Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogy viselitek a...

Szülés után hogy viselitek a látogatókat?

Figyelt kérdés
Csak nekem fura amikor anyuka, apuka, anyós, após és egyéb más rokon nem tudja megvárni, hogy elteljen 2-3 hónap ahhoz, hogy meglátogassák a családot? Ilyenkor még az ember nincs túl jó passzban szerintem... Vagy ti máshogy gondoljátok?
2012. aug. 19. 08:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
kulfoldon elek, itt mar a korhazba ozonlenek a latogatok
2012. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

A szüleim és a testvérem volt benn a kórházba minden nap, apósék 1x jöttek be, az nem zavart. Az már igen, hogy amikor hazajöttünk a kórházból, akkor nem értették meg az én rokonaim, hogy ne jöjjenek addig, amíg nem lesz a kislányom 6 hetes, mert inkább csak zavarnak és nem segítenek. Voltak belőle sértődések, de nem igazán érdekelt. Az elején, ha végre elaludt a kislányom, mi is lefeküdtünk a párommal, de ez úgy elég nehéz lett volna, ha valaki ott ül közben. Akkor még csak 1 szobánk volt.

Van akit nem zavar, engem igen.

2012. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Én már az elsőnél is imádtam, ha jöttek, most a harmadiknál meg tökminegy, öt napos volt a pici, amikor a nagyokat már játszótérre vittem, a látogatók jövetele már nem oszt, nem szoroz... Általában örülök is nekik, elbeszélgetünk, jól érezzük magunkat.

Számomra inkább az a fura, ha a család is hónapokat kell várjon, hogy megnézhesse a babát...

2012. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

2-es vagyok.

Azért nem mindegy, hogy 1 órára jön valaki megnézni a 2 hetes babát, vagy odajön 4-5 órára. Gondolom a Kérdező sem arra gondolt, hogy mondjuk a nagyszülők 2 hónapig egyáltalán ne lássák az unokát, hanem ne üljenek ott órákat.

2012. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyén függő is,meg lélek függő is.


Kilóméterekre vagyok a családomtól,szóval én alig vártam,a szülést! Ez elég ok arra,hogy aki szeret,de valamiért nem sűrűn jött (mi évente 3-4 alkalommal mentünk),végre eltolja a képét :-)

Ide nem jött még olyan,akit ne láttunk volna szívesen :-)


Én jól éreztem magam,amikor kereken 1 hetes volt az első lányunk,és Anyósom nem bírt magával,és rendelte értük a Páromat,aki kocsival elhozta őket (rokkant,több mint 70 km-re laknak) sem éreztem magam "lepusztultnak".

Bennem nagyobb a "majd én megmutatom" mint a józan ész,és amikor pihenni kellene is folyton csinálok valamit. Még nem volt 6 hetes a 3. amikor már sütöttem,főztem mert vendégeket vártunk :-) Nővéremék órákra szoktak jönni (10 órától délután fél 5-ig vannak,mert így van tömegközlekedés) és még Nekik is nagyon örülök!! -bizonyára a távolság,és a nagyon ritka találkozás miatt.


üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Én örültem nekik :-) A barátok csak beugrottak, beszélgettünk kicsit és mentek is, hoztak gyümölcsöt meg amit kértem, nagyon aranyosak voltak. Az egyik kolléganőm még húslevest is hozott, mert a telefonban mondtam neki hogy azt ennék.

A család pedig segített, vasaltak, főztek, anyukám még az ágyneműt is áthúzta :-) Csak anyósommal kapcsolatban zavart az, hogy elmondta hogy hogy csináljam, aztán amikor legközelebb jött számon kért hogy "de hát miért kell neked mindent 100x elmondani..." Szerencsére a párom helyretette.


Szóval nekem nagyon jó volt, lelkileg és testileg is :-)

2012. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Ja,ha olyan ismerős tanyázott itt órákat,akkor befogtam segíteni :-)
2012. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
2-3 hónapot várni? Főleg a közeli hozzátartozóknak? Szerintem ez felesleges, főleg ilyen időben, nincs tél, járvány...
2012. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

6-os vagyok: nálunk nem volt olyan gond, hogy valakit zavarni kellett. Tudták, hogy nekem is kell a pihenés, tényleg csak jöttek-mentek.

Az meg, hogy anyukám ott van, egyáltalán nem zavart az alvásban :-)


De ezt Nektek kell eldönteni. Ha téged zavarnának a látogatók, akkor mondd meg hogy várjanak vagy tényleg csak rövid ideig maradjanak. Az a fontos, hogy Te jól érezd magad, akkor a baba is nyugodtabb lesz.

2012. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

2-3 hónap???? Úgy érted, hogy addig ne is lássák a gyereket??? Jesszus... el nem tudtam volna képzelni, de szerintem ők sem. Hogy addig ne jöhessenek?

Én örültem, ha jöttek, és amíg a picivel foglalkoztak, legalább lazíthattam egy kicsit. Egyik nagyszülő sem várta el, hogy 7 fogásos ebéddel várjam őket, sőt, anyum és anyósom is segített főzni, ha éppen jöttek hozzánk.

2012. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!