Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elment a magzatvíz, akkor...

Ha elment a magzatvíz, akkor sokkal fájdalmasabb a szülés?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól, függ hogy a magzatvíz és a kitolás közt mennyi idő telt el.

Nekem mindkétszer a kórházba folyt el.


De azt mondják, szárazon szülni nagyon fájdalmas.

Azt is eltudom képzelni, hogy ilyenkor bekeni valamivel az orvos. De ezt nemtudom, csak gondolom.

2012. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel kezdett el a magzatvíz folyni, nekem nem egyszerre ment el, hanem a szülésig folyamatosan. És elég sok! Fájdalmam nem volt, csak amikor az oxitocint beadták. "Száraz" szerintem nem lesz ott lent, nekem a szülésznő folyamatosan kente olajjal.
2012. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A babán magzatmáz van,mindegy mikor folyt el a magzatvíz,a forgás által segíti a máz és a bent maradt kevés víz-mert egy kicsi mindig marad- kibújni a babát.

Egyéni hogy kinek hogy fáj vagy épp nem fáj a szülés.

Maga a kitolás nálam nehezebb volt másodjára. Az elsőnél a magzatvíz elfolyásától 1:47 perc telt el a kitolásig,a másodiknál pedig már teljesen tág voltam,amikor a szülőágyon repesztettek burkot. A harmadiknál észre sem vettem,hogy elfolyt volna a víz,az egyik tolófájásnál jött egy kicsi. Egy ismerősöm,aki egy nappal utánam szült,2 órán át feküdt a tolókkal a szülőágyon,egyszerűen nem ment "akart" kibújni a baba- nem tudom,hogy Neki mikor folyt el a vizet,délután még találkoztunk,jött Nst-re a kórházba,hazafele érezte,hogy "idő van", éjfél előtt került a kórterembe.

2012. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem burkot repesztettek 2kor és negyed 4re lett meg a babám, de már azt hittem meghalok. akkor lettek elviselhetetlen fájdalmaim, mikor már nem volt víz. addig se volt kellemes, de utána meg vmi borzasztó volt.
2012. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 porcukormókus ***** válasza:
Nekem otthon ment el a magzatvíz, egyszerre és nagyon soknak tűnt. A doki azt mondta, nyugodjak meg, annyi mindig termelődik, amennyire a babának szüksége van a születésig, úgyhogy teljesen így sem lesz száraz a szülés. És tényleg, utána még végig csordogált, amíg világra nem jött a kislányom. (elég gyors és könnyű szülésem volt egyébként)
2012. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 porcukormókus ***** válasza:
Igen, az igaz, hogy onnantól hogy elfolyt a magzatvíz, sokkal intenzívebbek és sűrűbbek lettek a fájások, de maga a kitolás szerintem nem lett fájdalmasabb. Sőt, az már megváltás volt.. :)
2012. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem folyt el a magzatvizem magától.Burkot repesztettek 3 ujjnyinál.Állítólag nagyon feszült már a burok akkor.Mikor elfolyt a víz utána lettek erősebbek a fájások, de szerintem mivel már közelebb voltam a végéhez szerintem ezért lettek erősebbek nem a vízelfolyástól.Nekem a kitolási szakasz fájt a legjobban amúgy.(gyors(3óra) és könnyebb szülésem volt, mint amire számítottam)
2012. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én észre sem vettem,hogy elfolyt a magzatvíz,valószínű még az esti zuhanyzásnál (21 körül).Hajnal 1-kor ébredtem fájásokra és a toló fájásokig még sétálgattam is,meg üldögéltem.A tolók nagyon fájtak és végül nem is tudtam megszülni a babám,mert nem fért ki(császárral született 9:21-kor).Ennek ellenére ,hogy a magzatvíz rég elfolyt folyamatosan nedves voltam (vére váladék csordogált),pedig amikor a doki megvizsgált a kórházban azt montda hogy a magzatvítóznek már nyomai sem láthatók.
2012. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha folyik a magzatvíz (nem el, hanem folyik, mert az összes nem folyik el), akkor a baba könnyebben lecsúszik a nyíláshoz, különben a víz fenntartja. Így gyorsabban indul be a tolás szakasza.
2012. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!