Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki otthon...

Van itt olyan, aki otthon szült? Kérdezhetnék?

Figyelt kérdés

Hány szakember volt ott?

Ha kellett, ők vágtak-varrtak?

Milyen messze volt elérhető kórház?

Ha vannak nagyobb gyerekek, ők hol voltak?


2012. júl. 23. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
na elkuldtem anelkul hogy irtam volna:P, 3 otthonszules tortenete:) de lehet irni fog a tulajdonos is:)
2012. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt rengeteg történet van, kórházi és szaksegítséggel kísért otthoni is: [link]
2012. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha otthon szeretnél szülni, csak és kizárólag akkor ha közel van hozzátok a kórház. Neonatológusként dolgoztam, újszülött intenzív osztályon is, mielőtt meg nem születtek a gyermekeim, lévén hogy most is kismama vagyok már jóideje nem dolgoztam és sajnos nem egy esettel találkoztam, hogy otthonszülés következményében vesztettük el a babát, nem kell félreérteni, nem azért mert otthon szült, lehet hogy a kórházban is előfordulhatott volna a baj, de ott másodpercek alatt megkapta volna a legszakszerűbb ellátást. Természetesen ne legyen semmi probléma, egészséges kisbabát és könnyű szülést kivánok!
2012. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
SENKI nem kérdezte, hogy mennyire tartod veszélyesnek, vagy hogy mi a véleményed róla. Azt kérdezte a kérdező, hogy mik a gyakorlati tapasztalataid! Ha mégis a kórházban otthonszülés miatt elvesztett babákról akarsz írni, akkor pontos számokat mondj... Szaksegítséggel történt-e az a szülés, várhatóan lett-e volna komplikáció stb... Teljesen felesleges itt rémisztgetni mindenkit 0 adatot felhasználva. Lehetne írni arról is,hogy a kórházakban sem mindig van ott "másodperceken belül" a segítség, hogy hány baba hal meg csak azért, mert a kórházban bekapott valami fertőzést, vagy hány anyának kaszabolják szét a beleit indokolatlan császármetszés közben.
2012. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szuleszno vagyok hollandiaban Ha a kismama itt az otthonszulest valasztja tobb feltetelnek meg kell felelni. A terhesseg vege fele kimegyek megnezem a lakast tisztasag van van e eleg takaro pokroc gumilepedo az agy meg van magasitva. A kocsit meg kell a parnak tankolni. A korhaz nem lehet 15 percnel messzebb. Ha a terhesseg es szules alatt barmi komplikacio felmerul azonnal felveszemm a kapcsolatot a korhazzal es ott mar var minket az orvosi team.A szules alatt egy gyerekagyas nover es az apuka segiti a munkam Ha gatat kell metszeni es ezt ellatni (varrni) ezt otthon kivalloan meg tudom oldani csak egy eros lampa kell.Szules utan ket oraig vigyazok babara mamara mielott a nover gondjaira bizom a csaladot Taskamban van minden ami egy szulesheuz kell Az ujszulott elllatasahoz kulon taskam van oxigennal stb. Gond eseten a mentonek csak egy kodot kell megadni is surgossen jonnek Ha a szulés nem halad es vacum vagy csaszar szugseges akkor idoben megyunk a korhazba akar tolofajassal is.(neha előfordul bizony)fajdalomcsillapitas otthon nincs de nem is kell mert sajat lakasodban sajat ferjed melett valahogy kevesbe kerik Ha valaki keri akkor megint csak irany a korhaz.(nagyon ritka) a baba szivhangjat otthon is figyeljuk igaz CTG nincs de egy egeszseges kismamanak nem is kell.Infuziot tudunk bekotni de nem tesszuk csak ha valaki verzik. Ha valakinek meg kerdese van szivessen valaszolok.Mellekessen neha szuletik egy egy baba aki nem jol indul de ez a korhazban is elofordul megjegyzem a terhesek akik otthon szulhetnek mind egeszsegesek es komplikacio mentessen terhesek A terhesseg szules nem betegseg egy normalis folyamat amit nem kezelni hanem segiteni es figyelni kell.
2012. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!