Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni székrekedésre...

Szülés utáni székrekedésre mit javasoltok?

Figyelt kérdés
9 napja szültem, de még mindig nehezen vécézek. Nem jártam még gyógyszertár környékén, csak megkérdezném tőletek mit javasolnátok,hogy könnyebb legyen? Nektek mi vált be? Mitől rendeződött? Köszönöm,ha írtok.

2012. aug. 24. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Szoptatom a babámat,tehát amit ilyenkor is lehet szedni. Köszi!
2012. aug. 24. 16:58
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyümölcs, őszibarack, szilva, sok leves
2012. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy lelkileg ne gondolj a fájdalomra. Nekem ezzel volt a legnagyobb probléma amikor az elsőt szültem, még pisilni se nagyon tudtam. Amúgy a probiotikus joghurtok is használnak vagy kamilla tea.
2012. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kórházban kaptam valamilyen hashajtó tablettát (sajnos nem tudom a nevét). 2 szemet adtak, ezt 4 alkalommal vettem be kb. 2 naponta, mert nagyon feszült a hasam, de magától nem volt semmi. Az segített pár órán belül. Utána pedig rendeződött magától a dolog. Patikában biztos segítenek, hogy mit lehet szoptatás alatt használni.
2012. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg glicerines kúp,az szoptatás alatt is lehet.
2012. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aszalt szilva, szilvalekvár, meg most úgyis szilvaszezon van, mehet a friss is. Egyáltalán, sok-sok rostdús kaja, pl joghurtba kevert búzakorpa, zabpehely, stb.

Ha szokott segíteni, igyál egy (akár koffeinmentes) kávét, nekem pl szerintem már tudati alapon is mennem kell 2 perc múlva kakilni...

Főleg ne nagyon erőlködj. és dőlj hátra a wc-n, úgy sokkal könnyebb, mint ha előrehajolsz. Ezt a Kriston-könyvben olvastam, hülyeségnek tűnt, de működik.

2012. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 (L) Bella (L) ***** válasza:
Szia!Én is nemrég szültem, a patikából hozott nekem a párom TAMARINLAX hashajtó lekvárt, erre a gyerekorvos is rábólintott, semmi baja nem lesz tőle a babának. Én már több, mint két hete szültem, de enélkül baromira szenvednék:(
2012. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!