Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után sima szülés?...

Császár után sima szülés? Neked/ismerősödnek sikerült? Mesélnél róla?

Figyelt kérdés
Első szülésem sürgősségi császárral végződött. Alapjában véve a baba nyakára duplán rátekeredett köldökzsinór volt az oka, de relatív téraránytalanság és fájásgyengeség is szerepelt a zárómon, valamint a baba súlya sem volt kicsi (4kg 5dkg). Nagyon vágyom rá, hogy a következő szülésem hüvelyi úton történjen. Kérlek meséljetek nekem ilyen sztorikat, mert ezeket olyan jó olvasni és látni, hogy van ennek esélye. És mielőtt valaki azt akarná nekem írni, hogy adjak hálát, hogy egészséges babám van és ne nyávogjak, annak elmondanám: a világ legboldogabb édesanyja vagyok és ha nem lehet természetes úton babám akkor is vállalok még egyet, sőt ha lehet kettőt. Csak nagyon vágynék a hüvelyi szülésre és ilyen sztorikat olvasva nagyobb bennem a remény erre. A gondolatnak teremtő ereje van. :-)
2012. aug. 1. 16:03
 1/10 nittababy ***** válasza:
64%
ne aggódj lehet még császár után természetes úton szülni!!nem tudok sztorit bocsi de már én is utána érdeklődtem mert én is SOS császáros voltam!!
2012. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem barátnőm kisfia császáros lett,aztán 2,5 évre rá jött a hugica.Ő természetes úton született.Mind a 2 gyerkőc nagy súllyal, jóval 4 kg fölött született.Tehát van ilyen.Próbálj agyban ráhangolódni,az akaratnak hatalmas ereje van!! :)
2012. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia,


nekem is surgossegi csaszarom volt jo par eve es utana 3 evvel megszultem siman,es utana 12 evvel azaz iden megint siman:) Dokik azt javasoljak hogy a ket szules kozott legyen minimum 2,5 -3 év,igy tuti hogy minden begyogyult

2012. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha megint (túl)nagy a baba, a császáros seb nagy, komplikációk vannak-akkor császár. Egyéb más esetben először hüvelyi szülés. Egyébként a dokik se favorizálják mindenek felett a császárt. Az egy műtét, "semmiségnek tűnik" (csak kikapják és kész), de hasi műtét.
2012. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, az én dokim is azt mondta, hogy 50-50% az esély és ő sem szeretne császárt ismét, mert hát nem cibzáras az ember hasa. De a védőnőm szerint vajmi kevés az esély, mert a csípőm keskeny (ezt még senki sem mondta soha és szerintem sem az) és relatív téraránytalanság is emiatt volt a zárómon. Tervek szerint min 3 év lesz a babók között. A nagy súly a mi családunkban nagyon gyakori. Én az első babámnál szedtem terhesvitamint, de sokak szerint emiatt is nagyobb a baba. Szerintetek is?
2012. aug. 1. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
unoka tesóm császár után 3 évvel szült hüvelyi úton.De a téraránytalanság sztem ismét fenn fog állni,a második baba általában még nagyobb mint az első és neked az első sem volt kicsi.Egyébként azt mondta uncsitesóm hogy így hogy mindkét módon szült a hüvelyit simán kihagyná....
2012. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
ja és én csak az első babámmal szedtem terhesvitamint a másik kettővel nem és mégis nagyok lettek:)
2012. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Az az igazság, hogy ezt így előre nem lehet megmondani, hogy lehet-e vagy sem. Mindig az adott terhesség határozza meg a szülés módját.

Befordult-e a baba, minden ok a heggel, normál úton halad a szülés, jó helyen tapad-e a lepény stb.

A legtöbb doki a rizikó miatt nem vállalja be a császár utáni hüvelyi szülést, de attól még van, létezik és vannak dokik, akik hívei is ennek és csak akkor avatkoznak be, ha valóban szükséges.

Egy közeli barátnőmnél volt az első progis császár (a vérképzéssel vannak gondjai), a másodiknál még az elején hüvelyinek indult a dolog, de rögtön kiderült, hogy a méhszájnál tapad a lepény, nem is nagyon vándorolt tovább, inkább maradt az újabb progis császárnál.

Összegezve, minden a terhességen és a dokin múlik. :)

2012. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom némelyikőtök le lett pontozva és nem értem miért? Én mindenkinek zöld kezecskét adtam! :-)
2012. aug. 1. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,3-ik valaszolo vagyok.


Első babam 56 cm 4580gr csaszar,masodik simaszules 53 cm 3620gr.Nem torvenyszeru hogy a masodik nagyobb,mint az első.

harmadik baba szinten sima 53cm 3450gr

2012. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!