Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első és többedszer szülők!...

Első és többedszer szülők! Hogyan készültök a szülésre?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Első szülésemre nem igazán készültem, nem is tudtam mi várhat rám.

Olvastam persze a szülésről, de mivel minden szülés más, mindenki másképp éli meg, és másképp is reagálhat rá a szervezetünk, ezért pontosan nem tudhattam mi lesz.

Többször elmondtam magamban, hogy hamar túl leszünk rajta, próbáltam pozitívan hozzáállni.

Szedtem homeós bogyókat, mert javasolták. Sokat pihentem, mozgás kimaradt.

Sajnos nem tágultam végül, császárom lett.


Hát a másodikra hogy fogok készülni?

Kikérdezem a dokit a lehetőségekről, megpróbálok terhesen is sokat is mozogni (ami még belefér az egészséges kategóriába), nem fogok semmiféle hülye bogyót szedni.

S hagyom hogy történjen, aminek történnie kell...


Az elsőnél nem tudom mi lesz, most tudom mitől félek, és ezt próbálom elhessegetni.

2012. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Első terhességemnél végigbújtam a szakkönyveket, neten nézelődtem, már szinte kivülről fújtam a vajúdás/szülés "lépéseit"...szóval mindenre fel és el voltam készülve.... Csak arra nem, h magzatvízelfolyással fog indulni és nem lesznek fájásaim... De ez lett. 16 órát vajúdtam, műszakváltás is volt...a végén oxit kaptam, de azt az érzést nem ajánlom senkinek...a semmiből hatalmas fájásiam lettek. Aztán egyszercsek eltűnt méhszájam és jöhetett a szülsé. Azaz hogy az elején leakadt, mert a baba feje nem akart kicúszni... szóval volt ott minden...

Másodiknál nem mertem olvasgatni, el voltam keseredve, h egy normális szülét nem tudtam végigcsinálni, az én testem nem tudja mit kell csinálni...stb... És akkor jött a meglepetés! Fájásokkal indult és anélkül h koncentráltam volna, h jajj...ennek és ennek kéne következnie...csak hagytam hogy menjen előre a dolog... 4 óra volt össz-vissz és az az igazi tényleg nagykönyvi szülés! :)

2012. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok mindkettőtöknek a gyerekekhez és köszönöm a válaszokat! Nekem ez lesz az első szülésem (néha-néha rám tör a pánik, hogy hogy fogom végigcsinálni, illetve, hogy fogom bírni a fájdalmat). Én is sok mindent elolvastam a témával kapcsolatban, néztem videót is. Azt tervezem, hogy a 34.héttől iszok málnalevél teát és végzek gátmasszázst (állítólag így fel lehet készíteni a szervezetet az igenybevetelnek), ez mellett, pedig igyekszem lelkileg is készülni rá. Terveztem azt is, hogy veszek Patika kártyára Dianatal szülészeti gélt is. Mi a véleményetek?
2012. aug. 27. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én az első szülésemre úgy készültem, hogy tanfolyamra jártam, ahol orvos és szülésznő mindent elmondott a szülés menetéről, emellett kismamatornát csináltam a szülésig. Nem féltem, hiszen régen is tudtak szülni. Nem tágultam rendesen, kaptam oxit, de 7 óra alatt megvolt. A másodiknál szintén tornáztam, be voltam, egy kicsit parázva előtte, mert tudtam hova megyek. Hajnalban kezdődtek a fájások, a kórház bejáratában elfolyt a magzatvíz, mire betoltak a szülőszobára megszületett. Most a harmadikat várom, már nem volt időm tornázni, remélem ő is ügyi lesz mint a középső. Szerintem minden gondolatban dől el. Csak pozitívan. 38+4 km

2012. aug. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves "harmadik"! Neked is gratulálok a gyermekeidhez és kívánok könnyű, gyors szülést a harmadik babához! Bár ahogy leírtad, hogy milyen gyorsan jött a második gyerkőc, így jobb, ha lesátorozol a kórház elé, nehogy út közben szülessen meg :-D

Én is olvastam, hogy fejben dől el minden! Tudni kell kezelni a félelmünket, mert ha félünk, akkor nem tudjuk ellazítani a testünk, így feszültek leszünk, nem tudjuk segíteni a Picúrt, így lassabban tágulunk, elhúzódik a tágulási és kitolási szak, megijedünk, ami újabb feszültséget termel. Szépen hangzott, mikor ezt olvastam, egyet is értek vele, de aggódom az miatt, hogy élesben hogy tudom majd kivitelezni...

2012. aug. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!