Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetesen miért kell fokozott...

37 hetesen miért kell fokozottabban figyelni a baba mozgását és annak változásait?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem elég annyi hogy mozog és kész.Mostanában kevésbé aktív, az lehet hogy bajt jelent?Írni vagy számolni is szokták,hogy mennyit mocorog?
2009. júl. 17. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, Nekem nem mondta a dokim, hogy figyelnem kéne a mozgására. Mivel már heti kétszer jártan ennyi idősen NST-re és UH-ra, ott alaposan leellenőriztek.
2009. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell figyelni rá,mert már közeleg a szülés,és ilyenkor már lassulnak a babák! Ráadásul a helyük is már szűk a tulzott mozgáshoz!

Igen,szokták számolni! Én kaptam magzatmozgást számláló lapot,amit naponta kell kitöltenem!

Egyébként az nem baj ha már kevesebbet mozog! Nekem azt mondta a doki,h a lényeg az,h mozogjon a nap folyamán!

Minden jót..

2009. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is figyelnem kellett. Tíz nappali órán át minimum tíz mozgásnak kellett lennie (ha egymás után mozgolódott ötször az egynek számított). Ha nem lett volna meg, akkor be kellett volna mennem ellenőrzésre.

Azt mondták, hogy amiatt van, hogy ha hirtelen, vagy nagyon elöregedett a lepény az utolsó hetekben és már nem táplálja eléggé a babát, akkor azt így észre lehet venni, ugyanis, akkor a baba nem jut elég oxigénhez és emiatt nagyon lelassul. Ha ezt észrevesszük, akkor még simán meg lehet menteni, ha nem tűnik fel, hogy jóval kevesebbet mozog, mint kellene, akkor már lehet, hogy késő lesz...

Mondjuk hozzáteszem, hogy én külföldön élek és itt nem csináltak sem nst-t, sem uh-t a vége felé, ha minden rendben volt.

2009. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!