Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közben a baba...

Ha szülés közben a baba szívhangja nagyon lelassul, lesz ebből később baja?

Figyelt kérdés
Ez esetleg oxigénhiányt jelez? Járt így közületek valaki?
2011. nov. 15. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia.Igen beszorult a koldokzsinor szules kozben,azonnal csaszaroztak.Nem emlekszem mar mennyire esett le a szivverese tul gyorsan tortent.Ferjem szerint 55-ot mutatott az nst.

Figyeltek egy teljes napig az intenziven mert idokozben beszurkult mikor etetni probaltak.

Nemsokara egy eves semmi hatasa az oxigenhianyos allapotnak.Bar ugy tudom nem mindenesetben okoz bajt.

Miert kerdezed?

2011. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is esett, oxigénhiányt nem állapítottak meg szülés után.

Vákuumoztak, mert már látszott a feje, nem lehetett császár.

Feszesek voltak kicsit az izmai, de a jóég tudja, hogy ettől, vagy mástól. De kimozogta magától, semmi baja.

2011. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nálam is leesett szerintem olyan 60-ig kb amikor belém nyomtak valamit, úgy láttam mintha glükoz lett volna ráírva(cukor) és egyböl vissza is állt. nekem semmit nem mondtak csak mikor már belém nyomták, de emlékszem hogy a bába meg az aszisztens orvos is nagyon gyorsan reagált, majd pár perc múlva ott volt a föorvos, de mivel vissza állt nem csináltak semmit. ezek után még kb másfél óra eltelt egy nagyon kemény kinyomási szakasz, ahol vákummal tartották a gyerek fejét mert mindig vissza csúszott, de aszívhang mindig szuper jó volt aztán.


nálam semmit nem csináltak 9 ponttal született is. és most 1 évesen nagyon egyenletesen korának megfelelöen fejlödött végig.

2011. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekünk is lecsökkent a baba szivhangja szülés alatt

ezért vákuum lett a vége !

2011. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

inditott szülésem volt. nálunk is leesett a baba szivhangja.

vittek is a műtőbe császároztak. a köldökzsinór 2x rá volt tekeredve a bokájára. tudtommal igen, oxigénhiány veszélye áll fent ilyenkor.

2011. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is leesett a baba szívhangja, de minden méhösszehúzósánál visszaállt neki,így végül spontán szültem. (császározni akartak)
2011. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is leesett a szívhangja. Nagyon gyorsan jött a dokimon kívül egy másik szülész-nőgyógyász, plussz a főorvos és döntöttek a császárról. Totál rá volt tekeredve a köldökzsinór és minél lejjebb haladt a szülőcstornában, annaál jobban feszült, ettől ment el szinte teljesen a szívhangja.

Mikor kivették, nem sírt fel, nem indult be magától a légzése, hanem egy olyan ballonnal (nem tudom az orvosi megnevezést) indították be. Pár perc után már az apukája kezében sikítozott, míg én a műtőben voltam.

Már 3 és fél éves és hálistennek makk egészséges. Testileg és szellemileg is a nagykönyv szerinti ütemben fejlődött.

2011. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nektek is az van a zárón, hogy DIP I deceleratiok kitolási szakban ?(Ez jelenti elvileg azt, hogy leesett a szívhang (a magzati bradycardián kívül)és hogy elhúzódó volt a kitolási szak).

Nálunk is indított szülés volt, oxigént is kapott a gyerekem, meg 1 napig megfigyelték, pedig az apgar 10-es volt.

Császározni már engem sem lehetett, mert már szülés előtt 1,5 órával látszott a feje..

A zárón amúgy semmi egyéb nem szerepel ezeken kívül, amit leírtam. Kivéve persze gátmetszés, stb.

Viszont a kisfiam minden sokkal később csinált , mint a kortársai (pl. 21 hónaposan indult el egyedül, 2 évesen kezdett el szavakat mondani), állandóan csesztettek emiatt/ezek miatt, így mi már lassan mindent bejártunk (neurológus, konduktor, pszichológus, most épp' gyógypedagógushoz járunk.

És persze erre vezetik vissza, de nem egyértelműen.

Ja, és amúgy a gyerekem szépen és egyenletesen fejlődik szerencsére, csak mindent később kezd el, és tovább tart az adott dolog elsajátítása.

Nálatok történt valami, kedves kérdező?

2011. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Többször leesett a szívhang, nyomtak valamit az infúzba, és visszaállt. Aztán újra leesett 90-re, ekkor vákumoztak. Nem sírt fel, ő is ballonos oxigént kapott.

Ti milyen apgar értékeket kaptatok?

2011. nov. 16. 09:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi elsőnek 7-est, a színe meg a vákuum miatt levontak, plusz felsírt, de utána furcsán vette a levegőt.

1 óra múlva már nem kapott oxigént, 9-est kapott.

2011. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!