Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » E-kategória elvégzése (3 év...

E-kategória elvégzése (3 év csecsemő-, és gyermekápoló) beleszámít-e a szülési szabadság (tgyás) meghatározásába?

Figyelt kérdés
2008. szeptember 1-jén kezdtem a munkát, előtte 3 évig ezt az E-kategóriás tanfolyamot végeztem. A szülés várható időpontja 2010. június 16. Most akkor hogy is van ez? Kivehetem május 16-tal a szülési szabadság első 4 hetét? Valaki világosítson fel!:( Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 12. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Az iskolától függetlenül is megvan a tgyáshoz szükséges 365 napod, tehát akkor kéred, amikor jónak látod, akár szüléstől, akár 4 héttel előtte. Május 16-án nem, ha jún. 16 a kiírás, csak május 18-tól.:)
2010. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg beleszámít a biztosítási jogviszonyba a közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok ideje, illetve a tanulószerződés alapján szakképző iskolai tanulmányokat folytató tanuló tanulmányi ideje, 180 nap erejéig.

Nem tudom, a te iskolád hová számít, de legrosszabb esetben is kapni fogsz gyed-et a gyerek 2 éves koráig, durván számolva a tgyás idejével együtt meglesz a szükséges idő:)

2010. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi gyors, kedves válaszokat!
2010. márc. 12. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!