Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váltsak kórházat?

Váltsak kórházat?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok. Eddig úgy volt, hogy a Szent Istvánban fogok szülni, felkértem a dokimat is, akihez magán terhesgondozásra jártam. Voltam kórház látogatáson és mégsem szeretnék abban a kórházban szülni, bármennyire is szeretem a dokim. Közelünkben ott van a Szent Imre, ami nagyon szimpatikus. Gondolom dokit fogadni ott már késő, de szülésznőt szívesen felkérnék és szülnék ott. NST-re CTG-re a kórházba kell már járni, ahol szülni fogok? Elég lenne ha felfogadnék szülésznőt?

Szerintetek melyik kórházat válasszam? A Szent Istvánt a dokim miatt? Vagy a Szent Imrét a sokkal jobb körülményei miatt?



2012. aug. 13. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én inkább abba a kórházba mennék amelyik szimpatikusabb. A Szent Imréről jókat hallottam. A Szent Istvánt nem ismerem. És ha nagyon szeretnél szerintem még dokit is tudsz fogadni, bár szerintem fölösleges. Kár hogy a dokidat nem tudod magaddal vinni, az lenne az igazi.
2012. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi nem volt az Istvánban szimpatikus?

Egyébként,én a Szt.Imrében szültem,és jó volt,de nekem a dokim is ott volt.Bár egy-két csecsemős nem valami kedves,és amikor a császárom miatt kértem fájdalomcsillapítót elkezdte,hogy állandóan nyavalygok,majd úgy szúrt be nekem csillapítót,hogy azt hittem ott halok meg.Hozzáteszem a szülésem rémálom volt,senkinek nem kívánom.Ezt leszámítva jó volt minden.

2012. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És mi a gondod a kórházzal?Én úgy voltam vele,hogy mindegy hogy melyik kórház,csak a dokimnál szülhessek.Ez volt az elsődleges.Nem lehet,hogy nem bízol eléggé a dokidba?
2012. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, én annak idején úgy okoskodtam, hogy kiválasztottam magát a kórházat, ahol magas szintű az ellátás szakmailag, majd utána egy szimpatikus orvost. Az is fontos, hogy megbízz az orvosodban (ez az István mellett szólna) és az is, hogy jól érezd magad abban a környezetben, ahol majd megszületik a babád (ez szól az Imre mellett). CTG-re nekem a kórházba kell mennem, de az orvosom is ott szokott fogadni, nem a magánrendelésén. Szerintem még nem késő váltani orvost, esetleg érdeklődj azoktól, akik a Szent Imrében szültek/szülnek, hogy ki az orvosuk, milyen, ha felkelti valamelyik az érdeklődésed, kérdezd meg, elvállalna-e. Nekem az előző dokim Telkibe ment, oda nem mentem utána, maradtam a kinézett kórházban és ott kerestem új dokit, igaz, az még a terhességem legelején volt.
2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon lepukkant a Szent István, a Szent Imre annyival szebb, tisztább. A dokim nagyon szimpatikus, megbízom benne. Ha felkérnék szülésznőt, úgy járhatnék nst-ra, ctg-ra az Imrébe? Továbbra is a dokim magánrendelésére járnék. Szerintetek ez így megoldható?
2012. aug. 13. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:
én 27 hetesen fogadtam dokit a szent imrében, mert akkor költöztünk ide
2012. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem orvost fogadni fontosabb mint szülésznőt. Én a helyedben abba a kórházba mennék ahol dolgozik az orvosod.
2012. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam,mint Te:)

Első babát( 3 éve) az Istvánban szültem.A kórház nem volt szimpatikus,de a dokihoz ragaszkodtam.Megbántam,de nagyon.Egyrészt eléggé lepukkant körülmények,a bababarátság azzal volt egyenértékű,hogy ránk se bagóztak,és az orvosomban is nagyon csalódtam,teljesen más képet mutatott magából a terhesgondozás alatt.


A másodikat 3 hónapja szültem a Szent Imrében.Össze sem lehet hasonlítani.Sokkal jobb körülmények,kedves volt mindenki,nagyon jó szülésznők,az orvosomról pedig tényleg csak szuperlatívuszokban tudok mesélni.A terhesgondozás alatt is szimpatikus volt(azért is választottam),szülésnél is végig mellettem volt.dr.Kocsis Évának hívják,ha gondolod szólok az érdekedben nála:)úgyis jövő héten megyek hozzá.Tudok szülésznőt is javasolni,illetve ha kíváncsi vagy,szívesen válaszolok a kérdéseidre.

Szent Istvánban ki az orvosod?

2012. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyire ragaszkodsz az orvosodhoz. Én foggal-körömmel ragaszkodtam az én Istvános orvosomhoz, de én alsem rajongtam a kórházért, Telkiig mentem a dokim után.

A Szent Imre minden szempontból jó hely!

2012. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én alsem = én sem
2012. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!