Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki nem ért be időben a...

Van aki nem ért be időben a kórházba, és a mentőben/autóban/otthon szülte meg a babáját? Leírnád hogy történt?

Figyelt kérdés

2012. aug. 19. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

:-)

Hajnal 3 körül jött az első fájás,de nem volt komoly,alig érezhető. Nagyon össze vissza jöttek (20,18-12-8-16-8-16-18...percenként).Amint elindult a Párom dolgozni 5 óra után,egyből beálltak 6 percesekre. Nem volt semmi gond,felébredtek a nagyobbak (akkor voltak 4 és 2 évesek) ,egyből jöttek a két percesek. Gyors mentő hívás,előtte gyors telefon apósomnak,hogy jöjjön,mert nagyon idő van. 10 kétperces után pont ideértek a mentők,amikor jöttek a tolók. Após ekkor még sehol,a mentős nagyon leoltott... :-) Emlékszem milyen idegesen kérdezte: Hát járt maga iskolába? Ilyenkor kell már mentőt hívni??? -Sík ideg volt szegénykém... Így született meg a házunk előtt álló mentőautóban 6:40-kor a 3. lányunk :-) -apósom akkor ért ide,mikor már kint volt a kicsi.


Egy másik anyuka (1 csoportba járnak a gyerekeink,közel egy idősek,a 3. gyerkőcét kb 1-1,5 héttel később hozta a világra,mint én)-az Ő történetét nem tudom ilyen részletesen leírni,nem sokat tudok az esetről- is a mentőben szült. Azt hiszem 5-6 perceseknél hívta a mentőket,de csak pár km-re jutottak el így egyben...


Üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Gondolom, h a mentős jól be volt tojva! :)
2012. aug. 19. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Es a gyerekekkel ki volt addig?
2012. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor én szültem, teltház volt a szülészeten. Nekem még nem voltak tolófájásaim, kint a váróban beszélgettünk a férjemmel, egyszer csak nagy kiabálás, rohangálás. Beesett egy anyuka, aki nagykabátban a nőgyógyászat előtt a folyosón szülte meg gyermekét, tovább nem sikerült jutnia.

Úgy rohantak a nővérek, lepedőben hozták a kicsit a szülészetre, aztán meg hordágyon anyukát is (nagykabátban...). Elég izgis volt...

2012. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Durva a nagykabátos szülés
2012. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a 4. gyermekem született itthon, no, de nem szánt szándékkal! Az első 3 sem volt nehéz és egyik sem tartott 3 óránál tovább, de a 4. rekordot döntött. Természetesen a szülésznőm ennek tudatában volt, de Ő sem gondolta volna, hogy a fiunk ilyen hamar kibújik.

36 hetes terhes voltam, amikor többször és inkább éjjelente rendszeres jóslóim voltak. Ezeket az "élményeket" megosztottam a szülésznőmmel is, többször megvizsgált, a 38. héten 2 ujjnyira voltam nyitva. Ez talán természetes is a 4. terhességnél. Kérte, hogy bármilyen gyanús fájdogálásnál (előéletemet ismerve)azonnal menjek a kórházba. A kórház kb 2 percre van gyalog a házunktól.

Reggel elment a család dolgozni és iskolába, otthon maradtam a 2 éves lányommal. Tettem a szokásos dolgokat otthon, mikor arra eszméltem, hogy mosogatás közben elfolyt a magzatvíz. No ekkor rám jött a frász!!! Alig tudtam a telefont a kezembe venni és gyorsan lefeküdni máris jöttek a piszok nagy fájások. Ez reggel 8 magasságában volt. És természetesen a 2 percesek. Miért is ne azok? Nem tudtam telefonálni, éppen csak a 104-et tárcsáztam, mellettem a 2 éves lányom csak rémülten nézett, hogy most mi történik. A telefonba szó szerint belenyögtem, próbáltam tudatni a diszpécserrel, hogy szülök. Csak a címet volt erőm bediktálni, máris jött a következő fájás. Kb 5 percen belül kiért a mentő, de addigra megszületett a kisfiam 8.20-kor. A mentős csak gratulált, elláttak bennünket, majd átvittek a szemközti kórházba. A lányom pedig addig velünk maradt, ameddig az apukája nem jött érte. A lányom a mi napig emlegeti milyen jó volt a nővérekkel játszani.

2012. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 porcukormókus ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, Te egyedül megszültél otthon?? Jesszusom, én nagyon be lettem volna tojva, Te egy HŐS vagy!!!

Na ilyen könnyű szülést azért már tényleg nem szeretnék... :))

2012. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, de én sem így terveztem!!!!! Mégegyszer nem csinálnám végig! Sajnos nem volt idő már semmire sem. Nem volt egyszerű! De szerencsére nem történt semmi baj és a lányom sem "sérült". Szerencsére nem viselte meg egyáltalán a látvány. Csak a kórházi nővérekre emlékszik az egészből. Vagyis csak azt emlegeti. A tesóról csak annyit mond, hogy nagy volt a hangja és nem hallotta a tévét Tőle. :)
2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 porcukormókus ***** válasza:
:))) De édes!!!
2012. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves hatos, te tényleg hős vagy! A lányod pedig kis tündér!
2012. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!