Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha nem fogadok orvost,...

Mi van ha nem fogadok orvost, csak szülésznőt? Lehet ilyet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
pont nemrégiben hallottam 3 horrortörténetet meghurcoltatott, szétszívatott kismamákról, akiknek nem volt fogadott orvosuk. mennem kell, később leírom.
2012. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Barátnőmnek csak szülésznője volt mindkét szülésnél. Mivel neki simán ment minden, ezért nem is nagyon kellett orvos, viszont így a szülésznő végig vele volt.
2012. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

ezt a szülésznő tudja.

én így akartam, de a szülésznőm azt mondta, így nem tud vállalni, mert voltak rossz tapasztalatok.

2012. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Végre alszik a picurom, én egy hónapja szültem, se orvosom, se szülésznőm nem volt, hallgass meg! Az én szülésemmel minden rendben volt, mindenki aranyos, kedves volt, satöbbi, DE: a babád megszületik így is-úgy is, MAGADNAK könnyebb ha van fogadott szülésznőd legalább, pokoli kín a szülés hidd el, ha van lehetőséged, mindenkit fogadj akit lehet, majd belehaltam így is. Neked a jobb, ha teheted fogadj, ne gondolkozz ezen, mert baromira fáj, jobb ha figyel rád, segít, stb. Én például amikor varrtak három injekciót kaptam, de megtehette volna, hogy csak egyet ad, és úgy varr össze! Még így is csillagokat láttam, aztán a szobában egy koszos, büdös kisebbségi lány (bocs, de így volt) mesélte, hogy ő csak egyet kapott, pokoli fájdalmai voltak. Tehát mákom volt, hogy én szimpatikus voltam nekik. A következőnél egy egész hadsereget fogadok, az biztos!!!
2012. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Ja, megint én vagyok, aki egy hónapja szültem: van, hogy szülésznő és orvos együtt dolgozik, lehet, hogy külön nem tudod őket fogadni, érdeklődd meg.
2012. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megfogadom a tanácsokat.

Igazából dúlával szeretnék szülni majd és szülésznővel.

Több ismerősnek rossz tapasztalatai vannak arról, hogy a fogadott orvossal csak a baj volt, ezért fontolgatom, hogy orvost nem fogadnék.

Olyan embereknek fizetek inkább majd, akik velem fognak foglalkozni, és az én fájdalmaim csillapítása, és a szülésem segítése lesz a fontos.

2012. aug. 17. 18:55
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Eddigi tapasztalataim szerint orvost fogadni felesleges. A szülésznő fontosabb, ő a lényeg.

Annyi de annyi általam ismert nő járt úgy, hogy a fogadott orvosa valamiért nem tudott ott lenni a szülésnél, és a többi orvos, akik épp szolgálatban voltak, kutyába se vették, amiért ő fizetett valakinek, "akik nem ők"...

Persze a szülésznővel is lehet ugyanígy járni, de én azért mindenképp fogadni fogok, ha úgy döntök hogy szülök még, hiszen a "munka oroszlán részét" ő végzi, oly mindegy hogy épp melyik orvos van bent.

2012. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődd meg az adott kórházban, mert pl nálunk nem lehet CSAK szülésznőt fogadni. Akkor fogadhatsz, ha van orvosod is! :(
2012. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Dél-pestiben szültem, és csak szülésznőt fogadtam. Végig velem volt, segített, nagyon meg voltam vele elégedve. Ő egyedül is levezethet szülést, és nem is lett volna ott orvos, ha nem kell a végén megcsászározni. Azt meg az ügyeletes doki csinálta, akivel szintén nagyon meg voltunk elégedve.
2012. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

1-es vagyok, elnézést, e voltam gépközelben, de látom, nem is baj, mert csak lepontozott mindenki.

nem részletezem, csak segíteni szerette volna egy tanáccsal: fogadj szülészorvost, ha csak 1 módod van rá, mert nem csak szüléskor lesz belőle gondod, hanem a terhesgondozás alatt is. míg mások dokik által adott mobilszámokon egyeztetek időpontot, aki odasétál, azt elküldik, elzavarják, váratják, stb. én ilyeneket hallottam. nem tudom, a dúlák mennyire hasznosak, de ha érzéstelenítés kell, v a szülés megindításáról v esetleg császárról (v épp nem császárról) van szó, akkor csak és egyedül a doki dönt. én nem bíznám ezt egy ügyeletesre, 50-50% hogy kifogj egy normálisat.

olyat is tudok, akit nem vettek fel szülőszobára 3 ujjnyival, mert kevés volt a hely, és a váróban tartották órákig. közben kitágult, nem kis fájdalommal, majd mire hajlandók voltak megvizsgálni és szülőágyra tenni, a baba kifáradt, szívverése lelassult és tolták is a műtőbe. csak ennyin múlik.


egyébként vannak olyan rendes dokik is, akiket megfogadsz és nem húznak le havonta 10 rugóval a magánrendelésen. embere válogatja.

2012. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!