Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt, amikor a...

Milyen érzés volt, amikor a szülés után a kezedbe adták az elsőszülött babádat?

Figyelt kérdés

Mit éreztél, mire gondoltál, stb...

(Csak az első baba esete érdekelne, mert a másodiknál már van tapasztalata az anyukának, és nem vadiúj az érzés.)


Köszönöm, ha megosztjátok velem a történeteiteket.


2012. aug. 3. 20:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Rendes szülésnek indult császár lett.Amikor kivették megmutatták és vitték is el.Pár óra múlva behozták de még nem adták ide,csak néztem milyen "picike" (4 kg-os volt).Amikor ideadták egyszerre éreztem örörmet és félelmet,hogy mit fogok csinálni egy babával.De csodálatos érzés volt.
2012. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
megijedtem azt se tudtam, hogy kell fogni, alig mertem hozzáérni nem mertem felemelni, furcsa érzés volt, majd mikor hazaértünk akkor sokkal jobb volt akkor éreztem csak igazán, hogy anya lettem
2012. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megszületett, minden fájdalmam elszállt, ahogy ott feküdt a mellkasomon! Érdekes, ahogy felsírt, de miután odatették, csendbe lett, és nézett felém! Majdnem bőgtem, annyira gyönyörű volt már akkor is! Majd amikor visszahozták felöltöztetve, akkor csak néztem hosszasan, és el sem hittem, hogy az én lányom
2012. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy voltam vele, mint a második. Hiába dolgoztam régebben au pairként egész kicsi fél éves kisbabával, az én újszülöttem annál sokkal kisebb volt. Nem tudtam, hogy tartsam, hogy kényelmes legyen neki, féltem, hogy mi lesz, ha felébresztem és elsírja magát, és nem tudtam, hogy mit fogok én otthon egy ilyen picurral kezdeni, amíg még ennyire tehetetlen. De persze amellett, hogy kicsinek tűnt, az is megfordult a fejemben, hogy úristen, ez a gyerek egy olyan kis lyukon jött ki, én meg még ezek után élek :D Már azóta 3 éves nagylány, szeptembertől ovis esz :)
2012. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi lányok! :)

És rögtön beindultak az anyai ösztönök? Rögtön éreztétek a kötődést?

2012. aug. 3. 20:47
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, bennem kb. akkortól tudatosult, hogy ez az én saját kicsi lányom, amikor először a mellemre tettem és elkezdett szopizni :)
2012. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra gondoltam, h "de gyönyörű" é hogy "az enyém!" :) Utána meg apával azon tűnődtünk, h milyen kis pici, de milyen "tökéletes" mégis....:)

Amúgy tudom nem vagy rá annyira kiváncsi, de a 2. is hasonló volt. Bár tudtam már, h milyen egy újszülött, de látni azt, h akit 9 hónapon keresztül a szived alatt hordasz, megszületik, "valódi" 3d-ben :))) Na, az minden szülésnél egy élmény,akárhányadik is!!:)

2012. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A fiamat amikor először a hasamra tették, nem jó szó rá a csodálatos, annál jobb volt. Elcsendesedett, és nézett a nagy szemével, és lepisilt:) Első csodás találkozásunk alkalmával. Olyan boldogan nevetve csukladozva tudtam volna sírni.

(amúgy a második gyerek érkezése is ugyan olyan csoda számba megy, és hiába van tapasztalat az nem ugyan az, mint amit a ketteske okoz:))

2012. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer mindenkinek!

Sajnos, engem iszonyatosan gyötör a lelkiismeretfurdalás, és senkinek nem tudom elmondani a környezetemben, mert félek a reakciójuktól.

Szóval nagyon nehéz szülésem volt. Érzéstelenítés nélkül csináltuk, és nagyon hosszan vajúdtam, aztán össze-vissza szakadtam. A baba beszorult, húzták-tolták, azt hittem belehalok.

Mikor végre megszületett dühöt éreztem, semmi mást. Dühös voltam a férjemre, amiért teherbe ejtett, az orvosra, a babára, mindenkire! Tudom, ez butaság, hiszen senki nem tehet róla, tehát az eszemmel felfogom, de ennek az érzésnek nem tudtam parancsolni.

Kérdezték, hogy kézbe akarom-e venni, vagy előbb tegyék tisztába, és öltöztessék fel. Nem akartam kézbe venni.

Később odahozták hozzám, hogy tegyem a mellemre, de nem akartam szoptatni. mondtam, hogy majd ha lesz tejem, akkor inkább üvegbe fejném, és úgy cumiztatnám. Akkor nekiálltak győzködni, én meg egyébként is hulla fáradt és kimerült voltam, aztán valami egészen csúnyát mondtam a nővérkéknek, hogy hagyjanak már békén.

Fogtam a babát, és nem éreztem semmit. tudtam, hogy az enyém, de semmi pozitív érzés nem tört rám.

Azóta hazajöttünk, eltelt 1,5 hét, és még mindig semmi. Persze ellátom lelkiismeretesen, meg foglalkozom vele rendesen, tehát a környezetemnek fel sem tűnik semmi. Csak egyszerűen én nem érzem magam anyának. Olyan, mintha rámbíztak volna egy gyereket.

Most is bőgök, olyan lelkifurdalásom van, de nem érzek szeretetet iránta.

A terhesség mesés volt. Annyira vártam a picit, akkor anyának éreztem magam.

De egyszerűen a szülés olyan trauma volt. Biztos, hogy az változtatott meg bennem valamit.


Kérlek segítsetek! Megértem, ha elítéltek, csak kérlek segítsetek! Mit tegyek?

2012. aug. 3. 21:11
 10/24 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem - a babámat kikapták egy zöld ponyva mögül, mint egy nyuszit a kalapból :) és sokáig elég hihetetlen volt, hogy akkor tényleg ő az, aki a pocakomban lakott. (Aztán már az első alvása alatt beazonosítottam, hogy miként viselkedhetett, kuporodhatott össze a hasamban.) Amit éreztem, az a sírósan túláradó szeretet, pánikosan tettrekész ijedtség a felelősségtől és egy leheletnyi szomorúság is, hogy most már tuti felnőttem... na meg hatalmas megkönnyebbülés, hogy egészséges lett.

A szoptatás nagyon sokat segített abban, hogy feloldódjak, ösztönösen anyaként reagáljak. A tudatos kötődés, az új énképem viszont fokozatosan alakult ki, igazából még több hónap, talán fél év is volt, mire elhittem magamról, hogy Anya lettem.

2012. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!