgy néz ki, hogy vajúdás alatt (táguló fájások)lehetőleg lassú légzés, de legalábbis lassú kilégzés, kitolás alatt pedig nagy levegő, nyomás közben bent kell tartani, és ha szükséges, akkor villámsebes levegőcsere kell, mert ha kilélegzel és elengeded, akkor visszább csúszik a baba.

2012. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vajúdás: mély levegő vétel az orron, benn tart, és a szájon kifúj

Tolófájások: sok kis levegő a nyomások között, majd nagy levegő benn, és nyomni :)

2012. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Tényleg elfelejtettem. :D Akkor transzban voltam, alig emlékszem már arra, mit hogyan csináltam..

2012. júl. 27. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Másodszor is transzban leszel. :o)


Szép szülést!

2012. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a masodik babanal adtak ezeket a tanacsokat: vajudas kozben 5 masodperc belegzes, 10 masodperc kilegzes a fajasok alatt, es kozben arra koncentralj, hogy nyiss utat a babanak. A szuleszno javasolta, hogy fajas kozben segit, ha felemelem a medencet, igy vajudtam kozel 12 orat, es nagyon sokat segitett! A tolofajasoknal annyit mondott, ha erzed, hogy nyomas van odalent, mely levegot vesz, benntart amig nyom, es utana kifuj. Kozben meg ram is kiabalt, hogy 'kakiljon egy nagyot!' :)) 15 perc alatt letudtuk a kitolast, es utana a kezemben pihegett a kis hajasbabam! Szep szulest kivanok Neked!
2012. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nektek pedig kellemes babázást kívánok!
2012. júl. 29. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!