Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Brutális székrekedésre mit...

Brutális székrekedésre mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Egy hete voltam utoljára normálisan wc-n, azóta kétszer sikerült egy kicsit. Ami eddig nem használt:

- aszalt szilva

- savanyúkáposzta leve

- zabkorpa

- Tamarinlax lekvár

- Laevolac szirup

Van esetleg valakinek még tippje? Dokihoz szerdán megyek, de nem szeretném addig húzni, mert nagyon szenvedek.


39 hetes kismama


2010. ápr. 12. 17:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvosod ő biztos tud valami jót mondani.Általában munkaidőben elérhetőnek kell lenniük telefonon is.
2010. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A háziorvosom sajnos nem ért a szakmájához, olyan vastablettát írt fel nekem, aminek a leírásában benne volt, hogy magzatelhalást okozhat... Azért nem váltottam, mert költözünk, az új helyen majd keresek valakit.
2010. ápr. 12. 17:52
 3/23 anonim ***** válasza:

Egy dl étolaj, vagy olivaolaj.

Nehéz meginni, de nálam használt.

2010. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Ismerős.

Mi vettünk gyógyszertárban egy pumpás beöntőkészüléket, langyos kamillateát tettünk bele, férjem megcsinálta a beöntést. Én sajna egész terhesség alatt csak így tudtam... Sőt még utána is fél évig. Engem ijesztgettek, hogy majd hozzászokok, de nem, később megint rendben ment minden. Nekem megérte, egyszerű, és nincs szenvedés. Bent tartod pár percig (vagy amíg bírod), aztán óvatosan kell "kiengedni", mert "robbanhat".

Jobbulást!

2010. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak 11 hetes vagyok, de nekem az espumisan gyöngy segített.
2010. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Ne röhögj ki :)

Hipp bébiitalból az őszibarack. Semmi más nem jött be, a kislányom ezt szereti, de egyszer nem kellett neki miután felbontottam, épp ilyen gondom volt. Aznap nem mentem ki a házból :)

2010. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj, de ha az ötletek közül egy sem jön be, ott van a beöntéses módszer, amiről írt valaki. Az legalább biztos...Sajnos tudom miről írsz, nekem is volt ilyen.
2010. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Harmadik vagyok:

Természetesen érdemes táplálkozással rendezni a dolgot, de ha alul "beállt" minden, akkor "felülről" hiába fogyasztunk bármit, az már nem segít. Esetleg még a glicerines kúp használ, de az is csak akkor ha a "legvégét" kell megpuhítani. Elnézést a tárgyilagosságért.

Én a kérdező által felsoroltakon túl még sokminden mást is kipróbáltam (tejeskávé, búzakorpa, lenmag stb. stb), ezen az oldalon már több ilyen kérdés is volt, de még egy olyat sem javasolt senki, amit ne próbáltam volna...

És arra is gondolni kell, hogy a különböző "szerek" (pl olaj) az egész bélrendszert bolygatják, míg a beöntésnek tényleg nincs "mellékhatása", és garantált a siker. Egyetlen nehézség, hogy beindulhat a "lavina", mert amikor minden kiürül, akkor könnyebben lesz újra szorulás, de nekem ezzel együtt megérte.

És sajnos várható, hogy aranyér is társul majd hozzá (ha eddig nem tette!).

Nekem a "visszaállásnál" a reggelente joghurtba kevert búzakorpa segített.

Remélem megtalálod a Neked való megoldást!

2010. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

Szia!

Én pont ugyanígy voltam egy hétig, de tegnap besokalltam.

Igyál egy bögre meleg tejet, és hozzá egyél 5-10 teáskanál lenmagot. Nem muszáj szétrágni. Nekem mindig bejön. Remélem sikerrel jársz!

17 hetes kismama

2010. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is a meleg tej, vagy a kefir segít.
2010. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!