Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedésre 16 hónapos...

Székrekedésre 16 hónapos babának mit javasoltok?

Figyelt kérdés
eddig nem volt székrekedése sosem most olyat kakil mint a kő és nagyon nehezen. eddig naponta többször is volt széklete most is de csak kis gombócok. Már rostos őszi levet itatok vele,adom neki az aktimelt,joghurtot...stb mégsem javúl.
2009. okt. 14. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár nekem még csak két hónapos a lányom, de én kamillateát itatok vele ha nem megy neki a kaki. És ez sajnos elég sokszor van, tápszeres, napi egy kakija van. De van hogy minden másnap, ilyenkor egy gyenge kamillateát főzök neki, és idáig még mindig bevált. Ráadásul úgy tudom, hogy nyugtató hatása is van a kamillának, szóval szerintem próbáld meg, remélem bejön:)!

2009. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kamillatea szokott segíteni és nálunk a natur joghurt is. Kis mézet szoktam bele tenni, úgy jobban szereti a pici. :)
2009. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a sárgabarackot vagy a szilvát ajánlanám még székrekedésre. Nálunk ez mindig beválik! Ja, és még a kovászos uborka+leve is (ha esetleg van otthon), az nálunk az abszolút kedvenc!!!


17 hós kislány anyukája

2009. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár natur joghurtba keverve? Finom is és nagyon hatásos! Minden jót a babónak!!
2009. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Egy 16 hónapos kislányom van, akinek már születése óta nagyon nehezen van széklete, az első pár hónapban szinte csak golyók voltak (tápot is kapott) és volt úgy, hogy az orrán jött ki az étel úgy erölködött.


Most már szinte mindenféle kaját kap, de nem változott semmit (én is ilyen voltam még ma is), mindent kipróbáltunk, hogy elérjük, hogy ne csak 3-4 naponta sikerüljön neki és ne óriási kemény golyó formában. Volt kamillás tea cukorral, szilvalekvár, aszalt szilvalé, paradicsomlé, mira víz, laevolac szirup, glicerines kúp ... (az utolsó 2 segített, de csak végső esetben használtuk). Mivel ilyenkor nagyon fontos a rost bevitele rátaláltam a 'weetabix'-re (a müzliknél található a tesco és kaisers-ben), ami majdnem 100% teljes kiörlésű búzából készült rostdús szelet és tejjel vagy táppal elkeverve lehet adni a babának már 6 hónapos kortól 1 fél szeletet, 12 hónapos kortól már 1-2 szeletet is lehet. Nálunk ettől teljesen rendbe jött a széklete és naponta max 2 naponta rendszeresen van. Terhesen én is ettem weetabixet naponta és feltételezem ettől volt naponta is székletem (mézzel és banánnal még finomabb és egészséges). Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!