Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés, vagy "apamentes"?

Apás szülés, vagy "apamentes"?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk eldönteni a férjemmel, hogy bent legyen-e a szülésnél. Ő is és én is sok érvet tudunk felsorakoztatni mellette, de ellene is. Ti hogy éltétek meg a szülést apával, vagy éppen apa nélkül, hogy döntöttetek ebben a kérdésben? Vagy magától értetődő volt?

2012. júl. 31. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
anyukám volt velem. jobb volt mintha mondjuk a párom lett volna, rengeteget tudott segíteni. párom nem akart bejönni, én pedig nem erőltettem.
2012. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Párom, még mielőtt terhes lettem volna, nem akart bejönni. Amikor terhes lettem, szerettem volna, ha bejön, de rá bíztam a döntést. Bejött és nem bántuk meg. Nagyon sokat segített. Ha a párod nincs ellene, akkor menjen be, de bízd rá döntést.
2012. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem bent lesz.:)Együtt csináltuk,együtt szüljük meg:)
2012. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 wartburg353s ***** válasza:
100%
Mi először úgy akartuk, hogy ott legyen, de épp éjszakás volt, amikor elkezdtem vajúdni. Anyósom volt velem, és utólag úgy gondolom, így volt a legjobb. Első babánál jobb szerintem, ha olyan valaki van ott, aki maga is végigcsinálta, és túlélte :). Kiszolgáltatottnak éreztem magam és szerettem volna tudni, mikor mi fog történni, és féltem nagyon, de anyósom jelenléte meg a szavai valamennyire megnyugtattak, a férjem viszont még jobban bepánikolt volna. ő se tudta volna, hogy ami történik, az rendben van-e, meg hogy hamarosan túl leszek rajta. A második babánál (ha lesz) viszont már szeretném, ha ott lenne, mert már tudom nagyjából, milyen a szülés, szerintem nem leszek annyira ideges. Szóval én azt mondom, első babánál jobb ha egy hozzád közelálló nő van ott (anyukád, nővéred, stb), aki már szült. Apukám ott volt a legkisebbik húgom születésénél, és anyámnak ez erőt adott, de neki az a harmadik baba, és ő nyugtatgatta apát, hogy semmi gond, ez így megy.
2012. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent volt és hihetetlen erőt és tartást adott, hogy kibírjam!!!!!!!
2012. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem, mindkétszer bent volt. A fejemnél állt,de a végén a köldök zsinórokat elvágta. Hihetetlen nagy erőt adott a jelenléte!!!!! És azt mondta szuper élmény volt! Hamarosan újra szülünk!! Üdv, 38+4hkm.
2012. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, megmondom őszintén, a vajúdás alatt marhára tudott idegesíteni.Igaz nem csak ő, hanem mindenki:)

Én ténylegesen lementem egy meditatív, nem magamnál lévő állapotba, és ha valaki hozzám szólt, kizökkentem.

Szegény próbált segíteni, pl az elsőnél meg akarta masszírozni a derekamat, úgy ráförmedtem:( egyszerűen nem esett jól, ha hozzám értek. Viszont mikor fetrengtem a fájdalomtól, és nem tudtam, hogy bepisiltem-e vagy a magzatvíz volt, ő szaladt a szülésznőért.

De utána...mikor vége volt, és egymásra néztünk, és megcsókoltuk egymást (közben varrt a doki:)) és odahozták a babát, összekapaszkodtunk hárman...a baba először egy tolikocsiban volt, a férjem meg simogatta a virsli ujjával...aztán megszoptathattam, ő meg segített, hogy ne gabalyodjunk bele az infúzióba.

Szóval nekem inkább a szülés utáni szakaszban volt fontos a jelenléte.

2012. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés volt,hogy nem jött be.Nem bántam meg!Ahogy ismerem szerintem ott lett volna rosszul,hogy nem tud nekem segíteni.Végül császár lett így is aggódott eleget,szerintem ő nem bírta volna ki.
2012. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyszer sem volt jelen. Így alakult.

Az elsővel beszélgettünk róla,akkor nem akart bejönni,de amikor elkezdődött,és jött utánunk kocsival,akkor már ott akart lenni bent,de nem engedték be,azt mondták,hogy már megvan a kicsi,pedig 14 percre rá lett meg,hogy Ő odaért...

A másodiknál már be kellett feküdnöm,a kora reggeli órákban kezdtem vajúdni,nem sokkal később meg is lett. Nem hívtam fel,hagytam had menjen dolgozni,akkor már a nagyobb lány is ott volt...

A harmadiknál dolgozni indult,amikor már tartott a vajúdás,de hagytam had menjen, "úgy sem lesz meg,csak soká,mert össze-vissza jönnek a fájások,menj nyugodtan,nem lesz gond! Én még itt leszek jó pár órát".

A tudattal,hogy még tuti nem szülök egy ideig,kissé idegesen,de azért elindult... Miután elment,1 óra sem telt el,már hívnom kellett a mentőket,hirtelen 2 percesek lettek,mire ide értek,jöttek a tolók... Szóval így alakult.


Bár nem volt ott velem,mikor megszülettek a lányaink,de úgy képzelem,ha nagyon ki lettem volna,ahogy sokan vannak szüléskor,a vajúdás alatt,akkor nagy lelki erőt adott volna a folytatáshoz! Az elsővel nagyon édes volt,amikor szóltam,hogy elfolyt a vizem,mindig kérdezgette,hogy jól vagyok e,szükségem van e bármire,mit csináljon,hívja e a mentőket... :-) A Világ legédesebb Férfije volt akkor!!-és szerintem ezzel minden Nő így van!! :-)


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én nem akartam, hogy benn legyen, ő sem kapálózott érte! Nem bántam meg
2012. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!