Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az apukak mit csinalnak amig...

Az apukak mit csinalnak amig az anyuka a korhazba szul?

Figyelt kérdés
A noverem reggel taxival bement a korhazba, telefonalt a ferjenek aki du. munka utan ment csak be a korhazba ( addigra meglett a baba gyors konnyu szulese volt). Nekem ez fura mert a fedjem ezt soha nem csinalta volna en kertem hogy ne legyen bent amikor szulokert ott akart lenni. De a tesom alitja hogy minden rendbe koztuk de en megsem ezt erzem.
2012. júl. 19. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Sok férfi nem akar bent lenni a szülésnél, mert nem bírja a gyomruk, félnek, hogy elájulnak. Ez nem feltétlenül jelent gondot. Ha dolgozik, akkor legalább leköti magát, és addig sem stresszel.
2012. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Engem a párom vitt a kórházba éjszaka, de Ő se maradt ott. Reggel ment dolgozni, és Ő is akkor jött be, amikor meglett a kisfiunk - pont a munkáját is befejezte. De persze többször is telefonált, hogy mi a helyzet.

Nem minden férfi olyan, aki bemegy a szülőszobába. Az én párom se akart jönni, nem is erőltettem.

Azt, hogy nincs köztük rendbe valami gondolom nem ezek alapján vontad le?

2012. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 wartburg353s ***** válasza:
A férjem épp éjszakás volt, amikor szültem, telefonon tartottuk a kapcsolatot egy darabig, reggel meg le se feküdt, jött be hozzám a kórházba. Sajnos se a gyereket, se engem nem láthatott, csak annyit engedtek meg neki, hogy a csomagot, amit hozott, beküldje egy nővérrel. Ez nagyon rossz élmény volt, úgy szerettem volna találkozni vele.
2012. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miert nem engedtek meg.

Amugy igen mas dolgok miatt is gondolom ezt. De o megtehette volna hogy par orara bemegy hozza aztan vissza megy dolgozni de nem tette.

2012. júl. 19. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
A párom vitt a kórházba éjszaka.Megbeszéltük,hogy nem lesz bent a szülésnél.Amíg én szültem addig ő a folyosón izgult és serényen próbálta elérni a főnökét,hogy nem megy reggel dolgozni,mert nemsokára apuka lesz.Miután meglett a baba akkor pedig végig telefonálta/sms-ezte az ismerősöket rokonságot.
2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a férjem bevitt éjjel,mivel azonnal a szülőszobába mentem ő leült a folyosón mert nem akart bent lenni.ÉS ELALUDT!azt mondta nagyon álmos volt:)szép kis apuka mi?
2012. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel vitt be a férjem a kórházba, egész éjjel vajúdtunk, hajnalban szültünk, azért többes szám, mert végig bent volt, ő vágta el a köldökzsinórt, mert kíváncsiskodni a fürdetésnél. Aztán hazament és elmondása szerint összerogyott a fáradságtól :-9 Egyem a szívét, még a karja is elzsibbadt, mert kitolás közben tartotta a fejem :-) Azt pontosan tudom, mit csinált, míg 4 napot bent voltunk a fiammal, mert anyukám is itt volt velünk. Szaladgált mint a mérgezett egér, kaját vásárolt, meg apróságokat a babának, amik a kórházban jutottak eszembe, aztán amennyi időt lehetett velünk töltött. Utolsó nap, meg padlótól a plafonig felsúrolta a lakást, az utolsó kilincsig, hogy tisztaság legyen mire hazamegyünk. Nem tudom melyikünk volt nyúzottabba, mire a babóval hazamentünk, de anyukám nagyon büszke volt a vejére.
2012. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 29. hétre szültem sürgősségi császárral. A férjemet nem engedték be, mert elég veszélyes műtétről volt szó.

Az orvosok körülöttem rohangáltak, "kapkodtak" ide-oda. Minden percek kérdése volt. Szerencsére egészségesen született a lányunk.


A párom végig görcsölte a váróban azt a 45 percet, amire engem kihoztak. A lányunkat egyből vitték a korára.

Bejött velem az intenzívre, beszéltünk pár szót, majd elment megnézni a lányunkat. Az orvosunk elvitte oda, különben nem mehetett volna be.


Hazament és a barátainkkal, rokonainkkal kifestett mindent, kitakarítottak mindent. A bútorokat megvették a legjobb barátnőmmel, össze rakták a srácokkal.

Kimosta a kis ruhákat, amik már megvoltak, de elmentek még bababörzére venni egy jó párat.

DM-be, CORA-ba összevásároltak mindent a nővéremmel, ami kell. Pl. pelenka, törlőkendő, stb..

Elment a gyerekorvoshoz felíratni tápszert otthonra, kiváltotta a kezdőcsomagot.

Elintézett minden papírt, bement a munkahelyemre, stb..


Bent voltam a lányunkkal 2,5 hónapot a kórházba, de 1 hónap alatt mindent megcsinált.

Állítása szerint nagyon élvezte.. de nem gondoltam volna, hogy nem lesz időm berendezni a babaszobát és megvenni mindent a szülésre.


A védőnőnk nagyon segítőkész volt, kiment házhoz a bútorokat elrendezni (pl. ne az ablak alá rakják a kiságyat, stb..).


Elmondása szerint 3 napig mostak, vasaltak a srácok. Mindenki nagyon segítőkész volt.


Mikor hazamentünk a kórházból leesett az állam. Nagyon sírtam és büszke voltam mindenkire!


Azóta is tudom, hogy nekem van a világon a legjobb férjem :)))



Szóval összegezve: Az én férjem, a lányom apukája ezt csinálta szülés alatt és után. Egy percig sem bánom, hogy nem volt ott velem a műtőasztalnál. Én alig bírtam feldolgozni a dolgokat, olyan gyorsan történt minden.. nem hogy még Ő!

2012. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, Kedves Utolsó!

Most egy picit irigyellek a férjed miatt!!! :)))

Pedig az én párom is remek ember, de amit te leírtál...! :)


Apa nem jött be a szülőszobába, a legjobb barátnőmmel szültem. :) Úgy volt, hogy be sem jön a kórházba az nap (hetek óta bent voltam már), mert sürgős munkája lett volna. Felhívtam, hogy esemény van, és kb 15 perc alatt a folyosón ült. :) 16 óra alatt lett meg a baba, de nem mozdult egy percre sem, folyton telefonon tartottuk a kapcsolatot. :) Én egy picit bánom hogy nem volt mellettem, de a végén, mikor már megvolt a lányunk, bejöhetett és együtt örültünk a kis manónak. :)

2012. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem, miután megszültük a fiúnk és ő kigyönyörködte magát, hazament összeszedni a többi gyereket az iskolákból, mert nekünk négy van. Mindezt úgy, hogy nincs kocsink és otthonunktól a kórház 2 órára van busszal. Én nagyon büszke vagyok rá. Míg benn voltam a kórházba, addig mindent megcsinált otthon és semmi segítsége nem volt.
2012. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!