Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akármelyik kórházba mehetek...

Akármelyik kórházba mehetek szülni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha állami, akkor oda mehetsz,amelyikhez területileg tartozol.

Ha magánkórház (fizetős)bármelyikbe!

2012. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

oda ahova akarsz


ha hirtelen pl a nyaralás alatt indul be gondolom nem utazol vissza hanem irány a kórház -- a legközelebbi


ha otthon és mentőt hívsz akkor a körzetesbe visz be hacsak nem kéred kimondottan h melyikbe


ha már megszültél akkor ugyan csak a körzetes


én a 4-kerben lakom de a 11-ben szültem ott volt a dokim vagyis azért választottam ott dokit h a Szentimrébe szülhessek :-)


persze ha nem akarod lecserélni dokidat akkor kérheted h másik kórházba szülhess mint ahol ö dolgozik -- de az pénzbe kerül

és nem biztos h vállalja

2012. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
oda mész, ahová akarsz, kötelesek azonnal ellátni az ügyeleten.
2012. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
IV. kerületben lakom, nincs fogadott orvosom. Nem is szeretnék, de gondolkodom X. kerületi Bajcsy kórházon még. Ha odamegyek el kell hogy lássanak?
2012. aug. 7. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:

igen el kell h lássanak


nekem is csak azért volt dokim h a terhesség alatt kiirja a vizsgálatokat és egyebeket

szülni nem kértem fel

2012. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 7. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát,nem egészen így van július óta(pont ezért találták ki ezt a területileg hová is tartozol dolgot,hogy ne az legyen,hogy egy másik kórház jobb,akkor oda megy mindenki)!Ha beindult szüléssel beesel,akkor természetesen ellátnak,és ottmaradsz.Ha van fogadott dokid/szülésznőd,szintén oda mész,ahova akarsz(mivel akkor ők intézik,hogy benne legyél a kórház rendszerébe).Ám ha most csak úgy beállítsz,akkor a területileg illetékes kórházba fognak irányítani(a lakcímkártyádból egyértelműen kiderül).Pár nappal ezelőtt írt egy kismama,hogy az elsőt a Szt.Istvánban szülte,a 2.-at is ott szerette volna,ám átirányították a Péterfybe,mert az a területileg illetékes(nem megindult szülésről van szó).
2012. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, értem! Köszi
2012. aug. 7. 16:28
 9/9 (L) Bella (L) ***** válasza:
Én Budapesten élek, de Tatabányán fogok szülni. És befogadó nyilatkozatot kellett csináltatnom.
2012. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!