Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapest XI. kerületi Szent...

Budapest XI. kerületi Szent Imre kórházba mit kell bevinni a babának és az anyának szülésre és utánra?

Figyelt kérdés
Ott fogok szülni, de nem találtam friss listát sehol, és nem tudom, mit készítsek össze! Előre is köszönöm a segítséget!
2012. júl. 19. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

a szokásos cuccok (zokni, hálóing, fogkefe stb.) és magadnak betét, a babának pelus, popsitörlő, popsikrém, ezeket nem adnak. Saját hálóingben leszel szülésnél is, párodnak műtős ruha, ha bent lesz. Célszerű 2 csomagot készíteni, egy szülőszobásat és egyet a bent maradós időszakra. Szülőszobaiba szőlőcukor, víz, csoki, zokni, papucs, törülköző, esetleg cd, betét, betéthez bugyi, hálóing (én az elsőt lehánytam, még jó, hogy kettő volt a csomagban). Fényképezőgép, kamera, papírzsepi.

Babaruha nem kell, adnak, csak majd a hazahozós kell.

2012. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ágyat:( Rokonom ott szült, nem jutott neki utána ágy a földön kellett feküdnie egy matracon napokig a szülés után.
2012. júl. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nihilistahedonista ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Készíts össze két csomagot. Az egyikbe kerüljenek a szülőszobára való dolgaid:

Eldobható bugyi 2db, tena lady betét egy csomaggal, wc papír, szappan, hálóruha amiben vajúdsz, törölköző, papucs, INNIVALÓ(kis üvegben könnyebb lesz fogni), ENNIVALÓ (kedvenc dolgok, müzli szelet, csoki, keksz, szendvics),homeopátiás szerek amikben hiszel, vajúdó olaj amennyiben vettél,kedvenc zenék cd-re kiírva,olyan tárgy aminek láttán jól érzed magad, a kísérődnek műtős ruha (meg tudod vásárolni az A épületben lévő gyógyboltban) irataid, terhesgondozási kiskönyv, leleteid, fényképezőgép, kamera, telefonod, szülésterved (ha írsz), ha nem vagytok házasok az apjával, akkor apasági nyilatkozat.


A szülés utánra, a gyermekágyi időszakra:

2-3 hálóing, köntös, olyan papucs amiben fürödni tudsz, illetve olyan ami kényelmes, az összes általános tisztálkodószered, ide is pakolhatsz nyugodtan mindenféle ennivalót ami nem romlandó, mert jól fog esni a kórházi koszt mellé, van hűtő is, limitált férőhellyel. Szoptatós melltartót, vagy bármilyet ami kényelmes és pikk-pakk kiveszed használatra a cicid :)

Nem szokták mondani, és nekem pl e miatt lett mellgyulladásom: IGENIS van olyan, akinek 2. nap reggelére megindul a tejbelövellés, és nagyon fontos lenne egy mellszívó. Ha azt a férjem nem a 3. nap tudta volna csak behozni, hanem hamarabb, akkor lehetett volna rögtön leszívni a rengeteg tejcsit...úgyhogy: mellszívó. Mellvédő krémet szoktak ajánlani, én nem ajánlom. Nekem a Garmastan, és a DM-es sem segített. (véres, heges, gennyes sebeim voltak...) Szellőztetni kell rengeteget a cicid, és a baba nyálát, meg a tejcsit rajta hagyni. Ez a tuti. :)

Körömvirágbalzsam az esetleges gátsebre nagyon hatékony, és jól eső érzés bekenni, hogy ne száradjon, húzódjon.

Ajánlatos párnát vinni, mert katasztrófa a párnájuk...

evőeszköz, pohár, és mikrózható tálak, minimum kettő jól jöhet, mert hamar el kell vinniük az ebédes tálakat, ha te épp szoptatsz akkor nem tudsz megebédelni. Ilyenkor csak átöntöd, és megmarad a hami. Mikró van!

EREDETI iratok, házassági anyakönyvi, vagy apasági kell, mert jönnek majd az anyakönyvvezetők, és bizony nem elégszenek meg a másolatokkal.

Babának csak hazamenős cucc, egy csomag pelenka, popsitörlő. Krémet adnak, másra ott nem lesz szüksége. Neked hazamenős cucc jó lesz az amiben mentél, legalább a picit lecsökkent hasad is elfér még kényelmesen a terhes gatyóban. :)

Toll, papír, telefontöltő, hajgumi stb stb stb...

ha homeopátiában hiszel, akkor tudok írni szereket, amik jól jönnek - nekem speciel életet mentettek - szülés utánra is.


Végül, ha megengedsz egy jó tanácsot: ismerek ott egy csecsemős nővért, aki aranyat ér, ha nem többet. A nevét és a telefonszámát is szívesen megadom, ha felfogadod, akkor ő minden nap külön találkozik veled egy-két óra erejéig, és megtanítja hogy kell mellre tenni a babát, füröszteni, pelenkázni stb. Ugyan vannak csecsemős nővérek amúgy is, de ezer a dolguk, és nem biztos, hogy annyi idejük jut rád amennyit szeretnél.

A legjobb dolog ami velem történt a kórházi napokban, az a felfogadott nővér volt, és az ő oltalma.


Nem tudom mikor szülsz, de ha van időd, menj el egy keddi tornára, amikor a papákkal együtt tornáznak az anyukák, az egy szülés előkészítő, egy kedves gyógytornász tartja, elmesél mindent a szülés beindulásáról.

Illetve van szülés előkészítő is, amikor 2-3 szülésznő beszél, ők is elmondják a kórházi csomagot.

[link]


Nagyon szép szülést kívánok, és jó babázást, sok erőt.

2012. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2012. júl. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!